Популярне

Потреби за Маслоу та їхня актуальність

 Люди – це досить цікаві особи, які не зупиняються на досягненому та постійно хочуть більшого. На основі цього, ще у 1943 році відомим психологом Абрахамом Маслоу було висунуте припущення щодо широкого спектру людських потреб. Згодом він створив концепцію ієрархії людських потреб, яка отримала назву Піраміда Маслоу.

 Піраміда Маслоу є досить популярною і в наш час. Вона складається із п’яти рівнів людських потреб, де найнижчий рівень – це найбільш насушні потреби, а найвищий – більш індивідуальні потреби самовираження. Найцікавішим у думці американського психолога є те, що лише задовільнивши потреби нижчого рівня, людина зможе переходити до отримання інших цілей. Перший рівень піраміди Маслоу складають фізіологічні потреби (їжа, сон, вода, дихання). І це є досить розумно, адже кожна людина в першу чергу задовольняє потреби даного рівня. Лише коли ми маємо що їсти і пити, ми задумуємося про наступний рівень – безпека. Коли у нас фізіологічні потереби задоволенні ми хочемо забезпечити себе хорошими умовами життя та здоровим способом життя. Третім рівнем за пірамідою Маслоу є соціальні потреби. При задоволенні себе фізіологічними потребами та забезпечені безпекою, виникає бажання більше спілкуватися, бути коханими та кохати, брати участь у соціальному житті суспільства. Четвертий рівень – це потреба у повазі, яка виражається через різні досягнення, впевненість та важливість у житті. Іншими словами на даному етапі людина має потребу у повазі від оточуючих та у важливості для них. І на останньому щаблі цієї піраміди є потреба самовираження. Маслоу вважав, що це той рівень коли людина хоче доказати сама собі, чого вона варта у тому житті. При задоволенні цієї потреби люди працюють не для покращення фінансового становища і не для того, щоб справити враження на інших. Причина криється у самій важливості цієї праці та у задоволенні від самого процесу.
Можливо не варто сприймати піраміду потреб за Маслоу як жорсткий стандарт, якого дотримуються всі, проте  вона варта уваги і в наш час. Людські потреби дійсно увесь час збільшуються, отримавши бажане ми хочемо вже більше. Але це для нас є стимулом жити, розвиватися та самовдосконалюватися весь час.

Марійка Міньковська
Всі статті автора

Суспільство

Якщо ви помітили помилку, будь ласка, виділіть неправильний текст та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо, що робите нас кращими.


Коментарі

Будь ласка, не пишіть повідомлення, що містять образливі і нецензурні вислови, заклики до міжрелігійної, міжнаціональної та міжрасової ворожнечі. Такі коментарі будуть видалені.


Вибір редакції

Бер
27
У чому різниця між просеко та шампанським

Просеко та шампанське — два популярних види ігристих вин, які часто асоціюються зі святковими подіями та особливими випадками. Мають спільні характеристики, які роблять їх досить схожими, але водночас різними. Кожен напій може похвалитися власними особливостями.

Бер
18
Наукова установа в Тернополі проводить збір книг для Херсону

З нагоди відзначення 210-ї річниці з дня народження Тараса Шевченка та з метою поповнення бібліотечних фондів, формування книжкових поличок в укриттях та наповнити книжкові полиці в Херсонській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Олеся Гончара.

Лют
19
Які перспективи освіти в Україні в майбутньому?

Мати можливість планувати далі, аніж на наступні декілька місяців – це велика розкіш для середньостатистичного українця, який перебуває в режимі виживання, боротьби та невизначеності. Але є багато соціальних сфер, які під впливом війни починають змінюватися вже сьогодні. І чи будемо ми готові до нових реалій, коли ці зміни заведуть нас у глухий кут і вимагатимуть термінових реформ? Наприклад, яким ви бачите майбутнє української освіти, яка напряму залежить від народжуваності дітей? В 2000-х роках ми досягли відносної стабільності у своєму економічному та політичному розвитку. Саме завдяки цьому внормувалося і питання народжуваності. З ростом рівня життя зросла і народжуваність, яка в 2012 році досягла позначки в 520 тисяч немовлят.

Реклама

НОВІ КОМЕНТАРІ


parkovka.ua

Зроблено web-студією