Популярне

Поза офісом: чим українців приваблює фріланс

Дві третини «білих комірців» хотіли б працювати на фрілансі. Більшість розглядають віддалену роботу як можливість додаткового заробітку.

І лише п’ята частина респондентів зважилася б перейти на віддалену роботу повністю. Чим приваблює і чим відштовхує українців фріланс — у результатах нового дослідження Міжнародного кадрового порталу hh.ua.
Розвиток інтернет-технологій, глобалізація ринку праці й можливість наймати персонал у режимі онлайн призвели до зростання популярності віддаленої роботи. Наприклад, у США більш ніж третина співробітників є фрілансерами. В Україні такий вид занятості менш популярний. Проте з врахуванням залученості молодих спеціалістів у інформаційні технології є підстави припускати, що з часом кількість фрілансерів буде лише зростати. Фріланс дає можливість самостійно керувати часом і проектами, пропонувати свої послуги на міжнародному ринку та, відповідно, більше заробляти.
Як показало опитування hh.ua, менше п’ятої частини офісних співробітників оцінили переваги віддаленої роботи й розглядають можливість повністю перейти на фріланс. Разом із цим практично кожен другий готовий знайти підробіток фрілансером з метою отримання додаткового заробітку.
Лідерами з надання послуг на біржі фрілансу є ІТ-спеціалісти. Вони неабияк затребувані на міжнародному ринку, оскільки якісно виконують свою роботу й готові працювати за менші гроші, ніж їхні колеги з країн Західної Європи і США. Крім того, навички в ІТ при хорошому знанні англійської мови добре застосовувати в умовах роботи на аутсорсі.
 

Тих, хто хотів би працювати на фрілансі, більше за все приваблюють гнучкий графік роботи, можливість поєднувати декілька проектів і впливати на свій дохід, управляти часом і самостійно контролювати робочий процес, а також працювати віддалено. Про це заявили понад половина опитаних.
Значно рідше респонденти зазначали, що є змога працювати «під настрій» і мінімізувати неприємне спілкування з керівництвом. Майже третина вважають, що з переходом на фріланс з’являється більше вільного часу, й лише п’ята частина згодні з твердженням, що підвищується продуктивність праці.
 

Головними факторами, що стримують від переходу на фріланс, є непостійний заробіток і відсутність гарантії оплати праці. Також «білих комірців» зупиняє відсутність можливостей побудувати хорошу кар’єру й переймати досвід колег у рамках живого спілкування. Рідше респонденти згадують про низький рівень оплати праці й відсутність можливостей професійного зростання. А ось на складнощі комунікації з замовником, недостатню мотивацію й самоконтроль вказала лише сьома частина опитаних.
 

 

Міжнародний кадровий порталHeadHunter Україна
Всі статті автора

Бізнес

Якщо ви помітили помилку, будь ласка, виділіть неправильний текст та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо, що робите нас кращими.


Коментарі

Будь ласка, не пишіть повідомлення, що містять образливі і нецензурні вислови, заклики до міжрелігійної, міжнаціональної та міжрасової ворожнечі. Такі коментарі будуть видалені.


Вибір редакції

Бер
27
У чому різниця між просеко та шампанським

Просеко та шампанське — два популярних види ігристих вин, які часто асоціюються зі святковими подіями та особливими випадками. Мають спільні характеристики, які роблять їх досить схожими, але водночас різними. Кожен напій може похвалитися власними особливостями.

Бер
18
Наукова установа в Тернополі проводить збір книг для Херсону

З нагоди відзначення 210-ї річниці з дня народження Тараса Шевченка та з метою поповнення бібліотечних фондів, формування книжкових поличок в укриттях та наповнити книжкові полиці в Херсонській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Олеся Гончара.

Лют
19
Які перспективи освіти в Україні в майбутньому?

Мати можливість планувати далі, аніж на наступні декілька місяців – це велика розкіш для середньостатистичного українця, який перебуває в режимі виживання, боротьби та невизначеності. Але є багато соціальних сфер, які під впливом війни починають змінюватися вже сьогодні. І чи будемо ми готові до нових реалій, коли ці зміни заведуть нас у глухий кут і вимагатимуть термінових реформ? Наприклад, яким ви бачите майбутнє української освіти, яка напряму залежить від народжуваності дітей? В 2000-х роках ми досягли відносної стабільності у своєму економічному та політичному розвитку. Саме завдяки цьому внормувалося і питання народжуваності. З ростом рівня життя зросла і народжуваність, яка в 2012 році досягла позначки в 520 тисяч немовлят.

Реклама

НОВІ КОМЕНТАРІ


parkovka.ua

Зроблено web-студією