Популярне

Луцький замок

Луцький замок - символ міста Луцька, його головна визначна пам'ятка і гордість. Побудований в 14 столітті литовським князем Любартом, який одружився на місцевій княжні і прийняв православну віру, він був обраний як княжої резиденції.
У наші дні в замку існує три назви: Луцький (найпоширеніше), Верхній (оскільки є ще і Нижній замок, напівзруйнований) і замок Любарта (по імені власника).

У літописі вперше згадується під 1075 р., коли був вже укріпленим пунктом, що витримав 6-місячну облогу Болеслава Хороброго.

Незважаючи на те, що історію замку в Луцьку прийнято вести від 1340 року, своє існування він почав набагато раніше. Ще в 11 столітті на замковому пагорбі було побудовано дерев'яне укріплення - перший замок, який проіснував два століття і який потім замінили на більш міцний кам'яний.

Замок Луцька зводився протягом більш ніж сорока років. Спочатку були побудовані вежі: Виїзна, Стирова, Владича, потім були добудовані стіни.

У плані замок має неправильну, наближену до трикутника, форму, що було обумовлено рельєфом місцевості. Периметр оборонних стін, з вежами на кутах, йшов по краю піднесеності. Із західного боку знаходився в'їзд до замку, що проходив через підйомний міст і надбрамну вежу.

Висота башти, спочатку триярусної, в XVI столітті була збільшена ще на два яруси, а на початку XVII століття її верх був увінчаний аттиком. На головному фасаді В'їзний вежі зверніть увагу - над сучасним отвором широка і вузька замуровані арки: це старовинні в'їзд і вхід (хвіртка) до замку, які були обладнані підйомними мостами. Південно-східна кутова башта, квадратна в плані, знаходиться над річкою Стир, і тому носить назву Стирова, спочатку теж мала три яруси.

У XVI столітті до неї був надбудований ще один ярус, а на початку XVII століття - увінчує аттик. Висота Владичій вежі, що знаходиться на північному кутку фортеці, теж була збільшена на один ярус. Оборонні стіни замку в XV столітті модернізуються і пристосовуються до застосування вогнепальної зброї. На деяких ділянках висота стін була збільшена, а отвори кренеляжа замуровані. Їх замінили двома або трьома рядами бійниць, доступ до яких здійснювався по дерев'яних критих галереях. Весь замковий комплекс був збудований з цегли. До наших днів не зберігся княжий будинок, що примикав колись до південної ділянки стін. На його місці в 1789 році, коли замок вже втратив своє оборонне значення, було побудовано будівлю так званого 'шляхетського (дворянського) удома'. Це була одноповерхова будівля, перекрита похилим дахом із заломами. Також був зруйнований знаходиться в центрі замкового двору собор св. Іоанна. На початку XIX століття в північній частині замку був побудований єпископський палац в стилі класицизму.

Наше

Якщо ви помітили помилку, будь ласка, виділіть неправильний текст та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо, що робите нас кращими.


Коментарі

Будь ласка, не пишіть повідомлення, що містять образливі і нецензурні вислови, заклики до міжрелігійної, міжнаціональної та міжрасової ворожнечі. Такі коментарі будуть видалені.


Вибір редакції

Тра
14
День матері: символіка, молитва та безумовна любов

День матері - це дуже символічне свято, адже відзначає не просто жінок, що народили дітей. В ньому йдеться, про ніжність вселенського масштабу, про молитву, яку вони завжди носять у своїй душі, про дім, куди ми вже дорослими повертаємося по силу, наснагу і безумовну любов.

Бер
30
Надання послуг фулфілменту в Тернополі: що це таке і як воно працює?

Фулфілмент - це процес зберігання, управління та доставки товарів клієнтам. Це важлива складова успіху будь-якого бізнесу, який має онлайн-присутність. Фулфілмент-центри надають комплексні послуги, які включають зберігання товарів, управління запасами, обробку замовлень, упакування та доставку.

Лют
21
Thedex Cloud - Криптопроцесинг для вашого бізнесу

Криптопроцесинг - це відносно нова технологія, яка набирає популярності в сучасному цифровому світі як серед підприємств, так і приватних осіб. Це безпечний, економічний та ефективний спосіб обробки онлайн-платежів.

Реклама

НОВІ КОМЕНТАРІ


parkovka.ua

Зроблено web-студією