Популярне

Інформація про трансформацію охорони здоров'я у громадах тернопільщини

Як полегшити трансформацію сектору охорони здоров'я в громадах Тернопільщини розповіли експерти. Для громад відбувся вебінар, який був присвячений трансформації сектору охорони здоров'я у громадах.

Про це інформує Тернопільський регіональний офіс. 

Цільовою аудиторією заходу стали голови або заступники голів громад, відповідальні  за функціональним розподілом в ТГ за сферу охорони здоров’я, посадовці виконкомів ТГ та управлінці закладів охорони здоров’я.

Захід є украй важливим, адже реформування охорони здоров'я відбулося поруч з реформою децентралізації.

Радник з питань охорони здоров’я центрального офісу Програми «U-LEAD з Європою» Володимир Гарасюк зауважив, що всі ми по суті є пацієнтами, а тому маємо бути зацікавлені в розвитку медичної системи в Україні. А Програми "U-LEAD з Європою" є надійним помічником громад у процесі реформування та готова підтримати представників ТГ своїми порадами та експертним супроводом. 

З громадами з шести областей Західної України - Закарпатської, Львівської, Івано-Франківської, Рівненської, Волинської та Тернопільської - працював Височанський Василь, експерт з підтримки медичної реформи в Україні, магістр менеджменту (адміністрування та управління), спеціаліст з організації і управління охороною здоров’я, експерт НСЗУ, заслужений лікар України.

Він розповів, що теми, які обрані для обговорення неможливо ґрунтовно розглянути в межах одного семінару, проте у громад є завжди є можливість звернутися за допомогою до Програми. Експерт додав, що деякі громади уже повноцінно опікуються медичними закладами, а у деяких цей процес - ще попереду. 

Також Василь Височанський пояснив, що зміни необхідні, адже у зв'язку з реформуванням системи охорони здоров'я на 20 % в Україні зменшилися виклики "швидкої допомоги", адже українці уклали декларації з власними лікарями і знають до кого звертатися, якщо погіршилося здоров'я. 

Захід відбувся, аби підвищити потенціал та здатність органів місцевого самоврядування та керівництва центрів первинної медико-санітарної допомоги та спеціалізованих лікарень, забезпечити належне функціонування закладів охорони здоров’я та якісне надання первинної та вторинної медичної допомоги в громаді. 

Під час заходу громади отримали рекомендації щодо алгоритму  передачі закладів охорони здоров'я з районного рівня в громади, проаналізували виклики для ТГ в сфері охорони здоров’я у зв’язку з передаванням закладів первинного та вторинного рівнів із районного рівня в громади, дізналися більше про підвищення можливостей громад у створенні спроможної медичної мережі ПМД та як підвищити потенціал органів місцевого самоврядування в організації надання первинної медико-санітарної допомоги в ТГ. 

Під час вебінару його учасники обговорили важливість функціонування та розвитку закладів охорони здоров’я (комунальних некомерційних підприємств) в громадах, ознайомилися з кращими практиками організації та надання первинної медико-санітарної допомоги в громадах, розвинули компетентність управлінських команд закладів охорони здоров’я, а також органів місцевого самоврядування в питаннях: створення самостійного закладу ПМСД, укладення договорів ММС у сфері охорони здоров’я, взяття повноважень по утриманню  лікарень, розроблення та затвердження «Стратегічного планування в секторі охорони здоров’я» та місцевих бюджетних програм  на рівні громади тощо

Здоров`я

Якщо ви помітили помилку, будь ласка, виділіть неправильний текст та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо, що робите нас кращими.


Коментарі

Будь ласка, не пишіть повідомлення, що містять образливі і нецензурні вислови, заклики до міжрелігійної, міжнаціональної та міжрасової ворожнечі. Такі коментарі будуть видалені.


Вибір редакції

Бер
30
Надання послуг фулфілменту в Тернополі: що це таке і як воно працює?

Фулфілмент - це процес зберігання, управління та доставки товарів клієнтам. Це важлива складова успіху будь-якого бізнесу, який має онлайн-присутність. Фулфілмент-центри надають комплексні послуги, які включають зберігання товарів, управління запасами, обробку замовлень, упакування та доставку.

Лют
21
Thedex Cloud - Криптопроцесинг для вашого бізнесу

Криптопроцесинг - це відносно нова технологія, яка набирає популярності в сучасному цифровому світі як серед підприємств, так і приватних осіб. Це безпечний, економічний та ефективний спосіб обробки онлайн-платежів.

Січ
18
SettlePay Wallet: гайд з цифрового гаманця

Часи недовірливого ставлення до ринку криптовалют давно минули, і сьогодні дедалі більше українців цікавляться технологією блокчейн. В цьому є сенс, адже інвестиції в цифрові гроші окупаються в рекордно короткі терміни, а можливості сучасних платіжних сервісів дозволяють не просто переводити фіатні кошти в криптовалюту, а й розплачуватись їй в онлайн- та офлайн-магазинах.

Гру
25
Різдво в календарі та в серцях українців

Цьогоріч Різдво набуло особливого та сакрального сенсу, адже позбулося багатьох зовнішніх атрибутів, залишивши лише віру та традиції. Кожна людина сьогодні відчуває себе двояко, адже постала перед світом оголеним нервом з усіма своїми радостями та бідами.

Реклама

НОВІ КОМЕНТАРІ


parkovka.ua

Зроблено web-студією