Популярне

На Запоріжжі Леніна "декомунізували" в Пилипа Орлика

У Новоолексіївці та у сусідньому селі Лозоватці, що у Приморському районі Запорізької області, перевершили навіть запорізького Леніна у вишиванці.

До того часу, поки декомунізація не змусила запоріжців знести Леніна, що на центральному однойменному (тепер Соборному) проспекті, спочатку він був у вишиванці, а згодом його перевдягли у кофту фана місцевої футбольної команди "Металург". Тоді туристи більше цікавились не Хортицею, а всі масово прямували до Леніна, щоб зробити з ним "селфі". Адже, де ще таке побачиш? Патріотичний Ленін у вишиванці.


Від Леніна у вишиванці лишився п’єдестал, весь обклеєний клейонкою з малюнками козаків, а зверху національні пропари. Так би мовити, декомунізували. А враження таке, що постамент не прибрали на випадок, якщо влада зміниться, то можна буде повернути ідола назад.  До речі, сьогодні, 13 червня, у місцевій пресі оприлюднили "вердикт" громадських слухань, за якими понад шістдесят відсотків (більше восьми тисяч містян) вимагають залишити скульптуру Леніна. Щоправда, де й навіщо "залишити" – не уточнюється. Хоча, за іншими пропозиціями, які набрали мінімальну кількість голосів, пропонували скульптуру продати, або переплавити, а гроші переказати на потреби армії.
Хтозна, з яких міркувань діяли селяни Новоолексіївки, коли фігурі Леніна, штамповану з цементу, доліпили "оселедця" та козацькі вуса, ще й шаблюку та штани-шаровари. Можливо, щоб добру не пропадати, переробили під декомунізацію. Кажуть, що це тепер пам’ятник Пилипу Орлику. Побачила цю жертву "декомунізації" та опублікувала світлину у Facebook журналістка Ірина Ромалійська.


Буквально поряд, у сусідній Лозоватці, вона надибала ще на подібне "мистецтво" декомунізаторів.


З бакенбардами. Тут кажуть, що це болгарський переселенець – пам’ятник на честь якогось там сторіччя переселення у це село болгар.

Фото Ірини Ромалійської – скріншот з currenttime.tv

Петро Олійник
Всі статті автора

Суспільство

Якщо ви помітили помилку, будь ласка, виділіть неправильний текст та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо, що робите нас кращими.


Коментарі

Будь ласка, не пишіть повідомлення, що містять образливі і нецензурні вислови, заклики до міжрелігійної, міжнаціональної та міжрасової ворожнечі. Такі коментарі будуть видалені.


Вибір редакції

Бер
27
У чому різниця між просеко та шампанським

Просеко та шампанське — два популярних види ігристих вин, які часто асоціюються зі святковими подіями та особливими випадками. Мають спільні характеристики, які роблять їх досить схожими, але водночас різними. Кожен напій може похвалитися власними особливостями.

Бер
18
Наукова установа в Тернополі проводить збір книг для Херсону

З нагоди відзначення 210-ї річниці з дня народження Тараса Шевченка та з метою поповнення бібліотечних фондів, формування книжкових поличок в укриттях та наповнити книжкові полиці в Херсонській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Олеся Гончара.

Лют
19
Які перспективи освіти в Україні в майбутньому?

Мати можливість планувати далі, аніж на наступні декілька місяців – це велика розкіш для середньостатистичного українця, який перебуває в режимі виживання, боротьби та невизначеності. Але є багато соціальних сфер, які під впливом війни починають змінюватися вже сьогодні. І чи будемо ми готові до нових реалій, коли ці зміни заведуть нас у глухий кут і вимагатимуть термінових реформ? Наприклад, яким ви бачите майбутнє української освіти, яка напряму залежить від народжуваності дітей? В 2000-х роках ми досягли відносної стабільності у своєму економічному та політичному розвитку. Саме завдяки цьому внормувалося і питання народжуваності. З ростом рівня життя зросла і народжуваність, яка в 2012 році досягла позначки в 520 тисяч немовлят.

Реклама

НОВІ КОМЕНТАРІ


parkovka.ua

Зроблено web-студією