Популярне

Пенсійну зрівнялівку скасують – заслужений відпочинок треба або заробити, або "викупити"

Зміни у пенсійній системі, запропоновані урядом, у Харкові на прес-конференції для представників регіональних ЗМІ, що відбулася наприкінці минулого тижня, презентували заступник міністра соціальної політики України Микола Шамбір та заступник голови правління Пенсійного фонду України Владислав Машкін.

Реформа передбачає кардинальні зміни. Перш за все, буде остаточно скасована зрівнялівка. Натомість, розмір пенсій залежатиме від стажу та заробітку, тож, нараховуватиметься всім, без винятку, на загальних умовах та за єдиним правилом. "Всі мають бути в рівних умовах, - каже Микола Шамбір. - Якщо людина працювала, пенсія повинна залежати від двох показників: стажу і заробітку. Оце ключове питання". При цьому, запевняє він, підвищення пенсійного віку не планується. Разом з тим, залежно від збільшення страхового стажу, тобто терміну офіційного працевлаштування, впродовж якого сплачувались внески до Пенсійного фонду, людина може піти на заслужений відпочинок, не в шістдесят років, а за власним бажанням пізніше, коли вважатиме за потрібне.
Втім, уже у наступному, 2018 році, пенсію зможуть оформити шістдесятирічні громадяни, що мають 25 років страхового стажу. Далі, за кожним роком, показник страхового стажу збільшуватиметься на рік. Й так впродовж десяти років, поки триватиме перехідний період пенсійної реформи. Тож, у 2019 році – це буде 26 років страхового стажу, 2020 – 27 і так далі. Зрештою, у 2028 році для шістдесятирічних страховий стаж складатиме 35 років.
Причому, вийти на пенсію може людина зі страховий стаж від 16 до 25 років. Це за міжнародними страховими стандартами. Але, якщо стаж менше 15 років, заслужений відпочинок буде можливим лише у 65 років. Хто ж не матиме у 65 років п’ятнадцятирічного стажу, отримуватиме державну страхову допомогу.
"Пенсія у нас – це не те, що гарантується державою. Пенсія – це те, що людина сама собі заробила, - наголошує Микола Шамбір. - Ось, коли ми з таким відношенням будемо підходити до цього питання, тоді ми будемо розуміти, що кожна людина будує собі пенсію. Кожна людина, починаючи з там 24-25 років, приступаючи до роботи, починає будувати собі пенсію. Це є одним з ключових питань пенсійної системи. Особи ж, які при досягненні пенсійного віку не матимуть необхідної кількості страхового стажу, зможуть допрацювати необхідний термін або сплатити єдиний соціальний внесок за період, якого не вистачає. Тим же хто і за цих умов не набере необхідної кількості страхового стажу, пенсія нараховуватися не буде. Такій людині після досягнення 65 років буде призначена державна соціальна допомога".
Втім, право пільгового виходу на пенсію, після 50 років, залишиться, зокрема, у багатодітних матерів, після 55 років – в учасників бойових дій. А також матимуть можливість пільгового оформлення пенсії ще деякі категорії населення. Біль докладніше з текстами законопроектів про пенсійну реформу можна ознайомитися на сайті парламенту.

Петро Олійник
Всі статті автора


Вибір редакції

Лис
13
Тернопільська бізнес-тренер: «Репутація – це бізнес-інструмент»

На її сторінці у Фейсбук – довгий список занять. Вона допомагає розвивати бізнес, волонтерить у «Ноєвому Ковчезі», займається благодійністю. Олена Дейнека – кандидат економічних наук, доцент економічного університету, координатор кількох бізнесових і волонтерських проектів. Після 23-х років викладання у вишах зрозуміла, що може втілити свої вміння у цікавіших речах. Чим живе сьогодні бізнес-тренер, підприємець і просто людина з великим серцем?

Лис
06
Тернопільський поет ніколи не зупиняється і нічого не боїться

У 2010 р. мистецькі кола Тернополя сприйняли його як чужинця, що керуватиме культурою міста, до якого переїхав не так давно. Він кинув виклик непростому середовищу і зовсім скоро змусив зважати на свою думку. До переліку його талантів додався ще один – управлінський. Шкода, що нині за посадою начальника управління культури та мистецтв Тернопільської міської ради, який завжди дасть інформації на потрібних для синхрону 30 секунд, молоді журналісти часто не бачать масштабу особистості Олександра Смика. Зізнаюсь, останні роки й сама грішила короткими коментарями, які може дати чиновник новинарю, адже він – ходячий інформпривід.

Лис
06
Переполох у Тернопільському обласному «методичному курнику» або як посіпаки Степана Барни і Любомира Крупи крадуть гроші в держави (документ)

З достовірних джерел стало відомо, що цього тижня в Тернопільському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти стався справжнісінький переполох. В цей, за влучним висловом одного педагога «методичний курник», яким при номінальній наявності директора Петровського О.М. фактично заправляє його заступник мадам Когут О.І., несподівано навідалися слідчі Управління державної служби боротьби з економічною злочинністю (УДСБЕЗ).

Лис
06
Щедрі преміальні чиновників Гусятина на Тернопільщині або Там, за туманами…

Осіння прохолода принесла на Гусятинщину густі тумани, які приховують від пересічного спостерігача не лише обриси об’єктів навколишнього ландшафту, але й діяльність місцевої влади.  Як співається у відомій українській пісні, за туманом нічого не видно…

Лис
02
Як уникнути помилок під час виборчого процесу. Аналіз тернопільського експерта.

 Цієї неділі, 29 жовтня, відбулися вибори у 201-й об’єднаній територіальній громаді (ОТГ) України. Голів обирали й на Тернопільщині - у Зборівській, Лановецькій, Хоростківській і Саранчуківській ОТГ. Волевиявлення відбувалося за тим же сценарієм, що й завжди, - неприбрана до дня тиші агітація, нестача скриньок для голосування, недостатня обізнаність членів виборчих комісій та інші порушення, яких можна уникнути, адже за подібну халатність передбачена адміністративна відповідальність у вигляді штрафу в розмірі 20-ти неоподаткованих мінімумів. Як не повторювати подібних речей, розмовляємо з керівником регіонального представництва Центру політичних студій і аналітики «Ейдос» Ігорем Проциком.