Популярне

Мукачеве перейменували неправильно

Мукачеве перейменували на Мукачево вчора, 23 травня, у Верховній Раді. Втім, як вважає письменник та журналіст Юрій Винничук, треба було спочатку порадитись з фахівцями.

Юрій Винничук сьогодні, 24 травня, у себе на сторінці Facebook написав розгромний пост щодо перейменування міста:
«Щоб поставити крапку в дискусії щодо "Мукачево", яке затвердила ВР, скажу, що в таких випадках варто звертатися до авторитетів, а не до народу. Бо в нашому парламенті переважає малограмотний люмпен, який українською володіє на рівні третього класу...
А от щодо Мукачевого, то авторитетами у нас є видатний географ В.Кубійович, у якого читаємо: Мукачеве і Мукачів, і «Енциклопедія українознавства», яка подає Мукачів.
Якщо хтось із вас бачить себе більшим авторитетом, то перш, ніж заперечити, починайте з фрази: «Кубійович лох, фашист і каратель», як писали про нього за совєтів. а то в мене в стрічці аж зашкалює від тих, хто взагалі не в темі, але думку має.
Це все одно, якби я мав свою думку про квантову механіку.
Так от, урочисто повідомляю: я в квантовій механіці тУман вісімнадцятий. Як казав мені учитель фізики про мої знання у фізиці».


Нагадаємо. Місто перейменували не через декомунізацію. На цьому наголошував Микола Федорчук, нардеп від «НФ», що рекомендував відповідну постанову щодо назви міста. За його словами, Верховна Рада «виправила помилку», бо до 1947 року було Мукачево, а потім, за радянської влади, стало Мукачеве. Перейменування ініціювали жителі, - резюмував нардеп.  

Петро Олійник
Всі статті автора


Вибір редакції

Гру
04
Тернопільский інститут: перезавантаження 2.0, Або полювання на відьом і відьмаків триває

В горезвісному Тернопільському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти продовжує свою роботу комісія із люстрації кадрів, мета якої – повне і остаточне очищення колективу інституту від комуністично-медведчуківсько-путінської камарильї, яка впродовж років підступно розвалювала не лише цей заклад, але й систему шкільної освіти області в цілому.

Гру
04
Одразу двоє представників Тернопільщини взяли участь у конкурсі «Кращий бухгалтер України – 2017»

Брати Юрій та Павло Іванечко 30 листопада відвідали найпрестижнішу подію року конкурс «Кращий бухгалтер України» що відбувся у Києві. Незмінними організаторами конкурсу є Бухгалтерський клуб Баланс та інтернет-ресурс Uteka, конкурс відбувається за підтримки Міністерства фінансів України та Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана. Про сам конкурс та участь у ньому поспілкуємося із учасниками.

Лис
21
«Не потрібно вести людей, вони самі знають куди йти», - майданівець з Тернопільщини – владі.

Сьогодні у Тернополі представники громади і влади вшанували учасників обох Майданів. Дійство під пам’ятником Небесній Сотні було традиційним – відслужили міжконфесійну панахиду, формальне слово сказали керівники міста й області. Серед 2-3-х сотень присутніх – майданівців вкрай мало. Не аналізуємо чому, спілкуємось з одним із них.

Лис
13
Тернопільська бізнес-тренер: «Репутація – це бізнес-інструмент»

На її сторінці у Фейсбук – довгий список занять. Вона допомагає розвивати бізнес, волонтерить у «Ноєвому Ковчезі», займається благодійністю. Олена Дейнека – кандидат економічних наук, доцент економічного університету, координатор кількох бізнесових і волонтерських проектів. Після 23-х років викладання у вишах зрозуміла, що може втілити свої вміння у цікавіших речах. Чим живе сьогодні бізнес-тренер, підприємець і просто людина з великим серцем?

Лис
06
Тернопільський поет ніколи не зупиняється і нічого не боїться

У 2010 р. мистецькі кола Тернополя сприйняли його як чужинця, що керуватиме культурою міста, до якого переїхав не так давно. Він кинув виклик непростому середовищу і зовсім скоро змусив зважати на свою думку. До переліку його талантів додався ще один – управлінський. Шкода, що нині за посадою начальника управління культури та мистецтв Тернопільської міської ради, який завжди дасть інформації на потрібних для синхрону 30 секунд, молоді журналісти часто не бачать масштабу особистості Олександра Смика. Зізнаюсь, останні роки й сама грішила короткими коментарями, які може дати чиновник новинарю, адже він – ходячий інформпривід.