Як полегшити трансформацію сектору охорони здоров'я в громадах Тернопільщини розповіли експерти. Для громад відбувся вебінар, який був присвячений трансформації сектору охорони здоров'я у громадах.
Про це інформує Тернопільський регіональний офіс.
Цільовою аудиторією заходу стали голови або заступники голів громад, відповідальні за функціональним розподілом в ТГ за сферу охорони здоров’я, посадовці виконкомів ТГ та управлінці закладів охорони здоров’я.
Захід є украй важливим, адже реформування охорони здоров'я відбулося поруч з реформою децентралізації.
Радник з питань охорони здоров’я центрального офісу Програми «U-LEAD з Європою» Володимир Гарасюк зауважив, що всі ми по суті є пацієнтами, а тому маємо бути зацікавлені в розвитку медичної системи в Україні. А Програми "U-LEAD з Європою" є надійним помічником громад у процесі реформування та готова підтримати представників ТГ своїми порадами та експертним супроводом.
З громадами з шести областей Західної України - Закарпатської, Львівської, Івано-Франківської, Рівненської, Волинської та Тернопільської - працював Височанський Василь, експерт з підтримки медичної реформи в Україні, магістр менеджменту (адміністрування та управління), спеціаліст з організації і управління охороною здоров’я, експерт НСЗУ, заслужений лікар України.
Він розповів, що теми, які обрані для обговорення неможливо ґрунтовно розглянути в межах одного семінару, проте у громад є завжди є можливість звернутися за допомогою до Програми. Експерт додав, що деякі громади уже повноцінно опікуються медичними закладами, а у деяких цей процес - ще попереду.
Також Василь Височанський пояснив, що зміни необхідні, адже у зв'язку з реформуванням системи охорони здоров'я на 20 % в Україні зменшилися виклики "швидкої допомоги", адже українці уклали декларації з власними лікарями і знають до кого звертатися, якщо погіршилося здоров'я.
Захід відбувся, аби підвищити потенціал та здатність органів місцевого самоврядування та керівництва центрів первинної медико-санітарної допомоги та спеціалізованих лікарень, забезпечити належне функціонування закладів охорони здоров’я та якісне надання первинної та вторинної медичної допомоги в громаді.
Під час заходу громади отримали рекомендації щодо алгоритму передачі закладів охорони здоров'я з районного рівня в громади, проаналізували виклики для ТГ в сфері охорони здоров’я у зв’язку з передаванням закладів первинного та вторинного рівнів із районного рівня в громади, дізналися більше про підвищення можливостей громад у створенні спроможної медичної мережі ПМД та як підвищити потенціал органів місцевого самоврядування в організації надання первинної медико-санітарної допомоги в ТГ.
Під час вебінару його учасники обговорили важливість функціонування та розвитку закладів охорони здоров’я (комунальних некомерційних підприємств) в громадах, ознайомилися з кращими практиками організації та надання первинної медико-санітарної допомоги в громадах, розвинули компетентність управлінських команд закладів охорони здоров’я, а також органів місцевого самоврядування в питаннях: створення самостійного закладу ПМСД, укладення договорів ММС у сфері охорони здоров’я, взяття повноважень по утриманню лікарень, розроблення та затвердження «Стратегічного планування в секторі охорони здоров’я» та місцевих бюджетних програм на рівні громади тощо
Якщо ви помітили помилку, будь ласка, виділіть неправильний текст та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо, що робите нас кращими.
Будь ласка, не пишіть повідомлення, що містять образливі і нецензурні вислови, заклики до міжрелігійної, міжнаціональної та міжрасової ворожнечі. Такі коментарі будуть видалені.
Фулфілмент - це процес зберігання, управління та доставки товарів клієнтам. Це важлива складова успіху будь-якого бізнесу, який має онлайн-присутність. Фулфілмент-центри надають комплексні послуги, які включають зберігання товарів, управління запасами, обробку замовлень, упакування та доставку.
Криптопроцесинг - це відносно нова технологія, яка набирає популярності в сучасному цифровому світі як серед підприємств, так і приватних осіб. Це безпечний, економічний та ефективний спосіб обробки онлайн-платежів.
15 лютого ми відзначаємо Стрітення Господнє - зустріч людини із Богом, поєднання мирського і духовного начала.
Часи недовірливого ставлення до ринку криптовалют давно минули, і сьогодні дедалі більше українців цікавляться технологією блокчейн. В цьому є сенс, адже інвестиції в цифрові гроші окупаються в рекордно короткі терміни, а можливості сучасних платіжних сервісів дозволяють не просто переводити фіатні кошти в криптовалюту, а й розплачуватись їй в онлайн- та офлайн-магазинах.
Цьогоріч Різдво набуло особливого та сакрального сенсу, адже позбулося багатьох зовнішніх атрибутів, залишивши лише віру та традиції. Кожна людина сьогодні відчуває себе двояко, адже постала перед світом оголеним нервом з усіма своїми радостями та бідами.