Популярне

Арка Дружби народів

Скульптурна композиція з аркою "Дружби Народів" є центральним об'єктом Хрещатого парку (колишнього Купецького саду). Арка з'явилася в 1982 р. у ході підготовки до святкування 1500-річчя Києва, замінивши Літню естраду.
Арка Дружби Народів  це монумент, присвячений возз'єднанню України з Росією, що складається з трьох елементів. Серед них: сама арка, виконана у вигляді величезної веселки, скульптура трудящих з бронзи і сцена Переяславської ради, вирізьблена з граніту. 

У центрі цієї композиції знаходяться дві статуї: Богдана Хмельницького і російського посла – боярина Бутурліна. У результаті Переяславської ради 1654 року був укладений історичний договір, який підписали український гетьман Богдан Хмельницький і російський посол боярин Василь Бутурлін. Композиція робочих представляє собою шестиметрову двохфігурну статую росіянина і українця. Вона виконана з металу, граніту та бронзи. Обидва робітники разом тримають стрічку з орденом Дружби народів. Між собою всі ці групи скульптур з'єднує виконана у вигляді веселки Арка Дружби Народів, ототожнюючи собою єднання братніх народів. За монументом знаходиться оглядовий майданчик. З нього відкривається чудова панорама з видом на річку Дніпро і Лівий берег.

Арка Дружби Народів будувалася впродовж майже чотирьох років. Її зведення повинно було закінчитися до ювілею з дня утворення СРСР, яке відбулося 30 грудня 1922 року. У зв'язку з цим на арці є напис «Споруджено в рік 60-річчя утворення СРСР». Однак чекати цієї події не стали. Церемонія відкриття арки відбулася напередодні річниці Жовтневої революції.

Пізніше пам'ятник втратив свою актуальність, оскільки Радянський союз розпався. З самим же монументом стали відбуватися деякі зміни. Першою з них стало те, що хтось, напевно, не дуже обізнаний в історії України, прибрав закінчення фрази «У відзначенні возз'єднання України з Росією». У результаті на пам'ятнику красувався напис «В ознаменування возз'єднання України». Факти ж свідчать про те, що в ході Переяславської угоди українські землі не об'єдналися, а навпаки, роз'єдналися. Первісний напис незабаром було відновлено, а потім його взагалі забрали. Проте сьогодні слова все-таки можна  побачити на арці завдяки слідам від металевих літер, якими їх викладали. 

Незважаючи на зміни, Арка Дружби Народів залишається популярним місцем для зустрічей закоханих і улюбленим архітектурним пам'ятником для туристів, які не пройдуть повз, поки не сфотографуються на її фоні.

Наше

Якщо ви помітили помилку, будь ласка, виділіть неправильний текст та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо, що робите нас кращими.


Коментарі

Будь ласка, не пишіть повідомлення, що містять образливі і нецензурні вислови, заклики до міжрелігійної, міжнаціональної та міжрасової ворожнечі. Такі коментарі будуть видалені.


Вибір редакції

Бер
27
У чому різниця між просеко та шампанським

Просеко та шампанське — два популярних види ігристих вин, які часто асоціюються зі святковими подіями та особливими випадками. Мають спільні характеристики, які роблять їх досить схожими, але водночас різними. Кожен напій може похвалитися власними особливостями.

Бер
18
Наукова установа в Тернополі проводить збір книг для Херсону

З нагоди відзначення 210-ї річниці з дня народження Тараса Шевченка та з метою поповнення бібліотечних фондів, формування книжкових поличок в укриттях та наповнити книжкові полиці в Херсонській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Олеся Гончара.

Лют
19
Які перспективи освіти в Україні в майбутньому?

Мати можливість планувати далі, аніж на наступні декілька місяців – це велика розкіш для середньостатистичного українця, який перебуває в режимі виживання, боротьби та невизначеності. Але є багато соціальних сфер, які під впливом війни починають змінюватися вже сьогодні. І чи будемо ми готові до нових реалій, коли ці зміни заведуть нас у глухий кут і вимагатимуть термінових реформ? Наприклад, яким ви бачите майбутнє української освіти, яка напряму залежить від народжуваності дітей? В 2000-х роках ми досягли відносної стабільності у своєму економічному та політичному розвитку. Саме завдяки цьому внормувалося і питання народжуваності. З ростом рівня життя зросла і народжуваність, яка в 2012 році досягла позначки в 520 тисяч немовлят.

Реклама

НОВІ КОМЕНТАРІ


parkovka.ua

Зроблено web-студією