ѕопул€рне

–изики знец≥ненн€ гривн≥ наростають. “аку думку висловив екс-м≥н≥стр ф≥нанс≥в ¬≥ктор ѕ»Ќ«≈Ќ»  в ≥нтерв`ю Weekly.UA.

 ¬≥н вважаЇ, що причиною девальвац≥њ може стати зб≥льшенн€ сукупного зовн≥шнього боргу ”крањни ≥ скороченн€ валютних резерв≥в.

«Ќа сьогодн≥ зовн≥шн≥й борг дос€г 123,4 млрд. дол. « ц≥Їњ суми 53 млрд. дол. необх≥дно погасити у наступн≥ дванадц€ть м≥с€ц≥в. ј зараз валютн≥ резерви крањни становл€ть лише 33 млрд. дол.! –изики перекредитуванн€ (реф≥нансуванн€) ≥снуючих зобов`€зань реально загрожують обм≥нному курсу», – зазначив ¬.ѕ»Ќ«≈Ќ» .

¬одночас екс-м≥н≥стр упевнений, що девальвац≥€ гривн≥ – «це не вирок». «а його словами, грамотн≥ д≥њ у ф≥нансов≥й сфер≥ здатн≥ зм≥нити ситуац≥ю ≥стотним чином.

«ѕригадаЇмо ≥н≥ц≥ативи щодо ринку земл≥. “≥льки не той вар≥ант, €кий прагнуть проштовхнути сьогодн≥. ћаЇ бути дозволено продаж земл≥ ус≥м, зокрема юридичним особам, чого нин≥шн≥й проект не передбачаЇ. ѕлюс – необх≥дно скасувати де€к≥ податков≥ норми, що стосуютьс€ перепродажу земл≥. Ќасл≥дком таких д≥й стане приплив валюти через ≥нвестиц≥њ, експорт, зниженн€ попиту на валюту через зам≥щенн€ ≥мпорту», – упевнений ¬.ѕ»Ќ«≈Ќ» .

–азом з тим ф≥нансист дотримуЇтьс€ думки, що за умови зростаючого попиту на стаб≥льну ≥ноземну валюту, курс гривн≥ не маЇ права сто€ти, оск≥льки це призводить до втрат валютних резерв≥в.

«–езерви у наш≥й ситуац≥њ – це св€те. ¬трачати њх не можна. якби крањна мала 300 млрд. дол. резерв≥в, можна було б погратис€, ослабл€ючи напругу на ф≥нансовому ринку, пробуючи зад≥ювати ≥нш≥ ≥нструменти р≥шень. јле у нас немаЇ ан≥ першого, ан≥ другого. —кладаЇтьс€ дивна ситуац≥€: на сьогодн≥ гривн€ залишаЇтьс€ одн≥Їю з найстаб≥льн≥ших валют у св≥т≥. Ќав≥ть рубль девальвував за р≥к на 7%. ™вро, долар танцюють щодн€. ј гривн€ стоњть. ѕора за€вл€ти дл€ входженн€ у корзину валют ћ¬‘ не юань ≥ рубль, а гривню!», – резюмував ¬.ѕ»Ќ«≈Ќ» .

ѕроте, в≥н не став давати прогноз щодо курсу гривн≥ на найближчий час, зазначивши, що прорахувати його на даний момент непросто.

«™ дуже багато питань, на €к≥ сьогодн≥ немаЇ в≥дпов≥дей. Ќаприклад, хто скаже, чи буде в≥дновлено кредитуванн€ за програмою ћ¬‘, чи будуть реф≥нансован≥, €к у минул≥ роки, стар≥ борги, врегульовано газове питанн€ (причому, це стосуЇтьс€ ≥ постачанн€ ззовн≥, ≥ усередин≥ крањни, оск≥льки впливаЇ на попит на валюту)?», – сказав екс-м≥н≥стр.

як пов≥домл€в ”Ќ≤јЌ, за даними ЌЅ”, м≥жнародн≥ валютн≥ резерви Ќац≥онального банку ”крањни у листопад≥ 2011 року скоротилис€ на 5%, або на 1,75 млрд. дол. – до 32,4 млрд. дол. 

 

Ѕ≥знес

якщо ви пом≥тили помилку, будь ласка, вид≥л≥ть неправильний текст та натисн≥ть Ctrl+Enter. ƒ€куЇмо, що робите нас кращими.


 оментар≥

Ѕудь ласка, не пиш≥ть пов≥домленн€, що м≥ст€ть образлив≥ ≥ нецензурн≥ вислови, заклики до м≥жрел≥г≥йноњ, м≥жнац≥ональноњ та м≥жрасовоњ ворожнеч≥. “ак≥ коментар≥ будуть видален≥.

система комментуванн€ CACKLE

¬иб≥р редакц≥њ

¬ер
20
“ерноп≥льська —јƒ п≥аритиме своЇ кер≥вництво на м≥сцевому телеканал≥ за 130 тис€ч

—лужба автомоб≥льних дор≥г у “ерноп≥льськ≥й област≥ в≥ддасть 130 тис. грн м≥сцевому телеканалов≥ Ђ≤Ќ“Ѕї за висв≥тленн€ своЇњ д≥€льност≥. ¬≥дпов≥дний догов≥р п≥дписали з ѕѕ Ђ“елерад≥окомпан≥€ Ђ—майлї.

„ер
21
ћости “ерноп≥льщини догл€датиме ексф≥рма батька кер≥вника м≥сцевоњ —јƒ

—лужба автомоб≥льних дор≥г у “ерноп≥льськ≥й област≥ в≥ддасть 52 млн грн “ќ¬ Ђ—пец-Ѕуд —тандартї за поточний др≥бний ремонт та утриманн€ штучних споруд на автомоб≥льних дорогах державного значенн€ в “ерноп≥льськ≥й област≥.

–еклама
301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx

Ќќ¬≤  ќћ≈Ќ“ј–≤


parkovka.ua

«роблено web-студ≥Їю