Популярне

Ні – чорному Запоріжжю! Невгомонний патріот розмальовує місто у жовто-блакить

Запорізькій відомий патріот Олександр Харківський продовжує розмальовувати місто у жовто-блакить. І це, не зважаючи на те, що його аматорське різнобарв’я комунальники зафарбували чорним.

Олександр Харківський прославився ще за часів Революції Гідності, коли самотужки розпочав розфарбовувати огорожі та стовпи на вулицях та мостах міста у блакитно-жовті кольори. Гроші на фарби жертвували небайдужі містяни. І це вважалось патріотичним вчинком. Олександра хвалили.
Щоправда, в той час не тільки Олександр додавав патріотичного забарвлення місту. Запорізькі патріоти також розфарбовували у жовто-блакить огорожі греблі Дніпрогесу та інших мостів, стовпи на вулицях тощо. Олександр брав участь у цих акціях, але крім того, ще й щодня, після роботи, виходив на вулиці з фарбами, і монотонно орудував пензлями.
Нещодавно цей його порив раптом не сподобався навіть патріотам. У соцмережі обурень було більше, аніж достатньо, коли Олександр перед Великоднем на мосту, що між площею Поляка та соцмістом, розмалював квіточками шари – на кшталт писанок «під соусом» петриківського розпису.


Спочатку художник на критику ніби образився. Але сердився не довго. Сказав, що не тільки шари, а й огорожі мостів розмалює. І розмалював. А після великодніх свят комунальники всі ці Сашині «ходожества» вкрили чорною фарбою. Мовляв, надали класичного вигляду пам’ятці архітектури, якою вважається соцмісто, а цей міст та, зокрема, його огорожі є складовою цього містобудівного радянського мистецтва.
Й фарба не встигла висохти, як невгомонний патріот з пензлями знову з’явився на мосту та почав замальовувати чорне жовто-блакиттю.


Олександр Харківський на своїй сторінці «Фейсбука» щодо свого цього вчинку написав звернення запоріжцям: «Я, патріот України і Запоріжжя, звертаюсь до небайдужих людей! Поговоріть з мером міста – дати мені дозвіл розмалювати цей міст, що перефарбували у чорний колір. Наше життя суцільна чорна смуга. Людям більше подобаються яскраві кольори, а не траур. Я не маю наміру зупинятись. Хочу йти вперед. Звертаюсь до людей, що мене засуджують і матюкають. Ви хоч щось зробили для свого міста корисне? Ви пофарбували лавочку, або побілили дерево хоч біля свого під’їзду? Невже вам настільки байдуже, який вигляд має місто, у якому ви живете? Чи вам подобаються чорно-сірі кольори та сміття під ногами? Набагато краще ходити по чистому місту, сидіти на цілій, гарно пофарбованій лавочці. Слава Україні! Героям слава!»
Хтозна, чим все це закінчиться. Але Олександр Харківський сподівається на розуміння та підтримку земляків-запоріжців, а також й мерії зокрема.

Петро Олійник
Всі статті автора


Вибір редакції

Лис
13
Тернопільська бізнес-тренер: «Репутація – це бізнес-інструмент»

На її сторінці у Фейсбук – довгий список занять. Вона допомагає розвивати бізнес, волонтерить у «Ноєвому Ковчезі», займається благодійністю. Олена Дейнека – кандидат економічних наук, доцент економічного університету, координатор кількох бізнесових і волонтерських проектів. Після 23-х років викладання у вишах зрозуміла, що може втілити свої вміння у цікавіших речах. Чим живе сьогодні бізнес-тренер, підприємець і просто людина з великим серцем?

Лис
06
Тернопільський поет ніколи не зупиняється і нічого не боїться

У 2010 р. мистецькі кола Тернополя сприйняли його як чужинця, що керуватиме культурою міста, до якого переїхав не так давно. Він кинув виклик непростому середовищу і зовсім скоро змусив зважати на свою думку. До переліку його талантів додався ще один – управлінський. Шкода, що нині за посадою начальника управління культури та мистецтв Тернопільської міської ради, який завжди дасть інформації на потрібних для синхрону 30 секунд, молоді журналісти часто не бачать масштабу особистості Олександра Смика. Зізнаюсь, останні роки й сама грішила короткими коментарями, які може дати чиновник новинарю, адже він – ходячий інформпривід.

Лис
06
Переполох у Тернопільському обласному «методичному курнику» або як посіпаки Степана Барни і Любомира Крупи крадуть гроші в держави (документ)

З достовірних джерел стало відомо, що цього тижня в Тернопільському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти стався справжнісінький переполох. В цей, за влучним висловом одного педагога «методичний курник», яким при номінальній наявності директора Петровського О.М. фактично заправляє його заступник мадам Когут О.І., несподівано навідалися слідчі Управління державної служби боротьби з економічною злочинністю (УДСБЕЗ).

Лис
06
Щедрі преміальні чиновників Гусятина на Тернопільщині або Там, за туманами…

Осіння прохолода принесла на Гусятинщину густі тумани, які приховують від пересічного спостерігача не лише обриси об’єктів навколишнього ландшафту, але й діяльність місцевої влади.  Як співається у відомій українській пісні, за туманом нічого не видно…

Лис
02
Як уникнути помилок під час виборчого процесу. Аналіз тернопільського експерта.

 Цієї неділі, 29 жовтня, відбулися вибори у 201-й об’єднаній територіальній громаді (ОТГ) України. Голів обирали й на Тернопільщині - у Зборівській, Лановецькій, Хоростківській і Саранчуківській ОТГ. Волевиявлення відбувалося за тим же сценарієм, що й завжди, - неприбрана до дня тиші агітація, нестача скриньок для голосування, недостатня обізнаність членів виборчих комісій та інші порушення, яких можна уникнути, адже за подібну халатність передбачена адміністративна відповідальність у вигляді штрафу в розмірі 20-ти неоподаткованих мінімумів. Як не повторювати подібних речей, розмовляємо з керівником регіонального представництва Центру політичних студій і аналітики «Ейдос» Ігорем Проциком.