Популярне

Українці вважають гідною зарплатою 20 тис. грн

Щоб добре жити в Україні, потрібно заробляти не менше 20 тис. грн в місяць. Заради високооплачуваної роботи наші громадяни готові виїхати за кордон, працювати за ненормованим графіком і залишатися на ненависній роботі. Такі дані опитування Міжнародного кадрового порталу hh.ua.

Середня зарплата по Україні на сьогодні знаходиться в межах 3-4 тис. грн, в Києві дещо більше — у середньому 7 тис. грн. Але скільки ж насправді треба «білим комірцям», щоб гідно жити?

Чверть опитаних вважають, що на сьогодні гідна зарплата повинна складати не менше 20 тис. грн на місяць. П’ята частина хотіли би заробляти не менше 30 тис. грн. І стільки ж «білих комірців» оцінюють гідне життя у 50 тис. грн щомісячного доходу. Проте є невеликий відсоток офісних співробітників, для яких гідне життя починається від 100 тис. грн на місяць і навіть більше.

Решта більш скромні у своїх фінансових вимогах. Один із восьми опитаних готовий вдовольнитися зарплатою у 15 тис. грн, а один із дев’яти вважає достатньою суму в 10 тис. грн. При цьому лише двоє зі ста опитаних назвали гідною зарплату у розмірі 5 тис. грн.

Варто зазначити, що гідне життя у розумінні «білих комірців» — це передусім:
- можливість займатися улюбленою справою, маючи фінансову незалежність;
- можливість задовольняти будь-які свої потреби, реалізувати плани й втілювати мрії, не думаючи про гроші;
- відчуття безпеки, впевненість у завтрашньому дні й забезпечена старість;
- доступ до якісної медицини і освіти, соціальний захист;
- комфортне житло, особистий транспорт, добре облаштований побут;
- можливість відпочивати і мандрувати.

В умовах кризи українцям доводиться багато працювати навіть за невеликий оклад. Ті ж, хто прагне заробляти більше, змушені йти на певні жертви. Практично троє із п’яти, щоб отримати високооплачувану роботу, готові поїхати до іншої країни. Дещо більше половини згодні працювати ненормований робочий день. Кожен третій-четвертий офісний співробітник буде займатися справою, до якої байдужий, а кожен шостий терпіти будь-які труднощі або працювати без вихідних.
Один із дванадцяти опитаних зізнався, що заради гарного заробітку готовий працювати в неприємному колективі, жертвувати особистим часом, дозвіллям і настроєм. Є і такі, хто буде лишатися на ненависній роботі, якщо це обіцяє хорошу матеріальну винагороду.
Більш свідомі «білі комірці» готові отримувати додаткову освіту, підвищувати рівень кваліфікації, брати на себе відповідальність, а також рости особистісно й професійно. Варто зазначити, що кожному шостому офісному працівнику важливо отримувати задоволення від роботи, в той час як гроші для нього відходять на другий план.

Дані були отримані в результаті опитування, проведеного Дослідницьким центром Міжнародного кадрового порталу hh.ua в січні 2016 року. В опитуванні взяли участь 3227 респондентів з різних регіонів України.

 

Міжнародний кадровий портал HeadHunter Україна
Всі статті автора

Бізнес

Якщо ви помітили помилку, будь ласка, виділіть неправильний текст та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо, що робите нас кращими.


Коментарі

Будь ласка, не пишіть повідомлення, що містять образливі і нецензурні вислови, заклики до міжрелігійної, міжнаціональної та міжрасової ворожнечі. Такі коментарі будуть видалені.


Вибір редакції

Бер
27
У чому різниця між просеко та шампанським

Просеко та шампанське — два популярних види ігристих вин, які часто асоціюються зі святковими подіями та особливими випадками. Мають спільні характеристики, які роблять їх досить схожими, але водночас різними. Кожен напій може похвалитися власними особливостями.

Бер
18
Наукова установа в Тернополі проводить збір книг для Херсону

З нагоди відзначення 210-ї річниці з дня народження Тараса Шевченка та з метою поповнення бібліотечних фондів, формування книжкових поличок в укриттях та наповнити книжкові полиці в Херсонській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Олеся Гончара.

Лют
19
Які перспективи освіти в Україні в майбутньому?

Мати можливість планувати далі, аніж на наступні декілька місяців – це велика розкіш для середньостатистичного українця, який перебуває в режимі виживання, боротьби та невизначеності. Але є багато соціальних сфер, які під впливом війни починають змінюватися вже сьогодні. І чи будемо ми готові до нових реалій, коли ці зміни заведуть нас у глухий кут і вимагатимуть термінових реформ? Наприклад, яким ви бачите майбутнє української освіти, яка напряму залежить від народжуваності дітей? В 2000-х роках ми досягли відносної стабільності у своєму економічному та політичному розвитку. Саме завдяки цьому внормувалося і питання народжуваності. З ростом рівня життя зросла і народжуваність, яка в 2012 році досягла позначки в 520 тисяч немовлят.

Реклама

НОВІ КОМЕНТАРІ


parkovka.ua

Зроблено web-студією