Популярне

На Хортиці збирають Козацьке Коло без ряджених, блазнів та інших Папандопулів

10 травня на славетному острові Хортиця відбудеться з’їзд козацьких добробатів, що мають намір відродити Козацьке Коло за Звичаями запорожців. Кличуть всіх – зі всієї України. Але рядженим, блазням та іншим Папандопулам – зась.

З’їзд добробатів на Хортиці – перша подія такого роду в історії нашого краю, що ознаменує відродження Козацького Кола, наголошує почесний командир полку «Дніпро1» Юрій Береза в оголошенні, що розмістив на «Фейсбуці».
«Як активний учасник цього руху та почесний командир полку «Дніпро1» запрошую сучасних козаків від Кам’янки до Запоріжжя, воїнів й ветеранів АТО та всіх, хто прагне об’єднання заради великої національної ідеї! Наш девіз: «Україна від Сяну до Дону!» Захід проходитиме за підтримки Української академії наук та під головуванням академіка УАН Андрія Авдєєнка. Яким буде порядок денний, ще не відомо, адже сформуємо його за правилами Козацького Кола – цілком демократично. Але точно скажу, що на учасників чекає смачний козацький обід та театралізоване дійство, що відтворить життя славетних предків», - запевняє Юрій Береза. Й тут же попереджає: «Ряджених, блазнів та інших Ппапандопулів прохання не турбувати».


А після з’їзду добробатів на Хортиці, з 19 по 23 травня, у Княжих Байраках, що на Дніпропетровщині, відбудеться ще один корисний для сучасних козаків захід - Kozak Fest 2017.  «Три роки тому, після перемоги Революції Гідності, з групою однодумців ми задумали етно-рок фестиваль, що пропагуватиме звитяги українського народу. Місцем проведення обрали легендарні Княжі Байраки, де у 1648 році відбулася битва козаків під проводом Богдана Хмельницького з регулярним військом Речі Посполитої. Тоді ми перемогли. І зараз переможемо», - наголошує Юрій Береза.

Петро Олійник
Всі статті автора


Вибір редакції

Лис
13
Тернопільська бізнес-тренер: «Репутація – це бізнес-інструмент»

На її сторінці у Фейсбук – довгий список занять. Вона допомагає розвивати бізнес, волонтерить у «Ноєвому Ковчезі», займається благодійністю. Олена Дейнека – кандидат економічних наук, доцент економічного університету, координатор кількох бізнесових і волонтерських проектів. Після 23-х років викладання у вишах зрозуміла, що може втілити свої вміння у цікавіших речах. Чим живе сьогодні бізнес-тренер, підприємець і просто людина з великим серцем?

Лис
06
Тернопільський поет ніколи не зупиняється і нічого не боїться

У 2010 р. мистецькі кола Тернополя сприйняли його як чужинця, що керуватиме культурою міста, до якого переїхав не так давно. Він кинув виклик непростому середовищу і зовсім скоро змусив зважати на свою думку. До переліку його талантів додався ще один – управлінський. Шкода, що нині за посадою начальника управління культури та мистецтв Тернопільської міської ради, який завжди дасть інформації на потрібних для синхрону 30 секунд, молоді журналісти часто не бачать масштабу особистості Олександра Смика. Зізнаюсь, останні роки й сама грішила короткими коментарями, які може дати чиновник новинарю, адже він – ходячий інформпривід.

Лис
06
Переполох у Тернопільському обласному «методичному курнику» або як посіпаки Степана Барни і Любомира Крупи крадуть гроші в держави (документ)

З достовірних джерел стало відомо, що цього тижня в Тернопільському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти стався справжнісінький переполох. В цей, за влучним висловом одного педагога «методичний курник», яким при номінальній наявності директора Петровського О.М. фактично заправляє його заступник мадам Когут О.І., несподівано навідалися слідчі Управління державної служби боротьби з економічною злочинністю (УДСБЕЗ).

Лис
06
Щедрі преміальні чиновників Гусятина на Тернопільщині або Там, за туманами…

Осіння прохолода принесла на Гусятинщину густі тумани, які приховують від пересічного спостерігача не лише обриси об’єктів навколишнього ландшафту, але й діяльність місцевої влади.  Як співається у відомій українській пісні, за туманом нічого не видно…

Лис
02
Як уникнути помилок під час виборчого процесу. Аналіз тернопільського експерта.

 Цієї неділі, 29 жовтня, відбулися вибори у 201-й об’єднаній територіальній громаді (ОТГ) України. Голів обирали й на Тернопільщині - у Зборівській, Лановецькій, Хоростківській і Саранчуківській ОТГ. Волевиявлення відбувалося за тим же сценарієм, що й завжди, - неприбрана до дня тиші агітація, нестача скриньок для голосування, недостатня обізнаність членів виборчих комісій та інші порушення, яких можна уникнути, адже за подібну халатність передбачена адміністративна відповідальність у вигляді штрафу в розмірі 20-ти неоподаткованих мінімумів. Як не повторювати подібних речей, розмовляємо з керівником регіонального представництва Центру політичних студій і аналітики «Ейдос» Ігорем Проциком.