Популярне

Апатія в громадах можлива з децентралізацією?

Реформа місцевого самоврядування обговорюється вже протягом року. Централізація, децентралізація – най використовувані  терміни, що застосовуються політиками в ході перс-конференцій, а особливо під час відвідування різних політичних ток-шоу.

Що ж до самої децентралізації, то вона має дві сторони і стосується по-перше політичної сторони, а по-друге адміністративної. На наш погляд децентралізація – це такий порядок управління, яка передбачає передачу функцій центральної влади на місця, тобто до органів місцевого самоврядування.

Децентралізація в першу чергу має хорошу сторону для самих громадян. Адже, за такої системи ми маємо наступне:

•    Громадяни мають більшу участь на регіональному рівні;
•    Наявність регіонального представництва в органах законодавчої влади в нашому випадку – це Верховна Рада України;
•    З вище викладеного пункту випливає можливість громадян брати участь у творенні законопроектів;
•    А основне – це новий рівень діяльності самих органів місцевого самоврядування.

Це щодо політичної сторони.  Адміністративна сторона передбачає для України в певній мірі залежить від фінансів, бюджету. На даний момент виникає проблема в тому, що крім всього навантаження проблем з фінансами, можливістю функціонування в подальшому органів місцевого самоврядування, виникає інша проблема, а це відсутність суб’єкта місцевого самоврядування – територіальної громади. Під територіальною громадою розуміємо об’єднання жителів, що постійно проживають на даній території (село, селище, місто) і в свою чергу вони є самостійними адміністративно-територіальними одиницями. Поки, що реформа не здійснена і на сьогоднішній день територіальна громада (через утворені нею органи) має можливість:

1.    Забезпечування проведення референдумів;
2.    Затверджувати бюджет;
3.    Затверджувати програми соціально-економічного розвитку і так далі.

Цікавим являється той факт, що сама громада є досить інертною та мало інформованою стосовно своїх прав та обов’язків. Тому, ми говоримо про відсутність суб’єкта місцевого самоврядування. В Закарпатській області, громади є досить пасивними.  Але з іншої сторони і влада не проявляє активності. На нашу думку, тут слабо розвинені канали комунікації. Тобто, громада існує собі сама і десь у своєму колі обговорює проблеми, а влада існує собі окремо. Процес комунікації є досить складним, або ж зовсім відсутнім. Громади рідко вирішують питання і звертаються до органів місцевого чи державного самоврядування. На нашу думку, причини полягає в тому, що суспільство не вірить владі – це один чинник. Інший – недостатня поінформованість, а також те, що громадяни не знають своїх прав. Тому, на наш погляд, разом із проведенням реформ доречним було би і поширення роз’яснювальної політики, щодо прав та обов’язків громади. Хоча, самій владній структурі така позиція громади вигідна, адже таким чином легше здійснювати управління для досягнення власних цілей.

Хочемо вірити в те, що і громада і влада зможуть вийти на новий рівень взаємодії. Адже за можливості здійснення реформи, активним учасником процесу управління має виступити громада.
 

Іннеса Свіца
Всі статті автора

Суспільство

Якщо ви помітили помилку, будь ласка, виділіть неправильний текст та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо, що робите нас кращими.


Коментарі

Будь ласка, не пишіть повідомлення, що містять образливі і нецензурні вислови, заклики до міжрелігійної, міжнаціональної та міжрасової ворожнечі. Такі коментарі будуть видалені.

система комментування CACKLE

Вибір редакції

Реклама
- фільми в кінотеатрах України

НОВІ КОМЕНТАРІ


parkovka.ua

Зроблено web-студією