Популярне

Андріївський узвіз

Андріївський узвіз пролягає від Володимирської та Десятинної вулиці до Контрактової площі. Верхня частина Андріївського узвозу утворилася на шляху, який вже з часів Київської Русі зв'язував Старий Київ (Гору) з Подолом, пролягаючи між Андріївською та Замковою горами.
У 1711 р. за наказом київського губернатора проїзд між Замковою та Андріївською горами було розширено, і він став придатним для користування не лише для пішоходів і вершників, а й для проїзду запряжених кіньми й волами возів.

Назву Андріївський узвіз отримав від імені Святого Андрія Первозванного. Існує легенда, за якою місце, де тепер тече Дніпро, було морем. Коли св. Андрій прийшов до Києва і поставив на горі, де зараз стоїть Андріївська церква, хрест, то все море пішло вниз. Але деяка частина його залишилася і сховалася під Андріївською горою. Коли пізніше тут збудували церкву, то під престолом відкрився колодязь. В Андріївській церкві немає дзвонів, оскільки, за легендою, при першому ж ударі вода прокинулася б і залила б не тільки Київ, але і все Лівобережжя.

У 1920 Андріївський узвіз було перейменовано у вул. Г. В. Лівера. У 1944 р. було прийнято рішення про повернення йому історичної назви, в 1957 - прийнято повторне рішення.

Основна забудова виконана в 90-х рр.. ХIХ ст. і на початку ХХ ст .. Нині, відбудований у старовинному вигляді, Андріївський узвіз - це місце виставки-продажу живопису і виробів народної творчості під відкритим небом. Андріївський узвіз називають київським Монмартром. У будь-який день, в будь-яку погоду ви завжди побачите тут безліч художників, які демонструють свої роботи, зразки прикладного мистецтва - прикраси, посуд зі скла і кераміки, смішні фігурки з дерева, іграшки, медалі, монети і багато іншого.

На Андріївському узвозі багато невеликих барів і кафе, де можна відпочити. На узвозі панує атмосфера кінця 19 - початку 20 ст.

Вулиця славиться тим, що в будинку № 13 жив письменник М. О. Булгаков, автор романів "Біла гвардія", "Дні Турбіних". У цьому будинку розташовано музей Булгакова.

На Андріївському узвозі також працює унікальний Музей однієї вулиці. У цьому музеї зібрані речі (картини, фотографії тощо), пов'язані з історією Андріївського узвозу.

Уздовж усієї вулиці багато картинних галерей, художніх салонів. У затишному парку нижче церкви ви можете побачити скульптури Івана Кавалерідзе.

Наше

Якщо ви помітили помилку, будь ласка, виділіть неправильний текст та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо, що робите нас кращими.


Коментарі

Будь ласка, не пишіть повідомлення, що містять образливі і нецензурні вислови, заклики до міжрелігійної, міжнаціональної та міжрасової ворожнечі. Такі коментарі будуть видалені.


Вибір редакції

Бер
27
У чому різниця між просеко та шампанським

Просеко та шампанське — два популярних види ігристих вин, які часто асоціюються зі святковими подіями та особливими випадками. Мають спільні характеристики, які роблять їх досить схожими, але водночас різними. Кожен напій може похвалитися власними особливостями.

Бер
18
Наукова установа в Тернополі проводить збір книг для Херсону

З нагоди відзначення 210-ї річниці з дня народження Тараса Шевченка та з метою поповнення бібліотечних фондів, формування книжкових поличок в укриттях та наповнити книжкові полиці в Херсонській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Олеся Гончара.

Лют
19
Які перспективи освіти в Україні в майбутньому?

Мати можливість планувати далі, аніж на наступні декілька місяців – це велика розкіш для середньостатистичного українця, який перебуває в режимі виживання, боротьби та невизначеності. Але є багато соціальних сфер, які під впливом війни починають змінюватися вже сьогодні. І чи будемо ми готові до нових реалій, коли ці зміни заведуть нас у глухий кут і вимагатимуть термінових реформ? Наприклад, яким ви бачите майбутнє української освіти, яка напряму залежить від народжуваності дітей? В 2000-х роках ми досягли відносної стабільності у своєму економічному та політичному розвитку. Саме завдяки цьому внормувалося і питання народжуваності. З ростом рівня життя зросла і народжуваність, яка в 2012 році досягла позначки в 520 тисяч немовлят.

Реклама

НОВІ КОМЕНТАРІ


parkovka.ua

Зроблено web-студією