Популярне

У Херсоні показали «Розстріляне дитинство»

«Розстріляне дитинство» - виставка світлин, створених дітьми Донеччини, сьогодні, 1 червня, була презентована у Херсоні. Діятиме впродовж трьох днів, до 3 червня, у ККЗ Ювілейному.

Експозицію фототворів привезли до Херсона шестеро дітей з Красногорівки та Мар’їнки. Приїхали вони вчора. Перше враження від міста – дещо шокувало малечу. Як розповідають дорослі, що їх супроводжують, вечорі, коли почали грохати феєрверки, дітей це налякало. «Почувши за вікном знайомі звуки, діти подумали, що й Херсон обстрілюють», - кажуть опікуни.
А сьогодні зранку адаптуватися до неприфронтового херсонського життя дітям допоміг відомий волонтер дядя Гриша – Григорій Янченко. Він вночі повернувся з Мар’їнки й відразу ж, вранці, завітав до юних фотографів з гостинцем. Пригостив морозивом та цукерками. «Саме завдяки дяді Гриші облдержадміністрація Херсонщини запросила нас розпочати експонувати проект «Розстріляне дитинство» з цього прикордонного сонячно-гостинного міста», - зауважила Олена Ліпейкина у дописі на Facebook, де й розмістила світлини з цієї зворушливої зустрічі дітей з дядею Гришою.


Потім було відкриття виставки, неабияка увага журналістів та, зокрема, прямий ефір на місцевому телебаченні, а також екскурсія Херсоном. «Діти тримались молодцем, все сподобалось», - запевняють опікуни. А також дякують всім небайдужим людям та громадським організаціям, завдяки яким цей проект був реалізований.
Ідея щодо світлин, знятих дітьми Донеччини, належить медійникам мар’їнського молодіжного центру. Проект підтримали благодійники фонду «Місія Подих Надії» та у Мар’їнському районі навчили дітей фотографувати. Також до цього долучилось й чимало інших волонтерів та добродіїв. Не виключено, що виставку «Розстріляного дитинства» тепер побачать й в інших містах України. А сьогодні, в День захисту дітей, це найактуальніший захід. Діти зі Сходу у мирному Херсоні злякались феєрверків, сприйняли за артобстріл. «Ці діти травмовані війною», - наголосив на відкритті виставки капелан Олег Ткаченко. Хтозна, як швидко час вилікує, і чи вилікує, їхнє бачення світу. А поки що їхнє світосприйняття ми можемо відчути зі світлин «Розстріляного дитинства».

Петро Олійник
Всі статті автора


Вибір редакції

Лис
13
Тернопільська бізнес-тренер: «Репутація – це бізнес-інструмент»

На її сторінці у Фейсбук – довгий список занять. Вона допомагає розвивати бізнес, волонтерить у «Ноєвому Ковчезі», займається благодійністю. Олена Дейнека – кандидат економічних наук, доцент економічного університету, координатор кількох бізнесових і волонтерських проектів. Після 23-х років викладання у вишах зрозуміла, що може втілити свої вміння у цікавіших речах. Чим живе сьогодні бізнес-тренер, підприємець і просто людина з великим серцем?

Лис
06
Тернопільський поет ніколи не зупиняється і нічого не боїться

У 2010 р. мистецькі кола Тернополя сприйняли його як чужинця, що керуватиме культурою міста, до якого переїхав не так давно. Він кинув виклик непростому середовищу і зовсім скоро змусив зважати на свою думку. До переліку його талантів додався ще один – управлінський. Шкода, що нині за посадою начальника управління культури та мистецтв Тернопільської міської ради, який завжди дасть інформації на потрібних для синхрону 30 секунд, молоді журналісти часто не бачать масштабу особистості Олександра Смика. Зізнаюсь, останні роки й сама грішила короткими коментарями, які може дати чиновник новинарю, адже він – ходячий інформпривід.

Лис
06
Переполох у Тернопільському обласному «методичному курнику» або як посіпаки Степана Барни і Любомира Крупи крадуть гроші в держави (документ)

З достовірних джерел стало відомо, що цього тижня в Тернопільському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти стався справжнісінький переполох. В цей, за влучним висловом одного педагога «методичний курник», яким при номінальній наявності директора Петровського О.М. фактично заправляє його заступник мадам Когут О.І., несподівано навідалися слідчі Управління державної служби боротьби з економічною злочинністю (УДСБЕЗ).

Лис
06
Щедрі преміальні чиновників Гусятина на Тернопільщині або Там, за туманами…

Осіння прохолода принесла на Гусятинщину густі тумани, які приховують від пересічного спостерігача не лише обриси об’єктів навколишнього ландшафту, але й діяльність місцевої влади.  Як співається у відомій українській пісні, за туманом нічого не видно…

Лис
02
Як уникнути помилок під час виборчого процесу. Аналіз тернопільського експерта.

 Цієї неділі, 29 жовтня, відбулися вибори у 201-й об’єднаній територіальній громаді (ОТГ) України. Голів обирали й на Тернопільщині - у Зборівській, Лановецькій, Хоростківській і Саранчуківській ОТГ. Волевиявлення відбувалося за тим же сценарієм, що й завжди, - неприбрана до дня тиші агітація, нестача скриньок для голосування, недостатня обізнаність членів виборчих комісій та інші порушення, яких можна уникнути, адже за подібну халатність передбачена адміністративна відповідальність у вигляді штрафу в розмірі 20-ти неоподаткованих мінімумів. Як не повторювати подібних речей, розмовляємо з керівником регіонального представництва Центру політичних студій і аналітики «Ейдос» Ігорем Проциком.