Вода – це життя, адже без неї його уявити не можна. Для підтримки здоров’я, кожна статистична людина повинна в день випивати 1,5-3 літри води. І це ніби й нічого, коли не проблема, яка виникає останнім часом - нестача води у криницях.
Як не дивно це звучить, але вода стає дефіцитом. Можливо у містах на це великої уваги не звертається, тому що це відображається лише на комунальних платіжках, проте у сільській місцевості ця проблема помітна набагато серйозніше. До основних причин обезводнення населених пунктів вченими екологами відносяться кліматичні умови та вплив людини на наше навколишнє середовище.
Що стосується кліматичних умов, які впливають на зменшення води, то це і не дивно, тому що з кожним роком сніговий покрив зимою зменшується тай кількість опадів в загальному є низькою. Також великий вплив мають високі температури повітря останнім часом, що викликає випаровування. Якщо брати до уваги вплив людини на об’єми води то виникає таке поняття як стихійність водного будівництва. Мається на увазі те, що багато «поважних» дядьків вважають, що у них у дворі повинен бути власний ставок, а то й ставок з протічною водою. Для цього будуються каскади з водою та відповідні свердловини, які негативно впливають на стан річок. Також великий негативний вплив на зниження рівня ґрунтових вод, пересихання криниць та джерел мають такі процеси як розорювання схилів та вирубування лісів. Адже при дощах природня рослинність затримує воду, тим самим підживлює рівень ґрунтових вод , які стікають у річки. А при даних процесах ліс не сповільнює схилового стоку, річки не поповнюються ґрунтовими водами, і без дощів скоро міліють. Тому сьогодні виникає гостро проблема збереження води. Для цього нам в першу чергу необхідно продумати як її природньо та ефективно використовувати.
Марійка Міньковська
Всі статті автора
Якщо ви помітили помилку, будь ласка, виділіть неправильний текст та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо, що робите нас кращими.
Будь ласка, не пишіть повідомлення, що містять образливі і нецензурні вислови, заклики до міжрелігійної, міжнаціональної та міжрасової ворожнечі. Такі коментарі будуть видалені.
система комментування CACKLEСтаном на 22 квітня в Тернопільській області лабораторно підтверджено 64021 випадок інфікування COVID-19.
Жителі Тернополя можуть повідомити про проблеми які їх турбують та проблеми у громаді, залелефонувавши на "гарячу лінію" міської ради, дзвінок на даний номер є безкоштовним.
Кабмін продовжив режим надзвичайної ситуації через пандемію коронавірусу в Україні до 30 червня.
В результаті дотримання карантинних обмежень жителями міста, у Тернополі знижується кількість хворих на COVID-19 та збільшується число осіб , що одужують.
Станом на 21 квітня в Тернопільській області лабораторно підтверджено 63664 випадки інфікування COVID-19.