Популярне

«Навіть Казахстан переходить на латинку!» - українська соцмережа «захлинулася» від несподіванки

Здавалось, ніби малопомітна новина, що Казахстан переходить на латинку, буквально підірвала українську соцмережу.

За повідомленням ЗМІ, сьогодні, 12 квітня, казахстанський президент розпорядився до кінця поточного року запровадити латинку. Ця новина буквально підірвала українську соцмережу. Зрання народ з неймовірною інтенсивністю множить все нові і нові пости, що активно коментуються.
«Навіть Казахстан переходить на латинку!» - волають дописувачі у соцмеражах, та обурюються: «Чому Україна пасе крайніх?!» Тут же наводять приклади країн Європи, що після розвалу СРСР відмовилися від кирилиці та позбулися «турботи старшого брата», а також наголошують: «Латинка дозволить Україні остаточно відірватись від совка».
Ті ж, хто проти латинки, мотивують тим, що кирилиця має певне історичне значення для України, а отже «повна дурня» стверджувати, що це тримає Україну у полоні «старшого брата». На підтвердження - нагадують красномовний вислів професора Преображенського, що проблема не у клозетах, а в головах.
Втім, переважна більшість вважають, що застосування латинки в Україні неминуче.  
«По суті, це дискусія – трохи пустопорожня. Зрушення в цьому напрямку відбудеться тоді, коли наші письменники замість того, щоб філософствувати про потрібність або непотрібність, наважаться видавати свої книги латинкою, а також газетярі, користувачі «Фейсбука», «Твітера», «Вордпреса» та інших хоч частково почнуть писати некирилицею. Бо від держави чекати - марно», - зауважує один з учасників цієї дискусії.

Петро Олійник
Всі статті автора


Вибір редакції

Лис
21
«Не потрібно вести людей, вони самі знають куди йти», - майданівець з Тернопільщини – владі.

Сьогодні у Тернополі представники громади і влади вшанували учасників обох Майданів. Дійство під пам’ятником Небесній Сотні було традиційним – відслужили міжконфесійну панахиду, формальне слово сказали керівники міста й області. Серед 2-3-х сотень присутніх – майданівців вкрай мало. Не аналізуємо чому, спілкуємось з одним із них.

Лис
13
Тернопільська бізнес-тренер: «Репутація – це бізнес-інструмент»

На її сторінці у Фейсбук – довгий список занять. Вона допомагає розвивати бізнес, волонтерить у «Ноєвому Ковчезі», займається благодійністю. Олена Дейнека – кандидат економічних наук, доцент економічного університету, координатор кількох бізнесових і волонтерських проектів. Після 23-х років викладання у вишах зрозуміла, що може втілити свої вміння у цікавіших речах. Чим живе сьогодні бізнес-тренер, підприємець і просто людина з великим серцем?

Лис
06
Тернопільський поет ніколи не зупиняється і нічого не боїться

У 2010 р. мистецькі кола Тернополя сприйняли його як чужинця, що керуватиме культурою міста, до якого переїхав не так давно. Він кинув виклик непростому середовищу і зовсім скоро змусив зважати на свою думку. До переліку його талантів додався ще один – управлінський. Шкода, що нині за посадою начальника управління культури та мистецтв Тернопільської міської ради, який завжди дасть інформації на потрібних для синхрону 30 секунд, молоді журналісти часто не бачать масштабу особистості Олександра Смика. Зізнаюсь, останні роки й сама грішила короткими коментарями, які може дати чиновник новинарю, адже він – ходячий інформпривід.

Лис
06
Переполох у Тернопільському обласному «методичному курнику» або як посіпаки Степана Барни і Любомира Крупи крадуть гроші в держави (документ)

З достовірних джерел стало відомо, що цього тижня в Тернопільському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти стався справжнісінький переполох. В цей, за влучним висловом одного педагога «методичний курник», яким при номінальній наявності директора Петровського О.М. фактично заправляє його заступник мадам Когут О.І., несподівано навідалися слідчі Управління державної служби боротьби з економічною злочинністю (УДСБЕЗ).

Лис
06
Щедрі преміальні чиновників Гусятина на Тернопільщині або Там, за туманами…

Осіння прохолода принесла на Гусятинщину густі тумани, які приховують від пересічного спостерігача не лише обриси об’єктів навколишнього ландшафту, але й діяльність місцевої влади.  Як співається у відомій українській пісні, за туманом нічого не видно…