Популярне

28 серпня - релігійне свято Успіння Пресвятої Богородиці

Сьогодні українці святкують величне свято. У народі його ще кличуть великою Пречистою. Воно має свої традиції. Особливо святкують його  у тих місцях де освячувались церкви на честь Богородиці.

Сьогодні після служби віряни йдуть додому та їдять святкову трапезу. Крім цього, нині прийнято відвідувати (ходити у гості) до родичів, кумів, сватів. Напередодні цього свята українці дотримувалися 2 тижневого посту - Спасівка. Кухня пишна на страви: із квасолі, грибів, гороху.

Після цього празника в Україні починають збирати урожай, готуються до зими. На деревах залишають плоди яблук, груш зимового сорту. Третя Пречиста – снігом покриває, відповідно населення звільняється від польових робіт. На зиму збирають калинку. У саме свято до церкви люди несуть колосся зібраного врожаю. За традицією зазначається, що до церкви несуть колосся, аби Матінка зберегла новий урожай від погодних негод: дощ, вітер.

Дещо про святковий стіл.

Так, як українці гостинні,  то у цей день очікували родичів. У цю пору року достигали кабачки, баклажани. Їх жарили, тушкували, фарширували із різними наповнювачами: гриби, морква. Обов’язково вживають рибу нарізно приготовлену: жарина, варили юшку, запікали. Урожай дозволяв приготувати різні смачні страви із свіжих овочів.

Сьогоднішнє свято має багато традицій та прикмет. Так, наприклад, не можна сьогодні взувати незручне взуття, бо воно може натерти ногу, а це означає, що Вас можуть чекати проблеми, важке життя. Не ходити босому по  росі, аби не зашкодити власному здоров’ю.

Якщо ж у цей день гарна тепла погода, варто чекати Бабине літо прохолодним.
 

Іннеса Свіца
Всі статті автора

Культура

Якщо ви помітили помилку, будь ласка, виділіть неправильний текст та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо, що робите нас кращими.


Коментарі

Будь ласка, не пишіть повідомлення, що містять образливі і нецензурні вислови, заклики до міжрелігійної, міжнаціональної та міжрасової ворожнечі. Такі коментарі будуть видалені.


Вибір редакції

Бер
18
Наукова установа в Тернополі проводить збір книг для Херсону

З нагоди відзначення 210-ї річниці з дня народження Тараса Шевченка та з метою поповнення бібліотечних фондів, формування книжкових поличок в укриттях та наповнити книжкові полиці в Херсонській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Олеся Гончара.

Лют
19
Які перспективи освіти в Україні в майбутньому?

Мати можливість планувати далі, аніж на наступні декілька місяців – це велика розкіш для середньостатистичного українця, який перебуває в режимі виживання, боротьби та невизначеності. Але є багато соціальних сфер, які під впливом війни починають змінюватися вже сьогодні. І чи будемо ми готові до нових реалій, коли ці зміни заведуть нас у глухий кут і вимагатимуть термінових реформ? Наприклад, яким ви бачите майбутнє української освіти, яка напряму залежить від народжуваності дітей? В 2000-х роках ми досягли відносної стабільності у своєму економічному та політичному розвитку. Саме завдяки цьому внормувалося і питання народжуваності. З ростом рівня життя зросла і народжуваність, яка в 2012 році досягла позначки в 520 тисяч немовлят.

Чер
12
Знайшовши якість і захист: де купити найкращі плівки для ламінування

Чи часто ви знаходите себе у пошуку ідеального рішення для збереження і захисту ваших важливих документів та фотографій? Ламінування є надійним способом зберегти документи від зносу, забруднень та вологості. Якщо ви шукаєте найвищу якість плівок для ламінування, то ви потрапили за адресою! У цій статті ми розкажемо вам про найкращі місця, де можна придбати плівки для ламінування, які гарантовано забезпечать вам бездоганний результат.

Реклама

НОВІ КОМЕНТАРІ


parkovka.ua

Зроблено web-студією