Cело Окопи Борщівського району Тернопольської області лежить біля гирла р.Збруч, за 20-22 км від Кам'янця.
Місцевість, самою природою створена для оборони, ще й з навдивовижу м'яким кліматом, здавна привертала увагу поселенців.
Замок, відомий в польській науковій та історичній літературі як Окопи Святої Трійці, збудований на місці давньоруського городища. Створювали цю твердиню коронний гетьман Речі Посполитої Станіслав Ян Яблоновський (до речі, будував він фортецю своїм коштом, не сподіваючись на допомогу сейму) та воєвода київський Марцін Контський для блокади доріг, що вели до захопленого турками Кам’янця.
Зараз від фортеці лишились 2 брами (Кам‘янецька та Львівська), залишки дозорної вежі над Збручем та система земляних валів бастіонної системи поблизу воріт. Брами збудовані з каменю, це прямокутні 2-ярусні будівлі. На другому ярусі, де було колись кілька приміщень, збереглися квадратні бійниці. Довжина Кам‘янецької брами - 12,3 м., ширина - 8,0 м. Відповідно довжина Львівської – 10,4 м., ширина 8, 5 м. Висота обох брам становить 7,5 м. Дахи обох башт не збереглися. Відстань між брамами складає 480 м. Досить непогано вони збереглися - дякуючи проведенній 1905 р. Польським товариством шанувальників старовини реставрації (про що нагадує таблиця на Кам‘янецьких воротах) та завдяки тому, що тут довгий час була прикордонна митниця (а до того реставрація брам відбувалася у 1870-1874рр.). У 1915 р. росіяни, намагаючись провести залізницю до Кам‘янця, розрівняли частину валів.
В селі збереглися руїни костелу, що дав у 18 ст. притулок барським конфедератам. Коли проти Казімежаіра Пуласького та його однодумців, що заперлися в костелі, пішли російські війська, конфедерати вирішили померти, але мосткалям не піддатися. Нещодавно було зроблено невдалу спробу відновити дах храму. Значно вдалішими є спроби жителів села зберігати в костелі сіно. Прогулюючись костелом, дивіться під ноги - там багато входів, певно, в крипти, які густо заросли бур'яном. Хоча голову іноді підіймайте: на стінах храму збереглися геральдичні розписи.
Якщо ви помітили помилку, будь ласка, виділіть неправильний текст та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо, що робите нас кращими.
Будь ласка, не пишіть повідомлення, що містять образливі і нецензурні вислови, заклики до міжрелігійної, міжнаціональної та міжрасової ворожнечі. Такі коментарі будуть видалені.
система комментування CACKLEЧаси недовірливого ставлення до ринку криптовалют давно минули, і сьогодні дедалі більше українців цікавляться технологією блокчейн. В цьому є сенс, адже інвестиції в цифрові гроші окупаються в рекордно короткі терміни, а можливості сучасних платіжних сервісів дозволяють не просто переводити фіатні кошти в криптовалюту, а й розплачуватись їй в онлайн- та офлайн-магазинах.
Цьогоріч Різдво набуло особливого та сакрального сенсу, адже позбулося багатьох зовнішніх атрибутів, залишивши лише віру та традиції. Кожна людина сьогодні відчуває себе двояко, адже постала перед світом оголеним нервом з усіма своїми радостями та бідами.
Довгий час він асоціювався із символічними подарунками раз на рік чоловікам та хлопчикам, які хотіли б стати супергероями, коли виростуть.
Ми раді повідомити, що в нашому асортименті з'явилися надійні професійні принтери етикеток G&G.
Акумулятор – один із найважливіших компонентів смартфона. Ефективна батарея впливає на загальний комфорт використання мобільного обладнання. Буває так, що цей компонент раптово виходить з ладу або просто зношується, тому варто знати, що робити, якщо автономність мобільного телефону вас не влаштовує.