Популярне

Запорізький легендарний ветеран Другої світової, онук якого загинув в АТО від кулі російських окупантів, сьогодні має 99-й День народження

Морський піхотинець Іван Залужний пройшов всю війну пліч-опліч з росіянами, вважав їх побратимами. Але навіть гадки не мав, що від кулі нащадків цих «побратимів» загине його онук.

Сьогодні, 10 травня, Івану Оникійовичу виповнилося 99 років. Морський піхотинець, полковник. Пройшов всю війну, боронив Сталінград, побував у 1945-му навіть на Курилах. Не розставався з флотом до 1965-го. Його єдиний внук Ваня також став військовим. На війну пішов без вагань, добровольцем на Схід - боронити Донеччину від російських загарбників.
23-річний лейтенант Іван Гутник-Залужний у нічному бою зумів прикрити свій підрозділ та ціною власного життя врятувати півсотні побратимів. Прорешечений кулями помер у лікарні – у серпні 2014-го року. На честь героя названі вулиця та сквер у Запоріжжі.


Дід Іван Оникійович пишається героїчним вчинком Вані та не може простити злочину росіян, що вдерлися в Україну з війною. Він впевнений, що українські воїни звільнять від російських окупантів Крим та Донбас, але клеймо ворога-загарбника на росіянах лишиться довічно. Про це він зокрема говорив 26 січня цього року на річниці трагічного розгону запорізького Майдану у 2014 році.

Петро Олійник
Всі статті автора


Вибір редакції

Лис
21
«Не потрібно вести людей, вони самі знають куди йти», - майданівець з Тернопільщини – владі.

Сьогодні у Тернополі представники громади і влади вшанували учасників обох Майданів. Дійство під пам’ятником Небесній Сотні було традиційним – відслужили міжконфесійну панахиду, формальне слово сказали керівники міста й області. Серед 2-3-х сотень присутніх – майданівців вкрай мало. Не аналізуємо чому, спілкуємось з одним із них.

Лис
13
Тернопільська бізнес-тренер: «Репутація – це бізнес-інструмент»

На її сторінці у Фейсбук – довгий список занять. Вона допомагає розвивати бізнес, волонтерить у «Ноєвому Ковчезі», займається благодійністю. Олена Дейнека – кандидат економічних наук, доцент економічного університету, координатор кількох бізнесових і волонтерських проектів. Після 23-х років викладання у вишах зрозуміла, що може втілити свої вміння у цікавіших речах. Чим живе сьогодні бізнес-тренер, підприємець і просто людина з великим серцем?

Лис
06
Тернопільський поет ніколи не зупиняється і нічого не боїться

У 2010 р. мистецькі кола Тернополя сприйняли його як чужинця, що керуватиме культурою міста, до якого переїхав не так давно. Він кинув виклик непростому середовищу і зовсім скоро змусив зважати на свою думку. До переліку його талантів додався ще один – управлінський. Шкода, що нині за посадою начальника управління культури та мистецтв Тернопільської міської ради, який завжди дасть інформації на потрібних для синхрону 30 секунд, молоді журналісти часто не бачать масштабу особистості Олександра Смика. Зізнаюсь, останні роки й сама грішила короткими коментарями, які може дати чиновник новинарю, адже він – ходячий інформпривід.

Лис
06
Переполох у Тернопільському обласному «методичному курнику» або як посіпаки Степана Барни і Любомира Крупи крадуть гроші в держави (документ)

З достовірних джерел стало відомо, що цього тижня в Тернопільському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти стався справжнісінький переполох. В цей, за влучним висловом одного педагога «методичний курник», яким при номінальній наявності директора Петровського О.М. фактично заправляє його заступник мадам Когут О.І., несподівано навідалися слідчі Управління державної служби боротьби з економічною злочинністю (УДСБЕЗ).

Лис
06
Щедрі преміальні чиновників Гусятина на Тернопільщині або Там, за туманами…

Осіння прохолода принесла на Гусятинщину густі тумани, які приховують від пересічного спостерігача не лише обриси об’єктів навколишнього ландшафту, але й діяльність місцевої влади.  Як співається у відомій українській пісні, за туманом нічого не видно…