Війна ввійшла в Тернопіль новинами з екранів телевізорів та з дописами із соціальних мереж. І ось так в один момент невелике галицьке місто стало прихистком для тимчасово переміщених громадян з усієї України.
Обласному центру пощастило займати максимально західне географічне розташування. До того ж з невеликою чи швидше надзвичайно вагомою перевагою — віддаленістю від усіх як ворожих, так і дружніх кордонів. Такий нюанс зробив Тернопіль привабливим не лише для населення, яке рятувалося від ворожих обстрілів та окупації, але й для бізнесу, який сюди почав заходити ще в перші місяці війни. Як же вплинули усі події на місцевий ринок нерухомості та які у нього перспективи в часи великих руйнувань та глобального спаду вітчизняної економіки?
Невелике місто, таке завжди спокійне та врівноважене, сколихнулося від шаленого попиту на оренду житла. Навіть враховуючи той факт, що більше як 3 тисячі іноземних студентів покинуло Тернопіль ще в перші два тижні війни, пропозиція не могла покрити всі потреби бажаючих залишитися тут на невизначений час потенційних орендарів. В зв'язку з цим відбувся і ріст цін, через який однокімнатна квартира в новобудові за 200 доларів стала обходитися не менше 300 доларів у місяць. Після невеликого та настороженого очікування активно відновилися і ремонтні роботи у нових багатоповерхівках, адже всім стало зрозуміло, що війна швидко не закінчиться і потреба у житлі лише зростатиме.
Станом на кінець червня місцеві майданчики оренди нерухомості пропонують близько 1,5 тисячі варіанті в у різних районах Тернополя та з різними умовами проживання. Кияни рішуче залишають галицьке містечко та повертаються у столицю. Це ж роблять і вимушені гості із Сум та Харкова. Впевнено обживаються на західних землях херсонці та маріупольці, які залишаються сьогодні головними квартиронаймачами після місцевого населення. Ціни плавно покотилися вниз та невдовзі можуть опинитися на рівні довоєнного часу, що зробить Тернопіль ще більш привабливим не лише для тимчасового перебування, але й для більш довготривалих планів на життя.
Якими б американськими гірками не здавався ринок нерухомості сьогодні для ріелторів, але насправді його справжній підйом ще очікує на всіх попереду. Багато людей, які не виїхали за кордон або живуть в загрозливій близькості до кордонів з ворогом розглядатимуть його як місце, з яким вони захочуть пов'язати своє майбутнє. Та й з вірою в перемогу жевріє ще поки несмілива, але впевненість в тому, що іноземні студенти повернуться і зроблять свої відчутні вливання в місцеву економіку. Тому набираємося терпіння і активно готуємося прийняти всіх бажаючих бути частиною нашого мальовничого та затишного Тернополя.
Сергій Алілуйко
Всі статті автора
Якщо ви помітили помилку, будь ласка, виділіть неправильний текст та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо, що робите нас кращими.
Будь ласка, не пишіть повідомлення, що містять образливі і нецензурні вислови, заклики до міжрелігійної, міжнаціональної та міжрасової ворожнечі. Такі коментарі будуть видалені.
Якщо 17 травня у вас вільний вечір, ви в Тернополі і хочете більше дізнатись про інвестування, то цей пост для Вас.
День матері - це дуже символічне свято, адже відзначає не просто жінок, що народили дітей. В ньому йдеться, про ніжність вселенського масштабу, про молитву, яку вони завжди носять у своїй душі, про дім, куди ми вже дорослими повертаємося по силу, наснагу і безумовну любов.
Якщо ви працюєте з принтером, то знаєте, як важливо, щоб він завжди був у хорошому стані і надійно працював. Тому компанія Віват-сервіс пропонує вам свої послуги з заправки та ремонту картриджів.
Фулфілмент - це процес зберігання, управління та доставки товарів клієнтам. Це важлива складова успіху будь-якого бізнесу, який має онлайн-присутність. Фулфілмент-центри надають комплексні послуги, які включають зберігання товарів, управління запасами, обробку замовлень, упакування та доставку.
Криптопроцесинг - це відносно нова технологія, яка набирає популярності в сучасному цифровому світі як серед підприємств, так і приватних осіб. Це безпечний, економічний та ефективний спосіб обробки онлайн-платежів.