Популярне

На Запоріжжі Леніна "декомунізували" в Пилипа Орлика

У Новоолексіївці та у сусідньому селі Лозоватці, що у Приморському районі Запорізької області, перевершили навіть запорізького Леніна у вишиванці.

До того часу, поки декомунізація не змусила запоріжців знести Леніна, що на центральному однойменному (тепер Соборному) проспекті, спочатку він був у вишиванці, а згодом його перевдягли у кофту фана місцевої футбольної команди "Металург". Тоді туристи більше цікавились не Хортицею, а всі масово прямували до Леніна, щоб зробити з ним "селфі". Адже, де ще таке побачиш? Патріотичний Ленін у вишиванці.


Від Леніна у вишиванці лишився п’єдестал, весь обклеєний клейонкою з малюнками козаків, а зверху національні пропари. Так би мовити, декомунізували. А враження таке, що постамент не прибрали на випадок, якщо влада зміниться, то можна буде повернути ідола назад.  До речі, сьогодні, 13 червня, у місцевій пресі оприлюднили "вердикт" громадських слухань, за якими понад шістдесят відсотків (більше восьми тисяч містян) вимагають залишити скульптуру Леніна. Щоправда, де й навіщо "залишити" – не уточнюється. Хоча, за іншими пропозиціями, які набрали мінімальну кількість голосів, пропонували скульптуру продати, або переплавити, а гроші переказати на потреби армії.
Хтозна, з яких міркувань діяли селяни Новоолексіївки, коли фігурі Леніна, штамповану з цементу, доліпили "оселедця" та козацькі вуса, ще й шаблюку та штани-шаровари. Можливо, щоб добру не пропадати, переробили під декомунізацію. Кажуть, що це тепер пам’ятник Пилипу Орлику. Побачила цю жертву "декомунізації" та опублікувала світлину у Facebook журналістка Ірина Ромалійська.


Буквально поряд, у сусідній Лозоватці, вона надибала ще на подібне "мистецтво" декомунізаторів.


З бакенбардами. Тут кажуть, що це болгарський переселенець – пам’ятник на честь якогось там сторіччя переселення у це село болгар.

Фото Ірини Ромалійської – скріншот з currenttime.tv

Петро Олійник
Всі статті автора


Вибір редакції

Лис
13
Тернопільська бізнес-тренер: «Репутація – це бізнес-інструмент»

На її сторінці у Фейсбук – довгий список занять. Вона допомагає розвивати бізнес, волонтерить у «Ноєвому Ковчезі», займається благодійністю. Олена Дейнека – кандидат економічних наук, доцент економічного університету, координатор кількох бізнесових і волонтерських проектів. Після 23-х років викладання у вишах зрозуміла, що може втілити свої вміння у цікавіших речах. Чим живе сьогодні бізнес-тренер, підприємець і просто людина з великим серцем?

Лис
06
Тернопільський поет ніколи не зупиняється і нічого не боїться

У 2010 р. мистецькі кола Тернополя сприйняли його як чужинця, що керуватиме культурою міста, до якого переїхав не так давно. Він кинув виклик непростому середовищу і зовсім скоро змусив зважати на свою думку. До переліку його талантів додався ще один – управлінський. Шкода, що нині за посадою начальника управління культури та мистецтв Тернопільської міської ради, який завжди дасть інформації на потрібних для синхрону 30 секунд, молоді журналісти часто не бачать масштабу особистості Олександра Смика. Зізнаюсь, останні роки й сама грішила короткими коментарями, які може дати чиновник новинарю, адже він – ходячий інформпривід.

Лис
06
Переполох у Тернопільському обласному «методичному курнику» або як посіпаки Степана Барни і Любомира Крупи крадуть гроші в держави (документ)

З достовірних джерел стало відомо, що цього тижня в Тернопільському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти стався справжнісінький переполох. В цей, за влучним висловом одного педагога «методичний курник», яким при номінальній наявності директора Петровського О.М. фактично заправляє його заступник мадам Когут О.І., несподівано навідалися слідчі Управління державної служби боротьби з економічною злочинністю (УДСБЕЗ).

Лис
06
Щедрі преміальні чиновників Гусятина на Тернопільщині або Там, за туманами…

Осіння прохолода принесла на Гусятинщину густі тумани, які приховують від пересічного спостерігача не лише обриси об’єктів навколишнього ландшафту, але й діяльність місцевої влади.  Як співається у відомій українській пісні, за туманом нічого не видно…

Лис
02
Як уникнути помилок під час виборчого процесу. Аналіз тернопільського експерта.

 Цієї неділі, 29 жовтня, відбулися вибори у 201-й об’єднаній територіальній громаді (ОТГ) України. Голів обирали й на Тернопільщині - у Зборівській, Лановецькій, Хоростківській і Саранчуківській ОТГ. Волевиявлення відбувалося за тим же сценарієм, що й завжди, - неприбрана до дня тиші агітація, нестача скриньок для голосування, недостатня обізнаність членів виборчих комісій та інші порушення, яких можна уникнути, адже за подібну халатність передбачена адміністративна відповідальність у вигляді штрафу в розмірі 20-ти неоподаткованих мінімумів. Як не повторювати подібних речей, розмовляємо з керівником регіонального представництва Центру політичних студій і аналітики «Ейдос» Ігорем Проциком.