Популярне

В Закарпатських школах відзначили День Європи

Враховуючи стратегічний курс на європейську інтеграцію, уже в 10 раз в Україні відзначатиметься День Європи.

Йому передують численні заходи в навчальних закладах, громадських організаціях, мистецьких та молодіжних колективах, які цими днями проводяться в нашій області. До Дня Європи в ліцеї «Лідер» - ЗОШ №20 міста Ужгород активно готувалися учні всіх класів - кожен вивчав історію та культуру однієї з країн Європи, їх символіку, писали про них реферати, збирали презентаційну літературу, готували танці та пісні їх народів, національні страви тощо. Все це тепер демонстрували на своєрідній виставці, влаштованій у фойє школи. Тут же проводилися дискусії про європейські цінності. А в актовому залі учні старших класів зібралися на конференцію, присвячену Дню Європи, на яку запросили представників місцевих органів влади та інституцій транскордонного співробітництва, ровесників з інших шкіл обласного центру. Вчителька правознавства Олена Воротенцева презентувала відеофільм «Відкриваємо Євросоюз», який знайомить учнів з символікою та основними принципами державного будівництва країн Європейського Союзу. Про співробітництво Закарпатської області з регіонами країн Європи, про транскордонну співпрацю органів місцевого самоврядування присутнім розповів радник голови обласної ради Іван Діус. Своєрідним продовженням його виступу стала представлена заступником директора школи Ларисою Гричкою презентація міжнародного проекту «Дружба єднає кордони», в якому бере участь ліцей «Лідер» - ЗОШ №20 міста Ужгорода, школа імені Я.А.Коменського з м.Міхаловце Кошицького самоврядного краю Словаччини та школа м. Шатораляуйгель області Боршод-Абауй-Земплен Угорщини. І якщо ліцей «Лідер» - ЗОШ № 20 тільки робить перші кроки міжнародної співпраці, то педагогічний та учнівський колективи школи №5 уже набули певного досвіду, реалізуючи проект «Європейська школа обміну досвідом» за програмою транскордонної співпраці ЄС «Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2007-2013». Як розповів присутнім координатор проекту-директор цієї школи Петро Кіндюх, учасники цього проекту - учні не тільки їхньої, а й інших шкіл міста - мають змогу вивчати англійську, словацьку та угорську мови, побувати у своїх ровесників (партнерів по проекту) з Словаччини, Угорщини та Румунії, відпочивати разом у літніх таборах. В ході реалізації проекту партнери одержали також змогу проводити відео конференції, семінари, встановити особисті контакти між учнями та педагогами шкіл-учасниць. Його розповідь доповнили учні, які беруть участь у проекті, а також президент Міжнародної асоціації інституцій регіонального розвитку «МАІРР» Наталія Носа. Отож школярі зробили ще один крок до пізнання європейських країн, до усвідомлення необхідності європейської інтеграції нашої держави. Подібні заходи до Дня Європи проходять і в навчальних закладах інших міст і районів області.

Джерело:  Закарпатський інститут післядипломної педагогічної освіти

Закарпаття

Якщо ви помітили помилку, будь ласка, виділіть неправильний текст та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо, що робите нас кращими.


Коментарі

Будь ласка, не пишіть повідомлення, що містять образливі і нецензурні вислови, заклики до міжрелігійної, міжнаціональної та міжрасової ворожнечі. Такі коментарі будуть видалені.

система комментування CACKLE

Вибір редакції

Гру
29
Подорожуйте разом з Terra Incognita

Ви мрієте провести час за містом? Кемпінг стає все більш популярним видом відпочинку, але не всі знають, що взяти з собою в таку подорож. Туристичні та кемпінгові приналежності — незамінне спорядження в інвентарі кожного туриста.

Гру
22
BRDO та Василь Кісіль і Партнери презентували новий функціонал Інспекційного порталу, що допоможе пережити податкові перевірки

Підприємці в Україні з острахом чекають на податкові перевірки. Невеликий бізнес не завжди має можливість отримувати фахову юридичну допомогу до, під час та після інспекцій.

Реклама
- фільми в кінотеатрах України

НОВІ КОМЕНТАРІ


parkovka.ua

Зроблено web-студією