Популярне

Як правильно читати літературу нон-фікшн?

 Все більше і більше в Україні набуває популярності такий жанр як нон-фікшн. Вважається, що протягом одного 2016 року в цьому напрямку переклали більше книг ніж за п’ять останніх років. Серед них є книги по саморозвитку, по менеджменту, книги з особистої ефективності, історії успіху відомих людей, біографії бізнесменів.

 Нон-фікшн – це літературний жанр, у якому не має вигаданих подій, а є лише реальні факти із життя. Проте, це не лише різноманітна науково-популярна та довідкова література, це також публіцистика, есеїстика та подорожні нотатки.
Такий жанр як нон-фікшн слід читати по особливому, не так як звичайну художню літературу. Адже, щоб отримати користь від прочитаного в цьому жанрі слід пам’ятати, що знання які не використовуються на практиці швидко забуваються. Читання нон-фікшину – це ключ до вашого саморозвитку, до здобуття нових вмінь та знань. Існує п’ять порад яких варто дотримуватися поринувши у цей жанр.
1. Пасивному читанню потрібно сказати ні ( при читанні бізнес літератури необхідно включати режим активного читача: вивченні – аналіз – синтез - висновки).
2.Літературу слід підбирати не за рекламою, а за якістю ( для вас важливим повинен бути зміст та сама ідея, яка доноситься, а не рейтинг та популярність автора).
3. Робіть нотатки (самий кращий інструмент для ефективності нон-фікшн літератури є нотування інформації. Крім цього повернувшись через деякий час до книжки, ви зможете зразу акцентувати увагу на головному).
4. Звертайте увагу на додаткову літературу, яку вказує автор (лише дослідивши використанні автором джерела, ви зможете отримати від книги набагато більше ніж вона вам дає. Адже ви знатимете не лише ту думку, яку доносить автор, а й причини чому він так вирішив).
5. Систематизуйте записане ( усе, що справило на вас враження і що ви занотували, зведіть в одну цілісну структуру. Це дасть вам змогу отримати чим по-більше знань та можливість їхнього швидкого оновлення з часом).

Марійка Міньковська
Всі статті автора

Бізнес

Якщо ви помітили помилку, будь ласка, виділіть неправильний текст та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо, що робите нас кращими.


Коментарі

Будь ласка, не пишіть повідомлення, що містять образливі і нецензурні вислови, заклики до міжрелігійної, міжнаціональної та міжрасової ворожнечі. Такі коментарі будуть видалені.


Вибір редакції

Бер
27
У чому різниця між просеко та шампанським

Просеко та шампанське — два популярних види ігристих вин, які часто асоціюються зі святковими подіями та особливими випадками. Мають спільні характеристики, які роблять їх досить схожими, але водночас різними. Кожен напій може похвалитися власними особливостями.

Бер
18
Наукова установа в Тернополі проводить збір книг для Херсону

З нагоди відзначення 210-ї річниці з дня народження Тараса Шевченка та з метою поповнення бібліотечних фондів, формування книжкових поличок в укриттях та наповнити книжкові полиці в Херсонській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Олеся Гончара.

Лют
19
Які перспективи освіти в Україні в майбутньому?

Мати можливість планувати далі, аніж на наступні декілька місяців – це велика розкіш для середньостатистичного українця, який перебуває в режимі виживання, боротьби та невизначеності. Але є багато соціальних сфер, які під впливом війни починають змінюватися вже сьогодні. І чи будемо ми готові до нових реалій, коли ці зміни заведуть нас у глухий кут і вимагатимуть термінових реформ? Наприклад, яким ви бачите майбутнє української освіти, яка напряму залежить від народжуваності дітей? В 2000-х роках ми досягли відносної стабільності у своєму економічному та політичному розвитку. Саме завдяки цьому внормувалося і питання народжуваності. З ростом рівня життя зросла і народжуваність, яка в 2012 році досягла позначки в 520 тисяч немовлят.

Реклама

НОВІ КОМЕНТАРІ


parkovka.ua

Зроблено web-студією