Популярне

У проекті «Таємний код віри» розкажуть, як наука співіснує з релігією

Цієї суботи, 17 червня, о 10:00 глядачі телеканалу «1+1» побачать новий випуск документального проекту «Таємний код віри».

Ведучий священик Георгій Коваленко спробує розібратися у давньому конфлікті між релігією та наукою.

У новому випуску програми отець Георгій Коваленко дізнається, як церква ставиться до евтаназії та штучного запліднення. За статистикою, кожна п’ята пара в Україні не може зачати дитину природним шляхом. Але чи підтримує церква сучасні методи, що дозволяють «безплідному» подружжю народити дитину?

Цікаво, що науковці не раз досліджували питання існування душі - одне з найголовніших релігійних понять. Ще на початку ХХ століття американський вчений Дункан Макдугалл вперше побудував спеціальні надчутливі ваги та проводив експерименти для визначення маси душі. У наступному випуску «Таємний код віри» отець Георгій Коваленко познайомиться з результатами цих досліджень та дізнається, скільки важить душа людини.

Одним із важливих питань, через які точаться суперечки між релігією та наукою, є ймовірність існування життя на інших планетах. Ведучий спробує дізнатись, чи є згадки про інші світи у Святому письмі. Крім того, він відвідає музей ім. митрополита Шептицького у Львові – найбільшу скарбницю давніх українських ікон, - щоб розкрити таємниці, які приховують астрономічні символи на зображеннях святих. Так, найчастіше на українських іконах зустрічаються мандорли – німби особливої форми, які символізують частину неба. У мандорлах зазвичай зображають Ісуса Христа або Богородицю.

Що означають астрономічні символи на іконах, скільки важить душа, чи розповсюджується влада Христа на інші планети та чи визнає церква штучне запліднення, дивіться у проекті «Таємний код віри» цієї суботи, 17 червня, о 10:00 на телеканалі «1+1».

Нагадаємо, цикл документальних науково-пізнавальних фільмів «Таємний код віри» - спільний проект телеканалу «1+1» і «Відкритого Православного Університету Святої Софії-Премудрості». У кожній програмі ведучий шукає відповіді на питання про релігію і церкву, які хвилюють кожну людину. З’ясувати істину Георгію Коваленку допомагають історики, релігієзнавці, науковці, богослови і філософи. Ведучий шукає відповіді в Біблії, Корані, Торі, старих манускриптах і храмах різних конфесій.

 


Вибір редакції

Лис
21
«Не потрібно вести людей, вони самі знають куди йти», - майданівець з Тернопільщини – владі.

Сьогодні у Тернополі представники громади і влади вшанували учасників обох Майданів. Дійство під пам’ятником Небесній Сотні було традиційним – відслужили міжконфесійну панахиду, формальне слово сказали керівники міста й області. Серед 2-3-х сотень присутніх – майданівців вкрай мало. Не аналізуємо чому, спілкуємось з одним із них.

Лис
13
Тернопільська бізнес-тренер: «Репутація – це бізнес-інструмент»

На її сторінці у Фейсбук – довгий список занять. Вона допомагає розвивати бізнес, волонтерить у «Ноєвому Ковчезі», займається благодійністю. Олена Дейнека – кандидат економічних наук, доцент економічного університету, координатор кількох бізнесових і волонтерських проектів. Після 23-х років викладання у вишах зрозуміла, що може втілити свої вміння у цікавіших речах. Чим живе сьогодні бізнес-тренер, підприємець і просто людина з великим серцем?

Лис
06
Тернопільський поет ніколи не зупиняється і нічого не боїться

У 2010 р. мистецькі кола Тернополя сприйняли його як чужинця, що керуватиме культурою міста, до якого переїхав не так давно. Він кинув виклик непростому середовищу і зовсім скоро змусив зважати на свою думку. До переліку його талантів додався ще один – управлінський. Шкода, що нині за посадою начальника управління культури та мистецтв Тернопільської міської ради, який завжди дасть інформації на потрібних для синхрону 30 секунд, молоді журналісти часто не бачать масштабу особистості Олександра Смика. Зізнаюсь, останні роки й сама грішила короткими коментарями, які може дати чиновник новинарю, адже він – ходячий інформпривід.

Лис
06
Переполох у Тернопільському обласному «методичному курнику» або як посіпаки Степана Барни і Любомира Крупи крадуть гроші в держави (документ)

З достовірних джерел стало відомо, що цього тижня в Тернопільському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти стався справжнісінький переполох. В цей, за влучним висловом одного педагога «методичний курник», яким при номінальній наявності директора Петровського О.М. фактично заправляє його заступник мадам Когут О.І., несподівано навідалися слідчі Управління державної служби боротьби з економічною злочинністю (УДСБЕЗ).

Лис
06
Щедрі преміальні чиновників Гусятина на Тернопільщині або Там, за туманами…

Осіння прохолода принесла на Гусятинщину густі тумани, які приховують від пересічного спостерігача не лише обриси об’єктів навколишнього ландшафту, але й діяльність місцевої влади.  Як співається у відомій українській пісні, за туманом нічого не видно…