Популярне

Дивовижна історія одноногого лебедя, що навчив своїх рятівників бути щасливими

Шипа, так назвала одноногого лебедя зоозахисниця Олеся Кулик, пройшов лікування та реабілітацію у Запоріжжі. Цими днями був перевезений до Міжгір’ї, де й сталось неможливе, про що його рятівники навіть не сподівались.

«Фізична вада – не перешкода для щастя», - наголошує Олеся Кулик. Про покаліченого на Дніпрі лебедя вона дізналась 18 березня. Через два дні з Марганця його привезли до Запоріжжя.
«Покалічена ніжка, яку у Марганці місцевий ветеринар оперував та намагався протезувати, була синьою і холодною. Найперше, щоб з’ясувати причини, треба був рентген. А ви спробуйте зробити рентген лебедю, вам сподобається! Втім, ми зробили. Виявилось, що ветеринар промазав зі спицею, не туди вставив. Адже рятував він лебедя вдома, без рентгену. Лише те, що він давав птаху антибіотик та зашив рану, унеможливило зараження. Уже у нас, у Запоріжжі, цю покалічену ніжку довелось ампутувати. А далі реабілітація – треба було навчити одноногого Шипу новому життю. Ми вчили його, а він нас», - згадує Олеся.
«Скажу вам прямо, лебідь не качка. Він шипить, лупцює крилами, б’ється й нервує. За деякими даними, удар плеча крила лебедя може зламати людину руку. Але я перевіряти не стала. Тому сказала Шипі, що головна у зграї я. Він мене зрозумів», - додає зоозахисниця. Лебідь добре їв траву і зелений салат, а ось, пересуватись йому було важко. Олеся раділа кожному сантиметру, що долав Шипа.
Період реабілітації минув і було вирішено переправити Шипу до Міжгір’я, під Київ. Везли потягом, для чого довелось викупити повністю купе.
Тепер Шипа мешкає у Міжгір’ї, у нього є озеро та такі ж, як він, білі довгошиї друзі. Але саме цікаве те, що тільки-но Шипу привезли та випустили біля озера, він… «Те, що сталось, неможливе!», - запевняють зоозахисники.


«Лебідь без ноги – і поплив! У нього з такою вадою не була ніяких шансів, а він – поплив! Я коли побачила, плакала від щастя. Спасибі Сергію, що зголосився взяти у Міжгір’я нашого одноногого Шипу, що наш лебідь тепер щасливий», - каже Олеся. На її думку, так само й у нас у всіх буває у житті. Щоб бути щасливим, треба захотіти. Так само, як її підопічний одноногий лебідь прагнув щастя. Й його фізична обмеженість не стала перепоною.

Петро Олійник
Всі статті автора


Вибір редакції

Лис
13
Тернопільська бізнес-тренер: «Репутація – це бізнес-інструмент»

На її сторінці у Фейсбук – довгий список занять. Вона допомагає розвивати бізнес, волонтерить у «Ноєвому Ковчезі», займається благодійністю. Олена Дейнека – кандидат економічних наук, доцент економічного університету, координатор кількох бізнесових і волонтерських проектів. Після 23-х років викладання у вишах зрозуміла, що може втілити свої вміння у цікавіших речах. Чим живе сьогодні бізнес-тренер, підприємець і просто людина з великим серцем?

Лис
06
Тернопільський поет ніколи не зупиняється і нічого не боїться

У 2010 р. мистецькі кола Тернополя сприйняли його як чужинця, що керуватиме культурою міста, до якого переїхав не так давно. Він кинув виклик непростому середовищу і зовсім скоро змусив зважати на свою думку. До переліку його талантів додався ще один – управлінський. Шкода, що нині за посадою начальника управління культури та мистецтв Тернопільської міської ради, який завжди дасть інформації на потрібних для синхрону 30 секунд, молоді журналісти часто не бачать масштабу особистості Олександра Смика. Зізнаюсь, останні роки й сама грішила короткими коментарями, які може дати чиновник новинарю, адже він – ходячий інформпривід.

Лис
06
Переполох у Тернопільському обласному «методичному курнику» або як посіпаки Степана Барни і Любомира Крупи крадуть гроші в держави (документ)

З достовірних джерел стало відомо, що цього тижня в Тернопільському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти стався справжнісінький переполох. В цей, за влучним висловом одного педагога «методичний курник», яким при номінальній наявності директора Петровського О.М. фактично заправляє його заступник мадам Когут О.І., несподівано навідалися слідчі Управління державної служби боротьби з економічною злочинністю (УДСБЕЗ).

Лис
06
Щедрі преміальні чиновників Гусятина на Тернопільщині або Там, за туманами…

Осіння прохолода принесла на Гусятинщину густі тумани, які приховують від пересічного спостерігача не лише обриси об’єктів навколишнього ландшафту, але й діяльність місцевої влади.  Як співається у відомій українській пісні, за туманом нічого не видно…

Лис
02
Як уникнути помилок під час виборчого процесу. Аналіз тернопільського експерта.

 Цієї неділі, 29 жовтня, відбулися вибори у 201-й об’єднаній територіальній громаді (ОТГ) України. Голів обирали й на Тернопільщині - у Зборівській, Лановецькій, Хоростківській і Саранчуківській ОТГ. Волевиявлення відбувалося за тим же сценарієм, що й завжди, - неприбрана до дня тиші агітація, нестача скриньок для голосування, недостатня обізнаність членів виборчих комісій та інші порушення, яких можна уникнути, адже за подібну халатність передбачена адміністративна відповідальність у вигляді штрафу в розмірі 20-ти неоподаткованих мінімумів. Як не повторювати подібних речей, розмовляємо з керівником регіонального представництва Центру політичних студій і аналітики «Ейдос» Ігорем Проциком.