Популярне

На запорізькій Хортиці можуть з’явитися хоббіти – краєзнавці шоковані

 Хоббітів на Хортиці обіцяють запустити зусиллями артистів та меценатів - у рамках фестивалю старт-арт.

 Цими днями у місцевій пресі повідомлялось, що з ініціативи очільника облдержадміністрації Костянтина Бриля, його заступника з гуманітарних питань Едуарда Гугніна та за підтримки Кабміну розпочаті роботи з оновлення головної пам’ятки Запоріжжя – острова Хортиці. В рамках даного процесу 14 червня під головуванням директора Департаменту культури, туризму, національностей та релігій Владислава Мороко відбулась нарада тимчасовою регіональної групи з питань подальшого розвитку Національного заповідника "Хортиця". На цій нараді презентували кілька проектів, за одним з яких пропонується створити унікальний екопарк "Долина хоббітів" та проведення фестивалю стріт-арт. Ініціатор цього проекту в Facebook повідомив, що перший об’єкт "Долини хоббітів" вже є – це "Криниця закоханих". А також запросив артистів та меценатів, щоб створити "Долину хоббітів" власними силами та за власний кошт. Один з прихильників цього проекту вже зголосився безкорисно висадити в "Долині хоббітів" алею декоративних яблунь.
Ця інформація шокувала краєзнавців, істориків та й просто містян, яким небайдужа Хортиця.


Перш за все, Хортиця – Національний заповідник, що ні історично, ні будь-яким іншим боком з хоббітами не пов’язаний, так само, як з декоративними яблунями та тому подібним. Щодо цього свою думку містяни висловили, зокрема, у Facebook, ось, декілька з них.
Олена Клімова: "До чого тут якісь хоббіти? Хортиц - Священне місце і хоббітам там нічого робити".
Valik Valik: "Це знущання, просто хоббіти важливіші, ніж історичні цінності".
Володимир Стецюк: "Це і є головне завдання антиукраїнської шобли - знищити, знівелювати або обкакати... За нашої мовчазної згоди, звісно... Тому саме сакральні історичні місця для них є об’єктами найпершої уваги".
Микола Анатолійович Свидрань: "Ідея - ах...я! Вибачте за іноземну, але інших слів немає! Як хоббіти вписуються в історію острова Хортиця, і в історію Запорожжя?! І чому на заповідній території? ЗАМІСТЬ ХОРТИЦІ - ХОББІТИЦЯ?! ДУРНЯ!"
Svitoslava Osinnya: "Це - велика зневага... на жаль".
Світовит Пашник: "Наступним етапом пропоную побудувати космодром для прибульців. І бажано, щоб вони відлетіли з головним хоббітом на свою історичну батьківщину будувати там Мордор".
Yuriy Zavhorodniy: "Неприємна і тривожна новина. А яка позиція керівництва заповідника? Земля острова не належить міській владі! Де громадськість?"
Максим Остапенко: "Це так зване "містечко хобітів" - це брутальний рейдерський проект. За наведення ладу на цій базі ми б*ємося уже більше 10 років - самозахоплення, використання землі без жодних правових підстав, незаконне будівництво, незаконна господарча діяльність, спаювання неповнолітніх... Сподіваюся, що у державників і правоохоронців колись дійдуть руки розплутати цей правовий бєзпрєдєл! Чи не так?"
Світовит Пашник: "Тоді запитання до Максима Остапенко: а хто від Заповідника давав проектам "положительную оценку"? Чи це ініціатива виключно Бриля, Гугніна і Мороко?"
Максим Остапенко: "Ми не давали жодної позитивної оцінки, бо немає жодного ПРОЕКТУ. Є балачки, не підкріплені нічим".
Світовит Пашник: "Максим Остапенко каже, що Заповідник не має до того проекту ніякого відношення. Це все робиться на рейдерсько захопленій базі. Тоді питання до ЗДА, чого вони підтримують проекти, які зневажать Хортицю, як національну святиню?"


Максим Остапенко, директор Національного заповідника "Хортиця", підтвердив, що проект "Долина хоббітів" із заповідником не узгоджували. Залишається сподіватись, що хоббіти на Хортицю не проникнуть. У Запоріжжі достатньо місця, приміром в парках, де можна проводити фестивалі стріт-арту з хоббітами та алеями дикоративних яблунь.  

Петро Олійник
Всі статті автора


Вибір редакції

Лис
21
«Не потрібно вести людей, вони самі знають куди йти», - майданівець з Тернопільщини – владі.

Сьогодні у Тернополі представники громади і влади вшанували учасників обох Майданів. Дійство під пам’ятником Небесній Сотні було традиційним – відслужили міжконфесійну панахиду, формальне слово сказали керівники міста й області. Серед 2-3-х сотень присутніх – майданівців вкрай мало. Не аналізуємо чому, спілкуємось з одним із них.

Лис
13
Тернопільська бізнес-тренер: «Репутація – це бізнес-інструмент»

На її сторінці у Фейсбук – довгий список занять. Вона допомагає розвивати бізнес, волонтерить у «Ноєвому Ковчезі», займається благодійністю. Олена Дейнека – кандидат економічних наук, доцент економічного університету, координатор кількох бізнесових і волонтерських проектів. Після 23-х років викладання у вишах зрозуміла, що може втілити свої вміння у цікавіших речах. Чим живе сьогодні бізнес-тренер, підприємець і просто людина з великим серцем?

Лис
06
Тернопільський поет ніколи не зупиняється і нічого не боїться

У 2010 р. мистецькі кола Тернополя сприйняли його як чужинця, що керуватиме культурою міста, до якого переїхав не так давно. Він кинув виклик непростому середовищу і зовсім скоро змусив зважати на свою думку. До переліку його талантів додався ще один – управлінський. Шкода, що нині за посадою начальника управління культури та мистецтв Тернопільської міської ради, який завжди дасть інформації на потрібних для синхрону 30 секунд, молоді журналісти часто не бачать масштабу особистості Олександра Смика. Зізнаюсь, останні роки й сама грішила короткими коментарями, які може дати чиновник новинарю, адже він – ходячий інформпривід.

Лис
06
Переполох у Тернопільському обласному «методичному курнику» або як посіпаки Степана Барни і Любомира Крупи крадуть гроші в держави (документ)

З достовірних джерел стало відомо, що цього тижня в Тернопільському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти стався справжнісінький переполох. В цей, за влучним висловом одного педагога «методичний курник», яким при номінальній наявності директора Петровського О.М. фактично заправляє його заступник мадам Когут О.І., несподівано навідалися слідчі Управління державної служби боротьби з економічною злочинністю (УДСБЕЗ).

Лис
06
Щедрі преміальні чиновників Гусятина на Тернопільщині або Там, за туманами…

Осіння прохолода принесла на Гусятинщину густі тумани, які приховують від пересічного спостерігача не лише обриси об’єктів навколишнього ландшафту, але й діяльність місцевої влади.  Як співається у відомій українській пісні, за туманом нічого не видно…