Популярне

Троїцький собор

Собор будувався поряд з Троїцькою церквою з 1901 по 1914 рік. Закладка першого каменя відбулася в травні 1901 року. На початку, для підготовки проекту, П. І. Харитоненка звернувся до московського архітектора А. В. Щусєв, який в силу зайнятості не зміг займатися всім проектуванням собору. І храм проектував і будував сумської архітектор - інженер Г. А. Шольц. А ось проект мозаїчної підлоги і церковної огорожі виконав А. В. Щусєв.

На будівництво Троїцького собору П. І. Харитоненко витратив приблизно півмільйона рублів. У 1905 році роботи були припинені, оскільки Харитоненко опинився на межі банкрутства у зв'язку з загальною економічною кризою в Росії. Однак, незабаром становище покращилося і Харитоненко зміг продовжити будівництво. Мріючи повторити диво Володимирського собору в Києві, Павло Іванович звертається до відомого художника - Михайлу Нестерову, з яким був досить добре знайомий по Москві, і замовляє йому образу для іконостасу собору. Шість чудових образів - Христос, Богоматір, Трійця, Нікола, архангели Гавриїл і Михайло, - над якими працював художник протягом 1913-1914 років, належать до кращого, що було зроблено Нестеровим в області церковного живопису. Ці шість образів зникли з Троїцького собору ще в 20-ті роки ХХ століття.

В інтер'єрі храму живопис на полотнах і в нішах під вікнами і на вітрилах виконував московський художник Н. Нівінскій. Пізніше, в 1914-1915 роках над вітраж «Трійця» працював петербурзький художник К.Петров-Водкін. Величний мармуровий іконостас загинув під час війни, коли його транспортували на кораблі з Італії.

Наше

Якщо ви помітили помилку, будь ласка, виділіть неправильний текст та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо, що робите нас кращими.


Коментарі

Будь ласка, не пишіть повідомлення, що містять образливі і нецензурні вислови, заклики до міжрелігійної, міжнаціональної та міжрасової ворожнечі. Такі коментарі будуть видалені.


Вибір редакції

Бер
27
У чому різниця між просеко та шампанським

Просеко та шампанське — два популярних види ігристих вин, які часто асоціюються зі святковими подіями та особливими випадками. Мають спільні характеристики, які роблять їх досить схожими, але водночас різними. Кожен напій може похвалитися власними особливостями.

Бер
18
Наукова установа в Тернополі проводить збір книг для Херсону

З нагоди відзначення 210-ї річниці з дня народження Тараса Шевченка та з метою поповнення бібліотечних фондів, формування книжкових поличок в укриттях та наповнити книжкові полиці в Херсонській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Олеся Гончара.

Лют
19
Які перспективи освіти в Україні в майбутньому?

Мати можливість планувати далі, аніж на наступні декілька місяців – це велика розкіш для середньостатистичного українця, який перебуває в режимі виживання, боротьби та невизначеності. Але є багато соціальних сфер, які під впливом війни починають змінюватися вже сьогодні. І чи будемо ми готові до нових реалій, коли ці зміни заведуть нас у глухий кут і вимагатимуть термінових реформ? Наприклад, яким ви бачите майбутнє української освіти, яка напряму залежить від народжуваності дітей? В 2000-х роках ми досягли відносної стабільності у своєму економічному та політичному розвитку. Саме завдяки цьому внормувалося і питання народжуваності. З ростом рівня життя зросла і народжуваність, яка в 2012 році досягла позначки в 520 тисяч немовлят.

Реклама

НОВІ КОМЕНТАРІ


parkovka.ua

Зроблено web-студією