Популярне

На Тернопільщині відбувся другий військово-історичний фестиваль "Чортківська офензива" (відео)

Другий військово-історичний фестиваль "Чортківська офензива" стартував у с. Ягільниця Чортківського району. Сто років тому 7 червня у сьомій годині вечора у 1919 році тут розпочався бій, який завершився звільненням с. Ягільниця від польської армії і згодом звільненням м. Чорткова. Автор книги "Чортківська офензива" Олександр Дєдик зауважує, що важливо досліджувати власну історію, Чортківська військова операція була однією із "білих плям" української історії, який у шкільних підручниках з історії присвятили дві стрічки.

Мешканці села, гості, представники влади, учасники теренової гри "Чортківська офензива" побачили реконструкцію бою, яку вперше провели у Ягільниці. Реконструктори львівського товариства пошуку жертв війни "Пам'ять" на чолі з Любомиром Горбачем показали фрагмент бою між Галицькою Армією та польською армією. У четвертій годині дня у Ягільниці залунали постріли з рушниць та гармат. Позиції, які займали українські військові, "оборонці" були змушені покинути на грузовому ретро автомобілі "Форді" під натиском "поляків", але через деякий час "українські вояки" знову з'явились, і під прикриттям справжнього панцирника, такі здобули перемогу. Цікаво, що український прапор на позиції водрузив п'ятнадцятирічний юнак, і це символічно, адже під час польсько-української війни 1918–1919 років в український армії було багато юних захисників. За словами ініціаторів проведення  військово-історичного фестивалю, очільників "Пласту" Чорткова Анатолія та Яни Петльованих допомогли здобути перемогу у Чорткові юні учасники Пласту. На спомин про це 8 червня у Чорткові відкриють меморіальну дошку "Невідомому пластуну". 

 

Олександр Микитів
Всі статті автора

Тернопіль

Якщо ви помітили помилку, будь ласка, виділіть неправильний текст та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо, що робите нас кращими.


Коментарі

Будь ласка, не пишіть повідомлення, що містять образливі і нецензурні вислови, заклики до міжрелігійної, міжнаціональної та міжрасової ворожнечі. Такі коментарі будуть видалені.


Вибір редакції

Бер
27
У чому різниця між просеко та шампанським

Просеко та шампанське — два популярних види ігристих вин, які часто асоціюються зі святковими подіями та особливими випадками. Мають спільні характеристики, які роблять їх досить схожими, але водночас різними. Кожен напій може похвалитися власними особливостями.

Бер
18
Наукова установа в Тернополі проводить збір книг для Херсону

З нагоди відзначення 210-ї річниці з дня народження Тараса Шевченка та з метою поповнення бібліотечних фондів, формування книжкових поличок в укриттях та наповнити книжкові полиці в Херсонській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Олеся Гончара.

Лют
19
Які перспективи освіти в Україні в майбутньому?

Мати можливість планувати далі, аніж на наступні декілька місяців – це велика розкіш для середньостатистичного українця, який перебуває в режимі виживання, боротьби та невизначеності. Але є багато соціальних сфер, які під впливом війни починають змінюватися вже сьогодні. І чи будемо ми готові до нових реалій, коли ці зміни заведуть нас у глухий кут і вимагатимуть термінових реформ? Наприклад, яким ви бачите майбутнє української освіти, яка напряму залежить від народжуваності дітей? В 2000-х роках ми досягли відносної стабільності у своєму економічному та політичному розвитку. Саме завдяки цьому внормувалося і питання народжуваності. З ростом рівня життя зросла і народжуваність, яка в 2012 році досягла позначки в 520 тисяч немовлят.

Реклама

НОВІ КОМЕНТАРІ


parkovka.ua

Зроблено web-студією