Популярне

Сплав проти ГЕСів: "Дністер – то є скарб Європи", - кажуть поляки та на захист обіцяють залучити своїх і німецьких екологів

У мандрівці Дністром, що стала черговою акцією на знак протесту проти будівництва тут каскаду ГЕСів, також взяли участь й поляки. "Дністер – то є скарб Європи", - вважають вони та на захист обіцяють залучити своїх і німецьких екологів.

"Поляки вперше сплавляються, кажуть, шо Дністер, то є скарб, якого нема в Європі, а вони троха вже набачились, і ми маємо разом його зберегти! " – написав у Facebook тернопільський активіст Борис Гора. За його словами, полякам відомі наміри українських лобістів ГЕСів на Дністрі.


Будівництво каскаду гідроелектростанцій: п’ять з греблями та одну дериваційного типу – призведе до непоправимих втрат. Адже передбачається, що, зокрема, біля кожної греблі рівень води буде піднятий на вісім-десять метрів. Про наслідки можна здогадатись. За оцінками експертів, підтоплення довколишніх з ГЕСами територій неминучі. А це не тільки Тернопільщина, а й Чернівецька та Івано-Франківська області.
Втім, тутешні чиновники озброїлись прийнятою урядом у липні минулого року Програмою розвитку гідроенергетики до 2026 року та намагаються переконати населення, що це благо для всіх.
Напевно, в туристичному сенсі Дністер міг би приносити набагато більше прибутків, аніж гідроелектростанції. Щоб це довести, активісти, власне, й влаштували цей сплав Дністром за участю польських туристів. А також сподіваються, що до цих захоплюючих мандрівок долучяться й туристи з інших країн Європи.


Електростанції потрібні. Але – екологічні, альтернативні руйнівним ГЕСам. Тому Дністер треба захистити – не допустити спорудження каскаду ГЕСів, вважають активісти. 

 
Світлтни Валентина Зирянова

Петро Олійник
Всі статті автора


Вибір редакції

Лис
21
«Не потрібно вести людей, вони самі знають куди йти», - майданівець з Тернопільщини – владі.

Сьогодні у Тернополі представники громади і влади вшанували учасників обох Майданів. Дійство під пам’ятником Небесній Сотні було традиційним – відслужили міжконфесійну панахиду, формальне слово сказали керівники міста й області. Серед 2-3-х сотень присутніх – майданівців вкрай мало. Не аналізуємо чому, спілкуємось з одним із них.

Лис
13
Тернопільська бізнес-тренер: «Репутація – це бізнес-інструмент»

На її сторінці у Фейсбук – довгий список занять. Вона допомагає розвивати бізнес, волонтерить у «Ноєвому Ковчезі», займається благодійністю. Олена Дейнека – кандидат економічних наук, доцент економічного університету, координатор кількох бізнесових і волонтерських проектів. Після 23-х років викладання у вишах зрозуміла, що може втілити свої вміння у цікавіших речах. Чим живе сьогодні бізнес-тренер, підприємець і просто людина з великим серцем?

Лис
06
Тернопільський поет ніколи не зупиняється і нічого не боїться

У 2010 р. мистецькі кола Тернополя сприйняли його як чужинця, що керуватиме культурою міста, до якого переїхав не так давно. Він кинув виклик непростому середовищу і зовсім скоро змусив зважати на свою думку. До переліку його талантів додався ще один – управлінський. Шкода, що нині за посадою начальника управління культури та мистецтв Тернопільської міської ради, який завжди дасть інформації на потрібних для синхрону 30 секунд, молоді журналісти часто не бачать масштабу особистості Олександра Смика. Зізнаюсь, останні роки й сама грішила короткими коментарями, які може дати чиновник новинарю, адже він – ходячий інформпривід.

Лис
06
Переполох у Тернопільському обласному «методичному курнику» або як посіпаки Степана Барни і Любомира Крупи крадуть гроші в держави (документ)

З достовірних джерел стало відомо, що цього тижня в Тернопільському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти стався справжнісінький переполох. В цей, за влучним висловом одного педагога «методичний курник», яким при номінальній наявності директора Петровського О.М. фактично заправляє його заступник мадам Когут О.І., несподівано навідалися слідчі Управління державної служби боротьби з економічною злочинністю (УДСБЕЗ).

Лис
06
Щедрі преміальні чиновників Гусятина на Тернопільщині або Там, за туманами…

Осіння прохолода принесла на Гусятинщину густі тумани, які приховують від пересічного спостерігача не лише обриси об’єктів навколишнього ландшафту, але й діяльність місцевої влади.  Як співається у відомій українській пісні, за туманом нічого не видно…