Популярне

Можливі причини подій у Мукачево

Події в Закарпатській області суботи 11 липня сколихнули всю Україну. ЗМІ – навішують ярлики, а влада робить заяви не розібравшись у ситуації. Чому такі події мають місце в області? Як самі закарпатці реагують на це? Спробуємо відповісти.

Випадок уже відбувся. По яким конкретним мотивам потрібно з’ясовувати. Без будь-яких ярликів спробуємо вияснити ситуацію.

  • Хто такі клани чи клієнтели?
  • Чи існує правова держава?

Саме ці два запитання дадуть відповідь на перше задане нами.

Клани – певна фінансово-політична група, що має вплив на певній території з метою захисту власних інтересів.

Клієнтела – це спосіб захисту невеликої частини інтересів на певному політичному рівні.  Або ж клієнтела – особливий архаїчний тип аморфної неформальної патронажно-клієнтської групи. Звідки виникає клієнтизм? Явище виникає тоді, коли громада слабка, а саме: вона не знає свої прав, не існує громадянської культури, висока відстань між багатими та бідними. Тому в цьому випадку клієнтизм виступає захистом індивідуальних інтересів.

Патронажно-клієнтельські відносини – це ієрархічно організована система груп із 2-3 людей: «патрона» і «клієнтела», кожен із яких є «патроном» для нижньої клієнтели. Дана піраміда існує при корумпованому просторі влади.

Що ми розуміємо під правовою державою? Перш за все – це така форма організації влади, де у всіх галузях життя існує верховенства права. Закони – є вираженням принципу панування верховенства права. В той момент, коли б Україні чітко діяв закон для всіх незалежно яку посаду ти очолюєш, напевне, таким подіям би не було місце. Якби в Україні правоохоронні органи займались тими діями, які дозволені і виписані їм законом, тоді б суспільство саме не йшло розбирати криміногенні прояви. Якби держава вправно регулювала всі сфери суспільного життя, тоді б не було потреби у журналістських, громадських розслідувань. Проблема криється в тому, що суспільство не довіряє владі і вирішення проблем покладає на власні сили, а не на: суд, МВС, ГПУ і так далі. Поки держава стоїть осторонь від кланів, корупції, криміналітету прогнозовано таким подіям бути. Поки у нас не буде чіткого правового інструменту впливу на негативні прояви у суспільстві доти буде принцип «людина людині вовк». Адже саме держава за допомогою закону, моралі – стримує суспільство від егоїзму, бо інакше – анархія. Вирішення проблем фізичним шляхом – свідчення недемократичності. Про «чесне і прозоре розслідування» - всі сумніваються і ніхто не вірить. Чому?  Та тому, що не існує високої чіткості відповідальності як у звичайних громадян так і високо посадовців.

Як закарпатці реагують на ці події?  У загальному – населення не панікує. Дану ситуацію обговорюють між собою, різне ставлення. Ходить думка, що такі події можуть дискредитувати довіру до ПС.

Хочеться дати відповідь на статтю «Події в Мукачеве можуть бути репетицією чергового реваншу Путіна»  де прозвучала теза: «Давайте пригадаємо результати голосування 2010 року: завдяки яким регіонам прийшов до влади Янукович? Південь і Схід України. Крим і Донбас. А на заході його підтримало… лише Закарпаття».

То ж чому електоральна поведінка закарпатців відрізняється від поведінки Західної України?

Через соціально-економічну ситуацію, що завжди існує від часів незалежності тут може пройти підкуп громад. Закарпаття є строкатим по клімату, грунту. Так, є рівнинні області та гірські. Якщо, рівнинні ще можуть вижити від власного господарства і якось протримати сім’ю, то в гірських через клімат майже нічого не достигає, прибуток відповідно = 0. Суспільство закрите, інертне, пристосоване, схильне до патерналізму та земляцтва.  Все це разом призводить до небажаних результатів. Соціально-економічні проблеми тягнуть за собою політичні, тому прогнози з місцевими і наступними виборами парламентськими те саме. Люди як тут кажуть:»лакомляться» на 50, 100, 200 і так далі грн. не розуміючи, що ними вони не прогодуються  в подальшому. Побутує думка, а що й так нічого не зміниться, все вирішують на верху.  Щодо подальших дій з можливим сценарієм Путіна, тут можливе розігрування ситуації з «русинами», скоріш створення конфлікту на етнічному грунті.

Отже, причинами подій виступають:
•    Наявність корупції, кланів – які не відповідають за свої вчинки;
•    Бездіяльність правоохоронних органів у даній галузі;
•    Відсутність правової держави. 
 

Іннеса Свіца
Всі статті автора

Закарпаття

Якщо ви помітили помилку, будь ласка, виділіть неправильний текст та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо, що робите нас кращими.


Коментарі

Будь ласка, не пишіть повідомлення, що містять образливі і нецензурні вислови, заклики до міжрелігійної, міжнаціональної та міжрасової ворожнечі. Такі коментарі будуть видалені.

система комментування CACKLE

Вибір редакції

Реклама
- фільми в кінотеатрах України

НОВІ КОМЕНТАРІ


parkovka.ua

Зроблено web-студією