Популярне

У Херсоні показали «Розстріляне дитинство»

«Розстріляне дитинство» - виставка світлин, створених дітьми Донеччини, сьогодні, 1 червня, була презентована у Херсоні. Діятиме впродовж трьох днів, до 3 червня, у ККЗ Ювілейному.

Експозицію фототворів привезли до Херсона шестеро дітей з Красногорівки та Мар’їнки. Приїхали вони вчора. Перше враження від міста – дещо шокувало малечу. Як розповідають дорослі, що їх супроводжують, вечорі, коли почали грохати феєрверки, дітей це налякало. «Почувши за вікном знайомі звуки, діти подумали, що й Херсон обстрілюють», - кажуть опікуни.
А сьогодні зранку адаптуватися до неприфронтового херсонського життя дітям допоміг відомий волонтер дядя Гриша – Григорій Янченко. Він вночі повернувся з Мар’їнки й відразу ж, вранці, завітав до юних фотографів з гостинцем. Пригостив морозивом та цукерками. «Саме завдяки дяді Гриші облдержадміністрація Херсонщини запросила нас розпочати експонувати проект «Розстріляне дитинство» з цього прикордонного сонячно-гостинного міста», - зауважила Олена Ліпейкина у дописі на Facebook, де й розмістила світлини з цієї зворушливої зустрічі дітей з дядею Гришою.


Потім було відкриття виставки, неабияка увага журналістів та, зокрема, прямий ефір на місцевому телебаченні, а також екскурсія Херсоном. «Діти тримались молодцем, все сподобалось», - запевняють опікуни. А також дякують всім небайдужим людям та громадським організаціям, завдяки яким цей проект був реалізований.
Ідея щодо світлин, знятих дітьми Донеччини, належить медійникам мар’їнського молодіжного центру. Проект підтримали благодійники фонду «Місія Подих Надії» та у Мар’їнському районі навчили дітей фотографувати. Також до цього долучилось й чимало інших волонтерів та добродіїв. Не виключено, що виставку «Розстріляного дитинства» тепер побачать й в інших містах України. А сьогодні, в День захисту дітей, це найактуальніший захід. Діти зі Сходу у мирному Херсоні злякались феєрверків, сприйняли за артобстріл. «Ці діти травмовані війною», - наголосив на відкритті виставки капелан Олег Ткаченко. Хтозна, як швидко час вилікує, і чи вилікує, їхнє бачення світу. А поки що їхнє світосприйняття ми можемо відчути зі світлин «Розстріляного дитинства».

Петро Олійник
Всі статті автора

Суспільство

Якщо ви помітили помилку, будь ласка, виділіть неправильний текст та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо, що робите нас кращими.


Коментарі

Будь ласка, не пишіть повідомлення, що містять образливі і нецензурні вислови, заклики до міжрелігійної, міжнаціональної та міжрасової ворожнечі. Такі коментарі будуть видалені.


Вибір редакції

Бер
27
У чому різниця між просеко та шампанським

Просеко та шампанське — два популярних види ігристих вин, які часто асоціюються зі святковими подіями та особливими випадками. Мають спільні характеристики, які роблять їх досить схожими, але водночас різними. Кожен напій може похвалитися власними особливостями.

Бер
18
Наукова установа в Тернополі проводить збір книг для Херсону

З нагоди відзначення 210-ї річниці з дня народження Тараса Шевченка та з метою поповнення бібліотечних фондів, формування книжкових поличок в укриттях та наповнити книжкові полиці в Херсонській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Олеся Гончара.

Лют
19
Які перспективи освіти в Україні в майбутньому?

Мати можливість планувати далі, аніж на наступні декілька місяців – це велика розкіш для середньостатистичного українця, який перебуває в режимі виживання, боротьби та невизначеності. Але є багато соціальних сфер, які під впливом війни починають змінюватися вже сьогодні. І чи будемо ми готові до нових реалій, коли ці зміни заведуть нас у глухий кут і вимагатимуть термінових реформ? Наприклад, яким ви бачите майбутнє української освіти, яка напряму залежить від народжуваності дітей? В 2000-х роках ми досягли відносної стабільності у своєму економічному та політичному розвитку. Саме завдяки цьому внормувалося і питання народжуваності. З ростом рівня життя зросла і народжуваність, яка в 2012 році досягла позначки в 520 тисяч немовлят.

Реклама

НОВІ КОМЕНТАРІ


parkovka.ua

Зроблено web-студією