Популярне

SMM-менеджмент: просування бізнесу в соціальних мережах

Реалії української ІТ-індустрії доволі оптимістичні. За статистичними даними, наразі у галузі ІТ-послуг працює 99 940 тисяч осіб. Щороку українські вищі навчальні заклади випускають  близько 16 тисяч фахівців, що дає змогу до 2020 року отримати вдвічі більше працівників – 200 тисяч. 

 Дедалі більше бізнесменів дбають про ведення свого бізнесу в інтернеті: хтось звертається до девелоперів задля розробки сайтів, інші  – націлені на розвиток у соціальних мережах. На жаль, активне просування розробленої продукції, праця заради впізнавання бренду та активна комунікація з потенційними та вже існуючими клієнтами не входять у професійні обов’язки програмістів. Тоді хто дбатиме про підвищення коефіцієнту лояльності серед клієнтів? Відповідь є – SMM-менеджери. Але чи є ця професія такою ж привабливою, як її назва? Які огріхи «есемемщика» та як вдало поєднувати роботу з навчанням? Про це «Бізнес-області» розповіла Надія Вінтоняк, керівник провідного SMM-агенства «Це Чернівці, крихітко». 

- Надіє Дмитрівно, чи справді SMM-сфера активно розвивається в Україні?

Безсумнівно. Людина, яка вирішила активно просувати свій бізнес, повинна йти «в ногу з часом». В Україні кількість таких щоденно зростає. З розвитком соціальних мереж та інформаційних технологій, ні для кого не секрет, що саме за допомогою Інтернету можна якнайкраще представити власну сферу послуг. Тільки так клієнтська аудиторія має змогу відкрито оцінити сервіс, надати пропозиції та зауваження, загалом - відчути себе причетною до бренду. 

- На чому ж «тримається» усе SMM-просування?

Здавна люди вірили, що Землю на своїй спині тримають три слони. Медіа-маркетинг теж має своєрідну трійну опору: якісний контент, постійна присутність менеджера в мережі Інтернет, активна боротьба із негативом (іншими словами «хейтерами» - ред.). Однак основною цінністю для замовника та клієнта все ж залишається власне контент. Так чи інакше, але посилання з послугами люди відвідують саме заради інформації. SMM-щики дбають про те, щоб контент був актуальним, цікавим, а найголовніше – корисним. 

- З контентом ми розібралися, але чи не втомлює працівників, а зокрема й Вас, постійне перебування online? 

Коли знаходиш працю за покликанням, то усе, що ти робиш – тільки в задоволення. Дехто зі знайомих любить пожартувати, що віддалена робота – це не тільки приємно, але й цілодобово. Заради самовдосконалення та досягнення успіху агенції часто доводиться працювати нон-стоп. Зрештою, у SMM-сферу вливається тільки той працівник, який усвідомлює цінність подачі якісної інформації, тому безупинний моніторинг мережі його теж не втомлює. 

- Яких найбільших огріхів потрібно уникати, працюючи SMM-менеджером?

За час своєї роботи я виокремила 5 основних:

1) не можна бути байдужим до потреб клієнта. Фахівець у сфері SMM, який створює стратегію просування бізнесу, фактично не має права карт-бланшу (необмежених повноважень – ред.). Перш за все він повинен дбати про користувачів соціальних платформ, віднайти той фактор, який мотивуватиме людей прочитати інформацію та поділитися нею з іншими;

2) в жодному випадку не використовувати «тіньові» схеми. Багато SMM-щиків намагаються нечесним способом отримати цільову аудиторію: накручують підписників, купують боти, зловживають спамом, проводять неправдиві розіграші. Насправді користувачі соцмереж завжди готові до співпраці, про який цільовий маркетинг можна говорити, якщо ви граєте в неправдиві ігри?

3) забороняється байдикувати. Стрічка новин повинна оновлюватися постійно;

4) гріх для професіонала ігнорувати статистичні дані. Аналітика дуже важлива. Не відкриватиму усіх таємниць, але тільки за допомогою скрупульозного аналізу можна отримати бажаний трафік та конверсію;

5) останньою помилкою я вважаю відсутність зворотного зв’язку. Опублікувати і забути – це не про SМM. Який тоді сенс людині цікавитися послугою/товаром, якщо вона не отримає відповіді?

- Де Ви здобули знання? Проходите додаткові навчання?

