Популярне

Живи по-конституційному!

Конституція України, перш ніж з’явитися на світ 28 червня 1996 року, пройшла Крим і Рим чиновницьких кабінетів, перевірок, уточнень, доповнень, засідань депутатських комісій і решти обов’язкових процедур.

Конституція України, перш ніж з’явитися на світ 28 червня 1996 року, пройшла Крим і Рим чиновницьких кабінетів, перевірок, уточнень, доповнень, засідань депутатських комісій і решти обов’язкових процедур. Відомо, що її вдалося прийняти за наполяганням тодішнього Президента України Леоніда Кучми. Незважаючи на його нинішній негативний імідж, Кучма тоді настояв на тому, аби держава, живучи п’ять років без Основного Закону, нарешті щось та й отримала. Скандальна «конституційна ніч» із 27 на 28 червня принесла довгоочікувані результати.
Перш, ніж чогось досягти, потрібно добряче попотіти над справою. Не була винятком і Конституція. В липні 1995 року було створено Робочу групу з підготовки проекту Конституції України. На основі підготовлених нею матеріалів для підготовки проекту Основного Закону 24 листопада 1995 р. Конституційна комісія України утворила з числа її членів Робочу групу, а згодом схвалила запропонований і передала його разом з власними зауваженнями на розгляд Верховної Ради України.
5 травня 1996 року Верховна Рада створила Тимчасову спеціальну комісію для доопрацювання проекту Конституції. В період з 5 травня по 28 червня проводилося постатейне обговорення доопрацьованого Тимчасовою комісією проекту. 12 липня Президент України і Голова Верховної Ради урочисто підписали прийнятий Основний Закон.
Нині точаться дискусії через розбіжності у варіантах оновлення Конституції. Не є таємницею, що кожна політична партія чи блок прагне до «просування» своїх комерційних, політичних інтересів завдяки добре виписаним положенням. І якщо «протягувати» потрібні закони ще вдається, то Конституційні статті — ні — надто складна процедура. Будемо сподіватися, що все, що не робиться, то, за народною мудрістю, — на краще. Головне, аби від таких «потрібних» доповнень, поправок і переписувань не потерпали «рядові» громадяни.

В. Токай
Всі статті автора

Суспільство

Якщо ви помітили помилку, будь ласка, виділіть неправильний текст та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо, що робите нас кращими.


Коментарі

Будь ласка, не пишіть повідомлення, що містять образливі і нецензурні вислови, заклики до міжрелігійної, міжнаціональної та міжрасової ворожнечі. Такі коментарі будуть видалені.


Вибір редакції

Бер
27
У чому різниця між просеко та шампанським

Просеко та шампанське — два популярних види ігристих вин, які часто асоціюються зі святковими подіями та особливими випадками. Мають спільні характеристики, які роблять їх досить схожими, але водночас різними. Кожен напій може похвалитися власними особливостями.

Бер
18
Наукова установа в Тернополі проводить збір книг для Херсону

З нагоди відзначення 210-ї річниці з дня народження Тараса Шевченка та з метою поповнення бібліотечних фондів, формування книжкових поличок в укриттях та наповнити книжкові полиці в Херсонській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Олеся Гончара.

Лют
19
Які перспективи освіти в Україні в майбутньому?

Мати можливість планувати далі, аніж на наступні декілька місяців – це велика розкіш для середньостатистичного українця, який перебуває в режимі виживання, боротьби та невизначеності. Але є багато соціальних сфер, які під впливом війни починають змінюватися вже сьогодні. І чи будемо ми готові до нових реалій, коли ці зміни заведуть нас у глухий кут і вимагатимуть термінових реформ? Наприклад, яким ви бачите майбутнє української освіти, яка напряму залежить від народжуваності дітей? В 2000-х роках ми досягли відносної стабільності у своєму економічному та політичному розвитку. Саме завдяки цьому внормувалося і питання народжуваності. З ростом рівня життя зросла і народжуваність, яка в 2012 році досягла позначки в 520 тисяч немовлят.

Реклама

НОВІ КОМЕНТАРІ


parkovka.ua

Зроблено web-студією