Популярне

Не шануєш Хортицю, отримаєш по мармизі – попереджає запорізький «кіборг»

Шанувати Хортицю закликає відомий запорізький «кіборг», ветеран АТО та науковий співробітник Хортицького заповідника В’ячеслав Зайцев. Причина тому – чергова пожежа, що сталася цими днями в сосняку, неподалік лісництва. Причому, це був підпал, не виключено, що навіть навмисний.

«Нещодавно на острові була пожежа яка, на щастя - була швидко локалізована та погашена співробітниками відділів лісу, природи, режиму заповідника, а також професійними вогнеборцями», - повідомив у себе на сторінці Facebook В’ячеслав Зайцев.


Щодо мармизи. Звісно, ніхто нікого бити не буде. А ось, тих, хто не шанує Хортицю, справді, треба карати по Закону – притягувати до відповідальності та стягувати збитки. Адже пожежа, особливо тепер, коли почалась спекотна пора, може статися навіть від кинутого недопалка. Але біда в іншому, що тут успадкована від радянських часів, коли запоріжці масово їздили на Хортицю на шашлики. На жаль, шашличники орудують на острові й понині, не усвідомлюючи, що вони знаходяться на території Національного заповідника – унікального за своєю флорою та фауною, що налічує тисячі різновидів, чимало з яких - червонокнижні. Втім, деякі відвідувачі острова розводять багаття прямо в лісі або поряд із сухою травою, смажать шашлики тощо. А це заборонено. Багаття на Хортиці можна розводити лише на турпляжі, що на узбережжі Старого Дніпра.
До речі, зараз на Хортиці неперевершено красиві степи, що зачаровують морем-ковилою та різноцвіттям. Цим можна лише любуватись. 


Світлини В’ячеслава Зайцева та Павла Панасенка з публікацій на Facebook.

Петро Олійник
Всі статті автора


Вибір редакції

Лис
21
«Не потрібно вести людей, вони самі знають куди йти», - майданівець з Тернопільщини – владі.

Сьогодні у Тернополі представники громади і влади вшанували учасників обох Майданів. Дійство під пам’ятником Небесній Сотні було традиційним – відслужили міжконфесійну панахиду, формальне слово сказали керівники міста й області. Серед 2-3-х сотень присутніх – майданівців вкрай мало. Не аналізуємо чому, спілкуємось з одним із них.

Лис
13
Тернопільська бізнес-тренер: «Репутація – це бізнес-інструмент»

На її сторінці у Фейсбук – довгий список занять. Вона допомагає розвивати бізнес, волонтерить у «Ноєвому Ковчезі», займається благодійністю. Олена Дейнека – кандидат економічних наук, доцент економічного університету, координатор кількох бізнесових і волонтерських проектів. Після 23-х років викладання у вишах зрозуміла, що може втілити свої вміння у цікавіших речах. Чим живе сьогодні бізнес-тренер, підприємець і просто людина з великим серцем?

Лис
06
Тернопільський поет ніколи не зупиняється і нічого не боїться

У 2010 р. мистецькі кола Тернополя сприйняли його як чужинця, що керуватиме культурою міста, до якого переїхав не так давно. Він кинув виклик непростому середовищу і зовсім скоро змусив зважати на свою думку. До переліку його талантів додався ще один – управлінський. Шкода, що нині за посадою начальника управління культури та мистецтв Тернопільської міської ради, який завжди дасть інформації на потрібних для синхрону 30 секунд, молоді журналісти часто не бачать масштабу особистості Олександра Смика. Зізнаюсь, останні роки й сама грішила короткими коментарями, які може дати чиновник новинарю, адже він – ходячий інформпривід.

Лис
06
Переполох у Тернопільському обласному «методичному курнику» або як посіпаки Степана Барни і Любомира Крупи крадуть гроші в держави (документ)

З достовірних джерел стало відомо, що цього тижня в Тернопільському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти стався справжнісінький переполох. В цей, за влучним висловом одного педагога «методичний курник», яким при номінальній наявності директора Петровського О.М. фактично заправляє його заступник мадам Когут О.І., несподівано навідалися слідчі Управління державної служби боротьби з економічною злочинністю (УДСБЕЗ).

Лис
06
Щедрі преміальні чиновників Гусятина на Тернопільщині або Там, за туманами…

Осіння прохолода принесла на Гусятинщину густі тумани, які приховують від пересічного спостерігача не лише обриси об’єктів навколишнього ландшафту, але й діяльність місцевої влади.  Як співається у відомій українській пісні, за туманом нічого не видно…