Популярне

Велосипедна культура України

Пилосос і холодильник, літак і підйомний кран, ткацький верстат і комбайн, велосипед і автомобіль - усе це приклади машин. З усього переліку лише велосипед, як і сто років тому залишається в головному незмінним і найбільш не потребуючим капіталовкладень і енергоносіїв видом транспорту.

Світова тенденція забруднення повітря і масового ожиріння серед людей змушує людство повертатися до велосипедної культури, є країни, де навіть топ-менеджмент замість дорогих автівок добирається до роботи чи додому на велосипеді. Україна в велосипедній культурі теж має свої традиції, чого лишень варта жартівлива пісенька від гурту «Лісапетний батальйон» про цей вид пересування))). Все більше і більше української молоді користується велосипедом не лише, як розвагою, але як засобом для мандрів країною і ближнім зарубіжжям, створюються організації велосипедистів і навіть волонтерські організації. Усе це породило і зацікавленість влади, яка намагається відповідати вимогам часу в нашій країні. Так у Департаменті містобудування та архітектури міста Києва цими серпневими днями відбулася презентація ініціативи створення Центру велосипедної культури Києва на київському велотреку. В рамках заходу, який відбувся 18 серпня 2015 року, з киянам обговорили концепцію відновлення столичного велотреку – найстарішого спортивного об’єкту в Україні.

На думку головного архітектора Києва Сергія Целовальника, існуюча спортивна споруда має функціонувати як місце для розвитку велоспорту: з одного боку, велотрек має слугувати для спортивної підготовки дітлахів та молоді, а з іншого, для тренувань спортсменів і дати яскравий приклад для усіх регіонів України.

«Якщо говорити про велотрек міжнародного рівня, на якому можуть проходити змагання державного масштабу, а потім і міжнародні, то його потрібно створювати на новому місці. Така задача стоїть сьогодні перед нами і ми обов’язково враховуватимемо необхідність створення нового висококласного спортивного об’єкту при розробці детальних планів територій», - зазначив Сергій Целовальник.

Підтримав таку ідею і мер столиці Віталій Кличко, а також голова одного з центральних районів міста Києва – Шевченківського – Олег Гаряга, про що останній написав: «Презентували для громади майбутній Центр велосипедної культури м. Києва на території київського велотреку разом з мером та активістами, що опікуються відновлення велотреку. Окрім власне презентації, поспілкувалися з активістами щодо найближчих планів на майбутнє, проговорили проблемні моменти та намітили шляхи максимально ефективного їх вирішення. Я дуже радий кожного разу бачити знайомі небайдужі обличчя, що готові співпрацювати з кожним, хто може хоч якось посприяти відновленню велотреку. Ці хлопці та дівчата мотивують до нестями!».

До речі, цей проект частково робиться зусиллями Благодійного фонду «Наші парки», засновниками якого є Асоціація народних волонтерів України. Це саме ті люди, які фінансують наших військових і знайшли для них чималі кошти. Вони майже кожен день на фронті і, окрім військових турбот не забувають про мирне життя…

Поспілкувавшись із волонтерами, ми дізнались, що наразі подібні проекти готуються не лише для столиці, але й обласних центрів України, адже молодь і її культурно-спортивне дозвілля дасть нам змогу виховувати здорове і сильне покоління.

 



 

Костилєва Наталія
Всі статті автора

Культура

Якщо ви помітили помилку, будь ласка, виділіть неправильний текст та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо, що робите нас кращими.


Коментарі

Будь ласка, не пишіть повідомлення, що містять образливі і нецензурні вислови, заклики до міжрелігійної, міжнаціональної та міжрасової ворожнечі. Такі коментарі будуть видалені.


Вибір редакції

Бер
18
Наукова установа в Тернополі проводить збір книг для Херсону

З нагоди відзначення 210-ї річниці з дня народження Тараса Шевченка та з метою поповнення бібліотечних фондів, формування книжкових поличок в укриттях та наповнити книжкові полиці в Херсонській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Олеся Гончара.

Лют
19
Які перспективи освіти в Україні в майбутньому?

Мати можливість планувати далі, аніж на наступні декілька місяців – це велика розкіш для середньостатистичного українця, який перебуває в режимі виживання, боротьби та невизначеності. Але є багато соціальних сфер, які під впливом війни починають змінюватися вже сьогодні. І чи будемо ми готові до нових реалій, коли ці зміни заведуть нас у глухий кут і вимагатимуть термінових реформ? Наприклад, яким ви бачите майбутнє української освіти, яка напряму залежить від народжуваності дітей? В 2000-х роках ми досягли відносної стабільності у своєму економічному та політичному розвитку. Саме завдяки цьому внормувалося і питання народжуваності. З ростом рівня життя зросла і народжуваність, яка в 2012 році досягла позначки в 520 тисяч немовлят.

Чер
12
Знайшовши якість і захист: де купити найкращі плівки для ламінування

Чи часто ви знаходите себе у пошуку ідеального рішення для збереження і захисту ваших важливих документів та фотографій? Ламінування є надійним способом зберегти документи від зносу, забруднень та вологості. Якщо ви шукаєте найвищу якість плівок для ламінування, то ви потрапили за адресою! У цій статті ми розкажемо вам про найкращі місця, де можна придбати плівки для ламінування, які гарантовано забезпечать вам бездоганний результат.

Реклама

НОВІ КОМЕНТАРІ


parkovka.ua

Зроблено web-студією