Популярне

Загальна система оподаткування для підприємців

Чернівецька ОДПІ нагадує, що відповідно до статті 42 глави 4 Господарського кодексу України підприємництво - це безпосередня самостійна, систематична на власний ризик господарська діяльність, що здійснюється суб’єктами господарювання з метою досягнення економічних і соціальних результатів та одержання прибутку.

Наразі для підприємців існує дві (загальна та спрощена) системи оподаткування доходів, отриманих від проведення підприємницької діяльності, кожна з яких регулюється окремими статтями Податкового кодексу, має певні обмеження та переваги, а також різний порядок оподаткування та документообігу.
Оподаткування загальної системи регулюється статтею 177 Податкового кодексу України. Доходи, отримані протягом календарного року від провадження господарської діяльності підприємців, які обрали загальну систему, оподатковуються за ставкою 18 відсотків. Об’єктом оподаткування є чистий дохід, тобто різниця між виручкою у грошовій та негрошовій формі і документально підтвердженими витратами, пов’язаними з господарською діяльністю такої фізичної особи - підприємця.
Обрахунок отриманого у звітному році доходу проводиться підприємцем у податковій декларації, в якій ним також  розраховуються авансові платежі з податку на доходи на наступний рік. Такі аванси сплачуються до бюджету до 20 числа місяця, наступного за кожним календарним кварталом (до 20 квітня, до 20 липня і до 20 жовтня). Авансовий платіж за четвертий календарний квартал не розраховується та не сплачується. Якщо результатом розрахунку авансового платежу за відповідний календарний квартал є від’ємне значення, то авансовий платіж за такий період не сплачується. Остаточний розрахунок податку на доходи фізичних осіб за звітний податковий рік здійснюється з урахуванням сплачених протягом року авансових платежів.
Крім податку на доходи, фізичні особи – підприємці є платниками військового збору за ставкою 1,5 відсотків та єдиного внеску за ставкою 22 відсотки суми доходу, отриманого від їх діяльності, що підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб. При цьому, сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску за місяць, у якому отримано дохід.
Фізичні особи - підприємці зобов’язані вести Книгу обліку доходів і витрат встановленого зразка та мати підтверджуючі документи щодо походження товару. У разі обрання способу ведення Книги у паперовому вигляді, її слід зареєструвати у податковій інспекції.
Фізичні особи – підприємці, які перебувають на загальній системі оподаткування, у випадку проведення розрахунків за готівку, повинні застосовувати реєстратори розрахункових операцій на загальних підставах, відповідно до Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг".
Перевагами загальної системи оподаткування є те, що її обрати можуть усі без винятку підприємці, оскільки вона не містить обмежень стосовно видів діяльності та не вимагає дотримання певних кількісних чи вартісних критеріїв (на відміну від умов перебування на спрощеній системі).
 

Відділ організації роботи Чернівецької ОДПІ
Всі статті автора

Чернівці

Якщо ви помітили помилку, будь ласка, виділіть неправильний текст та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо, що робите нас кращими.


Коментарі

Будь ласка, не пишіть повідомлення, що містять образливі і нецензурні вислови, заклики до міжрелігійної, міжнаціональної та міжрасової ворожнечі. Такі коментарі будуть видалені.


Вибір редакції

Бер
27
У чому різниця між просеко та шампанським

Просеко та шампанське — два популярних види ігристих вин, які часто асоціюються зі святковими подіями та особливими випадками. Мають спільні характеристики, які роблять їх досить схожими, але водночас різними. Кожен напій може похвалитися власними особливостями.

Бер
18
Наукова установа в Тернополі проводить збір книг для Херсону

З нагоди відзначення 210-ї річниці з дня народження Тараса Шевченка та з метою поповнення бібліотечних фондів, формування книжкових поличок в укриттях та наповнити книжкові полиці в Херсонській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Олеся Гончара.

Лют
19
Які перспективи освіти в Україні в майбутньому?

Мати можливість планувати далі, аніж на наступні декілька місяців – це велика розкіш для середньостатистичного українця, який перебуває в режимі виживання, боротьби та невизначеності. Але є багато соціальних сфер, які під впливом війни починають змінюватися вже сьогодні. І чи будемо ми готові до нових реалій, коли ці зміни заведуть нас у глухий кут і вимагатимуть термінових реформ? Наприклад, яким ви бачите майбутнє української освіти, яка напряму залежить від народжуваності дітей? В 2000-х роках ми досягли відносної стабільності у своєму економічному та політичному розвитку. Саме завдяки цьому внормувалося і питання народжуваності. З ростом рівня життя зросла і народжуваність, яка в 2012 році досягла позначки в 520 тисяч немовлят.

Реклама

НОВІ КОМЕНТАРІ


parkovka.ua

Зроблено web-студією