Популярне

Греція: історія, досвід, ЄС

Грецьке питання облетіло ЗМІ не лише країн Європи, але й всього світу. Адже, мова йде про зміни, що грядуть і несуть за собою наслідки для інших держав. Країна славиться розвитком демократії, філософії, мистецтвом та архітектурою. Поліси – взірець демократичного режиму для тої історичної епохи.

Греція вступила в ЄС у 1981 році. Щоб прийти до стабільності державі прийшлось пройти через диктаторський режим. Саме в 1967 році до влади були допущені «Чорні полковники», і мова не могла йти про існування демократичних засад у суспільстві. В цей період Греція перебуває в стані ізоляції відносно подальшої інтеграції. Що ж до політичної ситуації в самій країні, то тут велись дискусії з приводу того чи потрібно вступати в ЄС, які перспективи та недоліки. В парламенті велась боротьба між соціалістами, комуністами, демократами. І як в результаті демократи змогли вивести країну на новий шлях розвитку. Греція пройшла етап гармонізації законодавства, для функціонування політичної, правової, економічної сфери суспільства. 
Як і в будь-якій країні ЄС існують дискусії з питання суверенітету, Афіни не є виключенням. Законодавча гілка влади передала свої певні повноваження інститутам ЄС, тим самим втратила їх. Дефіцит демократії, зникнення національної держави, криза ідентичності – є приводом для дискусій у парламенті та суспільстві.
На даний момент наріжним каменем стоїть грецький борг. Саме через нього країна опинилася у кризі економічній та політичній. Економіка держави переживає значне падіння, а суспільство втому від безробіття,  погіршення життєвого рівня. Сьогоднішній референдум ініційований парламентом з приводу прийняття умов, які надають міжнародні кредитори, або ні (виконання 8 пунктів).
Причиною виникнення Європейського Союзу став економічний мотив, і відповідно країни-члени спільноти мають єдину валюту, ринок.  Сьогоднішнім референдумом країна зможе ввести в дестабілізацію в економічному плані ЄС.  Якщо ж Греція не згідна з умовами, то наслідки для Європи:
•    Економічний безлад;
•    Втрата іміджу та довіри на міжнародній арені;
•    Геополітичні наслідки.
Слід лише задуматись про геополітичну ситуацію, вихід Греції дасть можливість Росії вказати євроспільноті на її слабість.  Як зреагує європейське суспільство на даний крок? У самих громадян виникнуть сумніви, страх з приводу виникнення нової кризи в іншому куточку ЄС. 
Наслідки для Греції також прогнозовані:
•    Сумніви щодо існування країни в єврозоні;
•    Країна опиниться в ізоляції внаслідок можливого втілення першого пункту;
•    Держава змушена ввести свою валюту і встановлювати нові економічні зв’язки з державами, відновлювати довіру та власний імідж;
•    Наслідки відіб’ються на суспільстві вже й з так кризовим економічним становищем;
•    Можливе зближення з Росією, з метою отримання дешевого газу та фінансової допомоги.
Отже, доля Греції залежить від самих громадян та політичної еліти. Якщо відкинути популізм, то можна прийти до певного консенсусу для виходу з даної ситуації. Доля країни після референдуму  в будь-якому випадку зміниться, адже на країну чекають зміни.

 

Іннеса Свіца
Всі статті автора

Суспільство

Якщо ви помітили помилку, будь ласка, виділіть неправильний текст та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо, що робите нас кращими.


Коментарі

Будь ласка, не пишіть повідомлення, що містять образливі і нецензурні вислови, заклики до міжрелігійної, міжнаціональної та міжрасової ворожнечі. Такі коментарі будуть видалені.

система комментування CACKLE

Вибір редакції

Реклама
- фільми в кінотеатрах України

НОВІ КОМЕНТАРІ


parkovka.ua

Зроблено web-студією