Популярне

«Ахметов вбиває запоріжців» - знищені екологічні борди підштовхнули містян до протесту у соцмережі

Світлину борду «Ахметов вбиває запоріжців» зараз активно поширюють користувачі соцмережі на знак протесту проти підприємств-забруднювачів міста. І закликають всіх небайдужих підтримати цей флешмоб.

Користувачі соцмережі підтримали активістів, що наприкінці минулого тижня у всіх районах міста розмістили борди щодо критичного екологічного стану Запоріжжя. Одне з таких підприємств – «Запоріжсталь», що належить «Метінвест холдингу». Тому ім’ям основного акціонера цієї компанії й був позначений борд. Втім, буквально на ранок наступного дня ці всі борди були пошкоджені. Прихильники магната орудували вночі. Ймовірно, їм не сподобався напис та ілюстрація. Активістів це не зупинило. Пошкоджені борди вони замінили на інші – з відповідним красномовним написом. Напевне, буде й продовження. Адже запоріжці вже мають досвід аналогічного протесту за допомогою бордів. Приміром, коли місцеві комуністи встановили пам’ятник Сталіну, середмістя був розміщений борд з Гітлером, намальованого в стилі Пікассо. Згодом, під час Майдану, черговий борд висміяв тепер уже колишнього та судимого мера. Нинішні екологічні борди також мають певний сенс. На жаль, Запоріжжя лідирує серед українських міст, як небезпечніше для життя за екологічними показниками.
«В інших країнах пустелі перетворюють на оазиси, а у нас оазис - на пустелю», - обурюються запоріжці. Неперевершено красиве степове Запорожжя, з його Хортицею та іншими історичними та природніми пам’ятками, приміром, могло б привабити туристів. Втім, сюди жоден мандрівник не ризикне приїхати, зважаючи на жахливу екологію.


Ілюстрація зі сторінки Facebook відомого запорізького блогера Юрія Гудименка.

Петро Олійник
Всі статті автора


Вибір редакції

Лис
13
Тернопільська бізнес-тренер: «Репутація – це бізнес-інструмент»

На її сторінці у Фейсбук – довгий список занять. Вона допомагає розвивати бізнес, волонтерить у «Ноєвому Ковчезі», займається благодійністю. Олена Дейнека – кандидат економічних наук, доцент економічного університету, координатор кількох бізнесових і волонтерських проектів. Після 23-х років викладання у вишах зрозуміла, що може втілити свої вміння у цікавіших речах. Чим живе сьогодні бізнес-тренер, підприємець і просто людина з великим серцем?

Лис
06
Тернопільський поет ніколи не зупиняється і нічого не боїться

У 2010 р. мистецькі кола Тернополя сприйняли його як чужинця, що керуватиме культурою міста, до якого переїхав не так давно. Він кинув виклик непростому середовищу і зовсім скоро змусив зважати на свою думку. До переліку його талантів додався ще один – управлінський. Шкода, що нині за посадою начальника управління культури та мистецтв Тернопільської міської ради, який завжди дасть інформації на потрібних для синхрону 30 секунд, молоді журналісти часто не бачать масштабу особистості Олександра Смика. Зізнаюсь, останні роки й сама грішила короткими коментарями, які може дати чиновник новинарю, адже він – ходячий інформпривід.

Лис
06
Переполох у Тернопільському обласному «методичному курнику» або як посіпаки Степана Барни і Любомира Крупи крадуть гроші в держави (документ)

З достовірних джерел стало відомо, що цього тижня в Тернопільському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти стався справжнісінький переполох. В цей, за влучним висловом одного педагога «методичний курник», яким при номінальній наявності директора Петровського О.М. фактично заправляє його заступник мадам Когут О.І., несподівано навідалися слідчі Управління державної служби боротьби з економічною злочинністю (УДСБЕЗ).

Лис
06
Щедрі преміальні чиновників Гусятина на Тернопільщині або Там, за туманами…

Осіння прохолода принесла на Гусятинщину густі тумани, які приховують від пересічного спостерігача не лише обриси об’єктів навколишнього ландшафту, але й діяльність місцевої влади.  Як співається у відомій українській пісні, за туманом нічого не видно…

Лис
02
Як уникнути помилок під час виборчого процесу. Аналіз тернопільського експерта.

 Цієї неділі, 29 жовтня, відбулися вибори у 201-й об’єднаній територіальній громаді (ОТГ) України. Голів обирали й на Тернопільщині - у Зборівській, Лановецькій, Хоростківській і Саранчуківській ОТГ. Волевиявлення відбувалося за тим же сценарієм, що й завжди, - неприбрана до дня тиші агітація, нестача скриньок для голосування, недостатня обізнаність членів виборчих комісій та інші порушення, яких можна уникнути, адже за подібну халатність передбачена адміністративна відповідальність у вигляді штрафу в розмірі 20-ти неоподаткованих мінімумів. Як не повторювати подібних речей, розмовляємо з керівником регіонального представництва Центру політичних студій і аналітики «Ейдос» Ігорем Проциком.