Популярне

Тиха година на роботі чи так звана сієста

Досить часто працівники проголошують думку, щодо можливості «кімарнути» на робочому місці, щоб відновити сили та збільшити ефективність праці, особливо в післяобідній час. Адже, протягом робочого дня є період, який є зовсім не продуктивний у працівників, як правило він знаходиться в районні з 14:00 – 16:00. 

 На основі експерименту проведеного американськими вченими з Мічиганського університету було зроблено висновок, що короткий сон на робочому місці є дійсно корисний. Він не лише знижує напругу, а й підвищує концентрацію уваги, тим самим збільшує працездатність працівників. У деяких країнах, наприклад в Італії, Греції, Іспанії вже є запроваджена сієста – післяобідній сон, який пов’язаний із спекотним кліматом. Вважається, що сієста не лише покращує здоров’я( покращує кровообіг, знімає депресію стрес), а й покращує пам’ять та навчальний процес. У новій редакції Трудового Кодексу в Україні хочуть також ввести поправку, зробивши українцям перерву на спека-сієсту, та дозволити сон на робочому місці в районі з 14:00 - 16:00. Проте, такі нововведення потрібно робити обдумано та обґрунтовано, зваживши усі нюанси як позитивні так і негативні. Адже, наш клімат є досить оптимальний для робочого процесу, в свою чергу необхідності у запровадженні сієсти, зважаючи на це, немає.

Марійка Міньковська
Всі статті автора

Суспільство

Якщо ви помітили помилку, будь ласка, виділіть неправильний текст та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо, що робите нас кращими.


Коментарі

Будь ласка, не пишіть повідомлення, що містять образливі і нецензурні вислови, заклики до міжрелігійної, міжнаціональної та міжрасової ворожнечі. Такі коментарі будуть видалені.


Вибір редакції

Бер
27
У чому різниця між просеко та шампанським

Просеко та шампанське — два популярних види ігристих вин, які часто асоціюються зі святковими подіями та особливими випадками. Мають спільні характеристики, які роблять їх досить схожими, але водночас різними. Кожен напій може похвалитися власними особливостями.

Бер
18
Наукова установа в Тернополі проводить збір книг для Херсону

З нагоди відзначення 210-ї річниці з дня народження Тараса Шевченка та з метою поповнення бібліотечних фондів, формування книжкових поличок в укриттях та наповнити книжкові полиці в Херсонській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Олеся Гончара.

Лют
19
Які перспективи освіти в Україні в майбутньому?

Мати можливість планувати далі, аніж на наступні декілька місяців – це велика розкіш для середньостатистичного українця, який перебуває в режимі виживання, боротьби та невизначеності. Але є багато соціальних сфер, які під впливом війни починають змінюватися вже сьогодні. І чи будемо ми готові до нових реалій, коли ці зміни заведуть нас у глухий кут і вимагатимуть термінових реформ? Наприклад, яким ви бачите майбутнє української освіти, яка напряму залежить від народжуваності дітей? В 2000-х роках ми досягли відносної стабільності у своєму економічному та політичному розвитку. Саме завдяки цьому внормувалося і питання народжуваності. З ростом рівня життя зросла і народжуваність, яка в 2012 році досягла позначки в 520 тисяч немовлят.

Реклама

НОВІ КОМЕНТАРІ


parkovka.ua

Зроблено web-студією