Популярне

У проекті «Таємний код віри» розкажуть, як наука співіснує з релігією

Цієї суботи, 17 червня, о 10:00 глядачі телеканалу «1+1» побачать новий випуск документального проекту «Таємний код віри».

Ведучий священик Георгій Коваленко спробує розібратися у давньому конфлікті між релігією та наукою.

У новому випуску програми отець Георгій Коваленко дізнається, як церква ставиться до евтаназії та штучного запліднення. За статистикою, кожна п’ята пара в Україні не може зачати дитину природним шляхом. Але чи підтримує церква сучасні методи, що дозволяють «безплідному» подружжю народити дитину?

Цікаво, що науковці не раз досліджували питання існування душі - одне з найголовніших релігійних понять. Ще на початку ХХ століття американський вчений Дункан Макдугалл вперше побудував спеціальні надчутливі ваги та проводив експерименти для визначення маси душі. У наступному випуску «Таємний код віри» отець Георгій Коваленко познайомиться з результатами цих досліджень та дізнається, скільки важить душа людини.

Одним із важливих питань, через які точаться суперечки між релігією та наукою, є ймовірність існування життя на інших планетах. Ведучий спробує дізнатись, чи є згадки про інші світи у Святому письмі. Крім того, він відвідає музей ім. митрополита Шептицького у Львові – найбільшу скарбницю давніх українських ікон, - щоб розкрити таємниці, які приховують астрономічні символи на зображеннях святих. Так, найчастіше на українських іконах зустрічаються мандорли – німби особливої форми, які символізують частину неба. У мандорлах зазвичай зображають Ісуса Христа або Богородицю.

Що означають астрономічні символи на іконах, скільки важить душа, чи розповсюджується влада Христа на інші планети та чи визнає церква штучне запліднення, дивіться у проекті «Таємний код віри» цієї суботи, 17 червня, о 10:00 на телеканалі «1+1».

Нагадаємо, цикл документальних науково-пізнавальних фільмів «Таємний код віри» - спільний проект телеканалу «1+1» і «Відкритого Православного Університету Святої Софії-Премудрості». У кожній програмі ведучий шукає відповіді на питання про релігію і церкву, які хвилюють кожну людину. З’ясувати істину Георгію Коваленку допомагають історики, релігієзнавці, науковці, богослови і філософи. Ведучий шукає відповіді в Біблії, Корані, Торі, старих манускриптах і храмах різних конфесій.

 

Суспільство

Якщо ви помітили помилку, будь ласка, виділіть неправильний текст та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо, що робите нас кращими.


Коментарі

Будь ласка, не пишіть повідомлення, що містять образливі і нецензурні вислови, заклики до міжрелігійної, міжнаціональної та міжрасової ворожнечі. Такі коментарі будуть видалені.


Вибір редакції

Бер
27
У чому різниця між просеко та шампанським

Просеко та шампанське — два популярних види ігристих вин, які часто асоціюються зі святковими подіями та особливими випадками. Мають спільні характеристики, які роблять їх досить схожими, але водночас різними. Кожен напій може похвалитися власними особливостями.

Бер
18
Наукова установа в Тернополі проводить збір книг для Херсону

З нагоди відзначення 210-ї річниці з дня народження Тараса Шевченка та з метою поповнення бібліотечних фондів, формування книжкових поличок в укриттях та наповнити книжкові полиці в Херсонській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Олеся Гончара.

Лют
19
Які перспективи освіти в Україні в майбутньому?

Мати можливість планувати далі, аніж на наступні декілька місяців – це велика розкіш для середньостатистичного українця, який перебуває в режимі виживання, боротьби та невизначеності. Але є багато соціальних сфер, які під впливом війни починають змінюватися вже сьогодні. І чи будемо ми готові до нових реалій, коли ці зміни заведуть нас у глухий кут і вимагатимуть термінових реформ? Наприклад, яким ви бачите майбутнє української освіти, яка напряму залежить від народжуваності дітей? В 2000-х роках ми досягли відносної стабільності у своєму економічному та політичному розвитку. Саме завдяки цьому внормувалося і питання народжуваності. З ростом рівня життя зросла і народжуваність, яка в 2012 році досягла позначки в 520 тисяч немовлят.

Реклама

НОВІ КОМЕНТАРІ


parkovka.ua

Зроблено web-студією