Популярне

Як визначити місце у Європі – по мапі автобанів

Визначити своє місце у Європі по мапі автобанів запропонував у Facebook заступник голови Черкаської ОДА Юрій Сас.

Мапа автобанів Європи зі сторінки I Fucking Love Maps, станом на 5 червня 2017 року, вражає, і викликала чимало коментарів. Україна – Європа, проте, за смужками автобанів, доведиться серйозно задуматись. Тим більше, що вчора, 14 червня, зокрема, у публікації на сайті Черкаський облдержадміністрації, очільник області Юрій Ткаченко першим серед актуальних питань поставив – дорожні роботи. Відзвітував про зроблене, та зазначив, що й надалі ремонтуватимуть автошляхи, на черзі міст Через Дніпро, автотраси Сміла-Кам’янка та Черкаси-Золотоноша.
Тож, не тільки на Черкащині, а й в інших регіонах, певно, про автобани поки що не йдеться. Але це лише поки що. Пройде небагато часу й на мапі Україні зачервоніють смужки автобанів.
"З усвідомлення свого місця в Європі і світі можна розпочати сходження до вершин цивілізації... А можна і не розпочати...
П.С. Це мапа автобанів Європи", - написав Юрій Сас.


Автобан з німецької мови Autobahn перекладається, як "автомобільна траса". Це швидкісні автомагістралі, де нема ніяких обмежень на максимальну швидкість. А отже, це перш за все, якість покриття. Будувати автобани почали у двадцятих роках минулого століття, на спорудження виділяли дуже великі гроші. Приміром, у Німеччині середня вартість спорудження одного кілометра сягає майже тридцяти мільйонів євро, чверть з цієї суми йде на спорудження полотна.

Петро Олійник
Всі статті автора


Вибір редакції

Лис
13
Тернопільська бізнес-тренер: «Репутація – це бізнес-інструмент»

На її сторінці у Фейсбук – довгий список занять. Вона допомагає розвивати бізнес, волонтерить у «Ноєвому Ковчезі», займається благодійністю. Олена Дейнека – кандидат економічних наук, доцент економічного університету, координатор кількох бізнесових і волонтерських проектів. Після 23-х років викладання у вишах зрозуміла, що може втілити свої вміння у цікавіших речах. Чим живе сьогодні бізнес-тренер, підприємець і просто людина з великим серцем?

Лис
06
Тернопільський поет ніколи не зупиняється і нічого не боїться

У 2010 р. мистецькі кола Тернополя сприйняли його як чужинця, що керуватиме культурою міста, до якого переїхав не так давно. Він кинув виклик непростому середовищу і зовсім скоро змусив зважати на свою думку. До переліку його талантів додався ще один – управлінський. Шкода, що нині за посадою начальника управління культури та мистецтв Тернопільської міської ради, який завжди дасть інформації на потрібних для синхрону 30 секунд, молоді журналісти часто не бачать масштабу особистості Олександра Смика. Зізнаюсь, останні роки й сама грішила короткими коментарями, які може дати чиновник новинарю, адже він – ходячий інформпривід.

Лис
06
Переполох у Тернопільському обласному «методичному курнику» або як посіпаки Степана Барни і Любомира Крупи крадуть гроші в держави (документ)

З достовірних джерел стало відомо, що цього тижня в Тернопільському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти стався справжнісінький переполох. В цей, за влучним висловом одного педагога «методичний курник», яким при номінальній наявності директора Петровського О.М. фактично заправляє його заступник мадам Когут О.І., несподівано навідалися слідчі Управління державної служби боротьби з економічною злочинністю (УДСБЕЗ).

Лис
06
Щедрі преміальні чиновників Гусятина на Тернопільщині або Там, за туманами…

Осіння прохолода принесла на Гусятинщину густі тумани, які приховують від пересічного спостерігача не лише обриси об’єктів навколишнього ландшафту, але й діяльність місцевої влади.  Як співається у відомій українській пісні, за туманом нічого не видно…

Лис
02
Як уникнути помилок під час виборчого процесу. Аналіз тернопільського експерта.

 Цієї неділі, 29 жовтня, відбулися вибори у 201-й об’єднаній територіальній громаді (ОТГ) України. Голів обирали й на Тернопільщині - у Зборівській, Лановецькій, Хоростківській і Саранчуківській ОТГ. Волевиявлення відбувалося за тим же сценарієм, що й завжди, - неприбрана до дня тиші агітація, нестача скриньок для голосування, недостатня обізнаність членів виборчих комісій та інші порушення, яких можна уникнути, адже за подібну халатність передбачена адміністративна відповідальність у вигляді штрафу в розмірі 20-ти неоподаткованих мінімумів. Як не повторювати подібних речей, розмовляємо з керівником регіонального представництва Центру політичних студій і аналітики «Ейдос» Ігорем Проциком.