Популярне

Щастя вам!

Сьогдні - День щастя. Отак зненацька. З самого ранку. Тіштесь. Перший. Міжнародний. Ви ще не щасливі? Тоді ми йдемо до вас! З десятками (мегабайтів) котиків. З всім "няшним", рожевим, квітковим. Дихайте вільно — це наказ.

Забуті цінності

На днях в переповненій маршрутці з нудьги вивчала правила користування транспортом. Серед обов’язків пасажира — "повідомляти водія про виявлені забуті документи, речі, цінності". І тут я задумалася: а що ж це за цінності такі, котрі не речі і не документи? І які можна забути?

Маємо папу!

Сьогодні в Ватикані обраного нового Папу Римського, главу Католицької Церкви. Ним став аргентинський кардинал Хорхе Маріо Бергольо (на фото), що зійде на престол під іменем Франциска І.

Як починали видатні письменники

Хтось сказав, що література — це концентроване життя. У міжнародний День письменника ми вирішили розповісти про письменників, що мали заняття, котрі, на перший погляд, не сумісні з писанням.

З новим роком або не китайці єдині...

Уже кілька не першу весну я вітаю близьких і знайомих з новим роком. Більшість спочатку сприймають вітання як жарт, хоча особливо дивно чути таке від людей, котрі кілька тижнів тому радо святкували Китайський новий рік.

Річні кільця

Мабуть, свята з’явилися відколи людина почала усвідомлювати час. Свята — атрибут циклічності і свідчення того, що час не стоїть на місці. Та й ми теж. Календарі кричать про день Валентина, чевоно-рожеві сердечка продають гуртом і вроздріб на кожному перехресті, в кожній крамниці... Хтось тихенько заїкається про комп’ютерників, психічно хворих, 20 з’їзд КПРС і ще бозна-що. 14 лютого в масовій свідомості прописалося, як День закоханих.

Людина майбутнього

Слова "мрія" і "майбутнє" прийшли в нашу мову з творів українських письменників ХІХ століття. Без книг не було б мрій. Без мрій не було б книг. Особливо це стосується французького письменника, засновника цілого жанру наукової фантастики, Жуля Верна.

Кутя знайома і незнайома

Наближаються різдвяні свята. Вже в неділю на наших родинних столах з’явиться смачна кутя. Здавалось би, нічого особливого — зерно, мак, мед, горіхи, але Різдво без неї — не Різдво.

Тернопіль перед кінцем світу

Дві тисячі дванадцятий підходить до свого логічного завершення. То яким цей рік був для нас - тернополян? Ми зібрали теми статей, котрі були найпопулярнішими цього року.

Скільки снігу насправді випало в Тернополі?

Інтернет рясніє повідомленнями, що за 2 дні в Тернополі випала двомісячна норма снігу. А скільки це? Дослідження науковців стверджують, що за рік в Тернополі випадає 590 мм опадів (тобто, якби вода не випаровувалася і не поглиналася в ґрунт, вона б вкрила місто шаром в не мало, не багато, а в 59 см). Двомісячна норма - шоста частина з цього (тут не тільки математика, а й той факт, що місячні опади в листопаді-грудні наближаються до середньорічних показників, чого не скажеш про березень чи липень), тобто 98,33 мм.

День Гая Фокса

Гая Фокса варто згадати хоча б тому, що він як ніхто близько підійшов до здійснення мрії багатьох невдоволених владою в різних країнах – зірвати парламент. Прославився цей англійський дворянин зовісм випадково - та й навряд, чи бажаючи цього. Саме йому доручили запалити ґніт, що вів до наповненого порохом приміщення під палатою лордів в Лондоні. Там він був арештований у ніч на 5 листопада 1605 року. Цим пояснюється те, що його ім’я стало символом всієї змови.

Хто в Тернополі опитування проводить

Підозрілі люди обходять квартири жителів нашого міста з єдиним питанням: "Яку політичну силу підтримуєте?"

Помер Богдан Ступка

Видатний український актор помер в Київській лікарні Феофанія на 71 році життя. 4 останні місяці він провів у лікарні через хворобу серця. Прощання відбудеться 24 липня на сцені театру імені Івана Франка.

3 способи глянути на світ по-новому

Новорічний час - час нових планів і нових відкриттів. Але для того, щоб здійснювати нові відкриття зовсім необовзяково знаходитися далеко від дому. Відкриття часто поруч, а іноді просто під ногами.

З ювілеєм, Тернополе!

Файному місту Тернополю – 470.

Інтернет-нобеліат?

Не так давно людиною року за версією журналу "Times" став пересічний користувач Інтернету.

Кінь не їсть салату з огірків

Саме така, на перший погляд безглузда фраза, здійснила переворот у світі.

Розповідають монітори

Що можна сказати про людей, дивлячись дисплеї їх комп’ютерів?

Ліве свято

13 cерпня – Міжнародний день Шульги, започатковано це свято 1992 у Великій Британії.

Зарваниця

Історія започаткування монашого життя в селі Зарваниці тісно пов’язана з історією заснування самого поселення. В історичних джерелах Зарваниця вперше згадується 1458 р.

Вибір редакції

Чер
21
Мости Тернопільщини доглядатиме ексфірма батька керівника місцевої САД

Служба автомобільних доріг у Тернопільській області віддасть 52 млн грн ТОВ «Спец-Буд Стандарт» за поточний дрібний ремонт та утримання штучних споруд на автомобільних дорогах державного значення в Тернопільській області.

Реклама
301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx

НОВІ КОМЕНТАРІ


parkovka.ua

Зроблено web-студією