Популярне

У заповіднику "Медобори" розцвіла рідкісна червонокнижна рослина

У природному заповіднику “Медобори” в Тернопільській області починає цвісти рідкісна червонокнижна рослина – ясенець білий.

Тернопіль; Тернопіль 2021; Тернопільська область; Тернопільщина; Україна; Ясенець білий;  Червона книга україни; Червона книга; медобори; Заповідник; Квітка; РІдкісна рослина; Природний заповідник; Квітка; Небезпечна квітка; Небезпечна рослина;

 

Ця рослина славиться унікальною властивістю спалахувати, але не згорати і в народі її називають неопалима купина.

Вчені виявили, що на стеблах і листках рослини є дрібнесенькі пухирці, які виробляють ефірні олії. В сонячну погоду навколо квітучого ясенця скупчується багато випарів. Коли піднести запаленого сірника, здається, що кущ палає жовто-синіми вогниками. Ефір швидко згорає, а рослина при цьому залишається не пошкодженою. Звідси і назва – неопалима.

Ця квітка досить небезпечна, адже ефірна олія, яку вона виділяє, спричиняє болючі опіки. Вони з’являються не одразу, а через декілька днів. Тому під час цвітіння торкатися до неї не можна.

Тернопіль

Якщо ви помітили помилку, будь ласка, виділіть неправильний текст та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо, що робите нас кращими.


Коментарі

Будь ласка, не пишіть повідомлення, що містять образливі і нецензурні вислови, заклики до міжрелігійної, міжнаціональної та міжрасової ворожнечі. Такі коментарі будуть видалені.


Вибір редакції

Бер
27
У чому різниця між просеко та шампанським

Просеко та шампанське — два популярних види ігристих вин, які часто асоціюються зі святковими подіями та особливими випадками. Мають спільні характеристики, які роблять їх досить схожими, але водночас різними. Кожен напій може похвалитися власними особливостями.

Бер
18
Наукова установа в Тернополі проводить збір книг для Херсону

З нагоди відзначення 210-ї річниці з дня народження Тараса Шевченка та з метою поповнення бібліотечних фондів, формування книжкових поличок в укриттях та наповнити книжкові полиці в Херсонській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Олеся Гончара.

Лют
19
Які перспективи освіти в Україні в майбутньому?

Мати можливість планувати далі, аніж на наступні декілька місяців – це велика розкіш для середньостатистичного українця, який перебуває в режимі виживання, боротьби та невизначеності. Але є багато соціальних сфер, які під впливом війни починають змінюватися вже сьогодні. І чи будемо ми готові до нових реалій, коли ці зміни заведуть нас у глухий кут і вимагатимуть термінових реформ? Наприклад, яким ви бачите майбутнє української освіти, яка напряму залежить від народжуваності дітей? В 2000-х роках ми досягли відносної стабільності у своєму економічному та політичному розвитку. Саме завдяки цьому внормувалося і питання народжуваності. З ростом рівня життя зросла і народжуваність, яка в 2012 році досягла позначки в 520 тисяч немовлят.

Реклама

НОВІ КОМЕНТАРІ


parkovka.ua

Зроблено web-студією