Популярне

Остап Семерак запевнив: “На Закарпатті немає катастрофічних вирубок”

Ситуація, коли в державі критично не вистачає грошей на фінансування об’єктів природо-заповідного фонду є неприйнятною. Зараз триває робота з розширення території Нацпарків, які все згодом будуть збільшені. Але далі проблема постає з їх утриманням. Про це під час спілкування з журналістами місцевих та центральних телеканалів Закарпаття заявив Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак.

- Розширення об’єктів природо-заповідного фонду - прерогатива нашого Міністерства. Разом із лісівниками Закарпаття ми рухаємось уперед до поставленої мети. Це вже друга нарада і я хочу зазначити, що лісівники як Закарпаття, так і всього Карпатського регіону готові передати значні площі лісових угідь задля їх збереження в наше користування. Звичайно, коли мова доходить до питання фінансування природо-заповідного, то мене не влаштовує те, скільки державні можновладці готові виділити грошей, адже в бюджеті для розвитку та утримання заповідників грошей фактично не має. Разом із колегами з Кабміну та Мінфіну ми працюємо над тим, щоб наступного року все ж таки знайти необхідні кошти для захисту навколишнього середовища. Треба берегти те, що в нас є.
Щодо масового вирубування лісу та облисіння Карпатських гір Остап Семерак запевнив що на Закарпатті такої катастрофи, як в інших обласних немає:
- Хотів би звернути увагу на те, що лісами в Україні займається декілька міністерств, декілька органів центральної виконавчої влади. І це в певній мірі розрізнює нашу нібито спільну роботу. Однак у порівняні з сусідніми областями на Закарпатті немає таких масових рубок. Хоча ми домагаємося зменшити й наявні.
У свою чергу т.в.о голови Держлісагенства Христина Юшкевич запевнила, незважаючи на безліч проблем, пов’язаних з незаконною вирубкою лісів і браконьєрством, керівництво Агенства та Закарпатського ОУЛМГ вживає колосальні зусилля для збереження природного середовища:
- Наразі питання розширення тільки за керівництвом Національних парків, адже все що було потрібно від лісівників, то вони зі всією відповідальністю підійшли до справи і надали погодження. Тепер політична воля і бажання тільки за "бажаючими розширитися" та представниками місцевих рад і громадськості, - резюмувала Христина Василівна.
Відповідаючи на запитання як боротися з незаконними рубками то Христина Юшкевич відмітила:
- На сьогоднішній день кожна лісиста область страждає  від незаконних рубок. I, напевне, ми перше керівництво, яке показує наявні проблеми. Раніше ж все було латентно і показувалася тільки хороша статистика. Всі 25 років роботу працівників лісової охорони судили по меншому відсотку незаконної рубки. Зараз ми фіксуємо багато, але ми знаємо як її вирішувати. Ми знаємо як посилити роботу лісової охорони і рейдових бригад і починаємо втілювати її в життя, залучивши правоохоронні органи. Однак з 1700 переданих справ за 2015 рік притягнуто до відповідальності всього 181. В роботі лісової охорони теж є недоліки і цього ніхто не приховує. Але треба стати на місце й працівників лісової охорони.  До прикладу, наразі працівник лісової охорони не має права скласти протокол на нелегального лісоруба, якщо в нього немає при собі паспорта або інших документів, які засвідчують особу та щоб надалі суд не відхилив рішення. Ці всі зміни зараз ми опрацьовуємо і я переконана що відповідальність за незаконну вирубку збільшиться. Як збільшаться й штрафи за підпал лісу.
Озвучила Христина Юшкевич і цифри штрафів та покарання за порушення поводження в лісі, пожежі, які виникають через людський фактор:
- Попередньо штраф за незаконну рубку буде вартувати порушнику закону від 17 000 тисяч гривень до позбавлення волі від 5 до 7 років. Раніше ж за аналогічне порушення штраф сягав всього 180 гривень.
Додала вона також і про захист лісової охорони:
Ми часто зіштовхуємось із тим що коли працівник лісової охорони фіксує незаконну рубку, то ми фіксуємо напад на лісівника. Людина, яка совісно працює, ще й зазнає побиття і переслідування.

 

Прес-служба Закарпатського ОУЛМГ
Всі статті автора


Вибір редакції

Гру
04
Тернопільский інститут: перезавантаження 2.0, Або полювання на відьом і відьмаків триває

В горезвісному Тернопільському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти продовжує свою роботу комісія із люстрації кадрів, мета якої – повне і остаточне очищення колективу інституту від комуністично-медведчуківсько-путінської камарильї, яка впродовж років підступно розвалювала не лише цей заклад, але й систему шкільної освіти області в цілому.

Гру
04
Одразу двоє представників Тернопільщини взяли участь у конкурсі «Кращий бухгалтер України – 2017»

Брати Юрій та Павло Іванечко 30 листопада відвідали найпрестижнішу подію року конкурс «Кращий бухгалтер України» що відбувся у Києві. Незмінними організаторами конкурсу є Бухгалтерський клуб Баланс та інтернет-ресурс Uteka, конкурс відбувається за підтримки Міністерства фінансів України та Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана. Про сам конкурс та участь у ньому поспілкуємося із учасниками.

Лис
21
«Не потрібно вести людей, вони самі знають куди йти», - майданівець з Тернопільщини – владі.

Сьогодні у Тернополі представники громади і влади вшанували учасників обох Майданів. Дійство під пам’ятником Небесній Сотні було традиційним – відслужили міжконфесійну панахиду, формальне слово сказали керівники міста й області. Серед 2-3-х сотень присутніх – майданівців вкрай мало. Не аналізуємо чому, спілкуємось з одним із них.

Лис
13
Тернопільська бізнес-тренер: «Репутація – це бізнес-інструмент»

На її сторінці у Фейсбук – довгий список занять. Вона допомагає розвивати бізнес, волонтерить у «Ноєвому Ковчезі», займається благодійністю. Олена Дейнека – кандидат економічних наук, доцент економічного університету, координатор кількох бізнесових і волонтерських проектів. Після 23-х років викладання у вишах зрозуміла, що може втілити свої вміння у цікавіших речах. Чим живе сьогодні бізнес-тренер, підприємець і просто людина з великим серцем?

Лис
06
Тернопільський поет ніколи не зупиняється і нічого не боїться

У 2010 р. мистецькі кола Тернополя сприйняли його як чужинця, що керуватиме культурою міста, до якого переїхав не так давно. Він кинув виклик непростому середовищу і зовсім скоро змусив зважати на свою думку. До переліку його талантів додався ще один – управлінський. Шкода, що нині за посадою начальника управління культури та мистецтв Тернопільської міської ради, який завжди дасть інформації на потрібних для синхрону 30 секунд, молоді журналісти часто не бачать масштабу особистості Олександра Смика. Зізнаюсь, останні роки й сама грішила короткими коментарями, які може дати чиновник новинарю, адже він – ходячий інформпривід.