Популярне

11 липня – Всесвітній день шоколаду!

Щорічно 11 липня вважається днем «їжі богів» – шоколаду.

Щорічно 11 липня вважається днем «їжі богів» – шоколаду.
Свято заклали французи у 1995 році. Це і не дивно, адже саме Франція вважається Батьківщиною цих солодощів. Згодом це свято набуло популярності і в інших країнах світу, зокрема в Україні. У цей день  проходять різні «солодкі» заходи: фестивалі, конкурси, екскурсії на шоколадних фабриках.
Зважаючи на свято, ми відібрали цікавинки про шоколад:
1. Найдорожчим шоколадом вважається «Chocopologie by Knipschildt». Вартість 453 грамів аж 2600 доларів.
2. Назва «шоколад» походить від лова майа «xocolatl», що означає «гірка вода».
3. З одного какао-боба виготовляють 1 грам шоколаду.
4. Корисний для гіпертоніків.
5. Американські індіанці готували «шоколадне пиво»,
6. Гіркий темний шоколад не викликає висипань на шкірі.
7. Какао-боби в ацтеків використовувалися як гроші.
8. Деякий час церква забороняла вживати шоколад, вважаючи це богохульством.
9. До 16 століття виробництвом шоколаду займалася лише Іспанія, поки вигнанні з цієї країни євреї не прихопили із собою рецепт. 
Потрібно пам’ятати, що справжній шоколад рідко викликає алергічні реакції і є шкідливим для людського організму. Головне, що він був справжнім. 
 
 
 

Ірина Кардаш
Всі статті автора

Суспільство

Якщо ви помітили помилку, будь ласка, виділіть неправильний текст та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо, що робите нас кращими.


Коментарі

Будь ласка, не пишіть повідомлення, що містять образливі і нецензурні вислови, заклики до міжрелігійної, міжнаціональної та міжрасової ворожнечі. Такі коментарі будуть видалені.


Вибір редакції

Бер
27
У чому різниця між просеко та шампанським

Просеко та шампанське — два популярних види ігристих вин, які часто асоціюються зі святковими подіями та особливими випадками. Мають спільні характеристики, які роблять їх досить схожими, але водночас різними. Кожен напій може похвалитися власними особливостями.

Бер
18
Наукова установа в Тернополі проводить збір книг для Херсону

З нагоди відзначення 210-ї річниці з дня народження Тараса Шевченка та з метою поповнення бібліотечних фондів, формування книжкових поличок в укриттях та наповнити книжкові полиці в Херсонській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Олеся Гончара.

Лют
19
Які перспективи освіти в Україні в майбутньому?

Мати можливість планувати далі, аніж на наступні декілька місяців – це велика розкіш для середньостатистичного українця, який перебуває в режимі виживання, боротьби та невизначеності. Але є багато соціальних сфер, які під впливом війни починають змінюватися вже сьогодні. І чи будемо ми готові до нових реалій, коли ці зміни заведуть нас у глухий кут і вимагатимуть термінових реформ? Наприклад, яким ви бачите майбутнє української освіти, яка напряму залежить від народжуваності дітей? В 2000-х роках ми досягли відносної стабільності у своєму економічному та політичному розвитку. Саме завдяки цьому внормувалося і питання народжуваності. З ростом рівня життя зросла і народжуваність, яка в 2012 році досягла позначки в 520 тисяч немовлят.

Реклама

НОВІ КОМЕНТАРІ


parkovka.ua

Зроблено web-студією