З щоденного практичного досвіду, проте я ніколи не втрачала можливості додатково навчатися. Грамотність оформлення інформації в мережі отримала під час навчання на філологічному факультеті, закінчила курс «Онлайн-медіа», щоразу із задоволенням відвідую семінари та майстер-класи колег. Хотілося б системного щомісячного удосконалення, але не зараз – інші пріоритети. 

- Як вдається поєднувати роботу і навчання, адже, як відомо, зараз Ви є студенткою магістратури?

Навчальне навантаження  у нас – три дні на тиждень, значить інші три дні я можу дихати спокійніше. У час дедлайну –  безсонні ночі, з ким не буває (усміхається – ред.). 

- Чи вважаєте Ви, що SMM-щики і контент-менеджери мають перебувати у тісній співпраці?

Кожен фахівець у сфері SMM вже є «контентщиком», я б не розділяла ці сфери так кардинально. Але не завжди контент-менеджер володіє потрібними знаннями для просування інформації. Він може писати красиві тексти, однак не отримати бажаної реакції аудиторії. У будь-якому випадку, представникам цих двох галузей потрібно бути фахівцями з комунікацій. 

- Що Ви б порекомендували новачку, який прагне працювати в SMM-сфері?

Визначитися перш за все з тим, чого він прагне: працювати в команді, чи пробувати шукати клієнта й самостійно тягнутися до вершини. Потрібно зрозуміти, що робота в офісі й фріланс – це абсолютно різний, але безцінний досвід. У будь-якому випадку треба цілитися в місяць. Якщо не вдасться, то серед зірок опиниться точно.  

- Щиро дякуємо за розмову.

Навзаєм, успіхів! 

Ольга Рогацька
Всі статті автора


Вибір редакції

Лис
21
«Не потрібно вести людей, вони самі знають куди йти», - майданівець з Тернопільщини – владі.

Сьогодні у Тернополі представники громади і влади вшанували учасників обох Майданів. Дійство під пам’ятником Небесній Сотні було традиційним – відслужили міжконфесійну панахиду, формальне слово сказали керівники міста й області. Серед 2-3-х сотень присутніх – майданівців вкрай мало. Не аналізуємо чому, спілкуємось з одним із них.

Лис
13
Тернопільська бізнес-тренер: «Репутація – це бізнес-інструмент»

На її сторінці у Фейсбук – довгий список занять. Вона допомагає розвивати бізнес, волонтерить у «Ноєвому Ковчезі», займається благодійністю. Олена Дейнека – кандидат економічних наук, доцент економічного університету, координатор кількох бізнесових і волонтерських проектів. Після 23-х років викладання у вишах зрозуміла, що може втілити свої вміння у цікавіших речах. Чим живе сьогодні бізнес-тренер, підприємець і просто людина з великим серцем?

Лис
06
Тернопільський поет ніколи не зупиняється і нічого не боїться

У 2010 р. мистецькі кола Тернополя сприйняли його як чужинця, що керуватиме культурою міста, до якого переїхав не так давно. Він кинув виклик непростому середовищу і зовсім скоро змусив зважати на свою думку. До переліку його талантів додався ще один – управлінський. Шкода, що нині за посадою начальника управління культури та мистецтв Тернопільської міської ради, який завжди дасть інформації на потрібних для синхрону 30 секунд, молоді журналісти часто не бачать масштабу особистості Олександра Смика. Зізнаюсь, останні роки й сама грішила короткими коментарями, які може дати чиновник новинарю, адже він – ходячий інформпривід.

Лис
06
Переполох у Тернопільському обласному «методичному курнику» або як посіпаки Степана Барни і Любомира Крупи крадуть гроші в держави (документ)

З достовірних джерел стало відомо, що цього тижня в Тернопільському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти стався справжнісінький переполох. В цей, за влучним висловом одного педагога «методичний курник», яким при номінальній наявності директора Петровського О.М. фактично заправляє його заступник мадам Когут О.І., несподівано навідалися слідчі Управління державної служби боротьби з економічною злочинністю (УДСБЕЗ).

Лис
06
Щедрі преміальні чиновників Гусятина на Тернопільщині або Там, за туманами…

Осіння прохолода принесла на Гусятинщину густі тумани, які приховують від пересічного спостерігача не лише обриси об’єктів навколишнього ландшафту, але й діяльність місцевої влади.  Як співається у відомій українській пісні, за туманом нічого не видно…