Популярне

Продаж землі: Як не втратити наше національне багатство

Тим, хто, хто має щось проти мітингування фермерів під стінами Верховної Ради проти продажу землі 7 червня, ґрунтовну відповідь написала у Facebook Олена Терен, керівник Громадської ради при Миргородської РДА, що на Полтавщині.

Олена Терен висловила думку тих, хто, безпосередньо обробляє землю. "Концепцію реформи ми, фермери, бачимо по-іншому. Хоч до нас ніхто й не прислуховується, але ми змусимо це зробити, бо нас багато і всі ми добре знаємо, як потрібно зробити так, щоб не втратити останнє наше національне багатство", - наголошує вона.


До 2020 року, на першому етапі, припинить діяти Держгеокадастр, як відомо, найпотіжніший корупційний орган галузі, та має бути ухвалений законопроект №4355, яким передбачається управління землями, що за межами населених пунктів, громадами. А отже, за цей час треба провести інвентаризацію. За другим етапом, до 2024 року, належить напрацювати держмеханізм щодо земельних банків, щоб унеможливити продаж землі іноземцям, або латифундистам. А третій етап, до 2025 року, за рішеннями територіальних громад, стане можливим продаж землі. "Тобто, фермери не проти продажу землі, але не в таких диких умовах, як зараз пропонують", - зауважує Олена Терен.
Зараз, коли майже у всім, десь 96 відсоткам, аграріям бракує вільних коштів, запускати продаж землі недоцільно. Перш за все, це не вигідно пайовикам, яким латифундисти нині землю продають за цінами нижчими у десять-п’ятнадцять разів, аніж на світовому ринку. До речі, тут нема жодних гарантій, що нашу всю землю скупить наш споконвічний ворог. "І нехай не співають оди на екранах і по радіо. Пайовик зацікавлений вигідно продати, як і кожен землевласник, але ж не за тими мізерними цінами. Ми, як ніхто інший, знаємо ціну нашим чорноземам", - каже Олена Терен. А отже, господарями на нашій землі може бути тільки громадянин України. А це значить, що потрібно законодавчо визначити межи площі землі на одну особу, на обробку або оренду на одного землекористувача, а також має бути відкритий реєстр на права власності на землю, за умов її належної інвентаризації. "Без цього, - резюмує Олена Терен, - ми не можемо бути впевненими, що поспішно запущений ринок продажу землі зараз не викличе масових протестів і, можливо навіть, призвести до кровопролиття. Чи потрібна нам, українцям, ще більше крові? Ні! Треба гарно знати історію України, щоб так ризикувати і йти проти селянства, особливо в період, коли країна знаходиться у стані війни... Вибачте, 26 просраних років, а зараз все намагаються зробити швидко і через зад... ".

Петро Олійник
Всі статті автора


Вибір редакції

Лис
21
«Не потрібно вести людей, вони самі знають куди йти», - майданівець з Тернопільщини – владі.

Сьогодні у Тернополі представники громади і влади вшанували учасників обох Майданів. Дійство під пам’ятником Небесній Сотні було традиційним – відслужили міжконфесійну панахиду, формальне слово сказали керівники міста й області. Серед 2-3-х сотень присутніх – майданівців вкрай мало. Не аналізуємо чому, спілкуємось з одним із них.

Лис
13
Тернопільська бізнес-тренер: «Репутація – це бізнес-інструмент»

На її сторінці у Фейсбук – довгий список занять. Вона допомагає розвивати бізнес, волонтерить у «Ноєвому Ковчезі», займається благодійністю. Олена Дейнека – кандидат економічних наук, доцент економічного університету, координатор кількох бізнесових і волонтерських проектів. Після 23-х років викладання у вишах зрозуміла, що може втілити свої вміння у цікавіших речах. Чим живе сьогодні бізнес-тренер, підприємець і просто людина з великим серцем?

Лис
06
Тернопільський поет ніколи не зупиняється і нічого не боїться

У 2010 р. мистецькі кола Тернополя сприйняли його як чужинця, що керуватиме культурою міста, до якого переїхав не так давно. Він кинув виклик непростому середовищу і зовсім скоро змусив зважати на свою думку. До переліку його талантів додався ще один – управлінський. Шкода, що нині за посадою начальника управління культури та мистецтв Тернопільської міської ради, який завжди дасть інформації на потрібних для синхрону 30 секунд, молоді журналісти часто не бачать масштабу особистості Олександра Смика. Зізнаюсь, останні роки й сама грішила короткими коментарями, які може дати чиновник новинарю, адже він – ходячий інформпривід.

Лис
06
Переполох у Тернопільському обласному «методичному курнику» або як посіпаки Степана Барни і Любомира Крупи крадуть гроші в держави (документ)

З достовірних джерел стало відомо, що цього тижня в Тернопільському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти стався справжнісінький переполох. В цей, за влучним висловом одного педагога «методичний курник», яким при номінальній наявності директора Петровського О.М. фактично заправляє його заступник мадам Когут О.І., несподівано навідалися слідчі Управління державної служби боротьби з економічною злочинністю (УДСБЕЗ).

Лис
06
Щедрі преміальні чиновників Гусятина на Тернопільщині або Там, за туманами…

Осіння прохолода принесла на Гусятинщину густі тумани, які приховують від пересічного спостерігача не лише обриси об’єктів навколишнього ландшафту, але й діяльність місцевої влади.  Як співається у відомій українській пісні, за туманом нічого не видно…