Популярне

Румунія буде експортувати "український" газ

Поклади газу біля Зміїного в три-шість разів перевищують річний обсяг споживання його країною. 

Румунія в перспективі має всі шанси не тільки забезпечити свої внутрішні потреби в енергоносіях, а й стати експортером природного газу.

З такою заявою виступив президент Румунії Траян Бесеску під час відвідування геологорозвідувального човна Deepwater Champion корпорації ExxonMobil, яка веде роботи на Чорноморському шельфі біля Зміїного острова.

"З початком видобутку газу на Зміїному острові в 2015-2017 роках Румунія отримає можливість повністю забезпечити свою енергетичну безпеку і стати самостійним постачальником газу для європейських держав", - заявив Бесеску.

Як повідомлялося, в середині лютого 2012 корпорації OMV Petrom і ExxonMobil оголосили про наявність покладів газу на Чорноморському шельфі біля острова Зміїний, які в три-шість разів перевищують річний обсяг споживання природного газу в Румунії.

Нагадаємо, наприкінці лютого американська ExxonMobil і румунська Petrom виявили поклади газу поблизу острова Зміїний, які оцінюються в 42 млрд куб метрів.

Розробка родовища ведеться на території, відібраної в України при міжнародному арбітражі по лінії державного кордону на південний-схід від острова Зміїний. 


Вибір редакції

Лис
21
«Не потрібно вести людей, вони самі знають куди йти», - майданівець з Тернопільщини – владі.

Сьогодні у Тернополі представники громади і влади вшанували учасників обох Майданів. Дійство під пам’ятником Небесній Сотні було традиційним – відслужили міжконфесійну панахиду, формальне слово сказали керівники міста й області. Серед 2-3-х сотень присутніх – майданівців вкрай мало. Не аналізуємо чому, спілкуємось з одним із них.

Лис
13
Тернопільська бізнес-тренер: «Репутація – це бізнес-інструмент»

На її сторінці у Фейсбук – довгий список занять. Вона допомагає розвивати бізнес, волонтерить у «Ноєвому Ковчезі», займається благодійністю. Олена Дейнека – кандидат економічних наук, доцент економічного університету, координатор кількох бізнесових і волонтерських проектів. Після 23-х років викладання у вишах зрозуміла, що може втілити свої вміння у цікавіших речах. Чим живе сьогодні бізнес-тренер, підприємець і просто людина з великим серцем?

Лис
06
Тернопільський поет ніколи не зупиняється і нічого не боїться

У 2010 р. мистецькі кола Тернополя сприйняли його як чужинця, що керуватиме культурою міста, до якого переїхав не так давно. Він кинув виклик непростому середовищу і зовсім скоро змусив зважати на свою думку. До переліку його талантів додався ще один – управлінський. Шкода, що нині за посадою начальника управління культури та мистецтв Тернопільської міської ради, який завжди дасть інформації на потрібних для синхрону 30 секунд, молоді журналісти часто не бачать масштабу особистості Олександра Смика. Зізнаюсь, останні роки й сама грішила короткими коментарями, які може дати чиновник новинарю, адже він – ходячий інформпривід.

Лис
06
Переполох у Тернопільському обласному «методичному курнику» або як посіпаки Степана Барни і Любомира Крупи крадуть гроші в держави (документ)

З достовірних джерел стало відомо, що цього тижня в Тернопільському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти стався справжнісінький переполох. В цей, за влучним висловом одного педагога «методичний курник», яким при номінальній наявності директора Петровського О.М. фактично заправляє його заступник мадам Когут О.І., несподівано навідалися слідчі Управління державної служби боротьби з економічною злочинністю (УДСБЕЗ).

Лис
06
Щедрі преміальні чиновників Гусятина на Тернопільщині або Там, за туманами…

Осіння прохолода принесла на Гусятинщину густі тумани, які приховують від пересічного спостерігача не лише обриси об’єктів навколишнього ландшафту, але й діяльність місцевої влади.  Як співається у відомій українській пісні, за туманом нічого не видно…