Популярне

Культура

Український фільм-драму «Плем’я» визнано найкращим у Дубліні

Фільм режисера Мирослава Слабошпицького , який славиться численними нагородами (три призи в Каннах ,«Європейське відкриття» за найкращий дебют, призи МКФ у Лондоні, Лос-Анджелесі, Філадельфії, Денвері, Мілані, Єревані, Мінську та інші), здобув першість Дублінського міжнародного кінофестивалю за визначенням критиків Dublin Film Critics Circle, - повідомляє The Irish Times.

Фестиваль «Відкрита ніч – Дубль 18»

Вже традиційно у Києві проходить фестиваль під назвою «Відкрита ніч». Що це за фестиваль? У 1997році український режисер Михайло Герасимович Іллєнко, виявив ініціативу створення кінофестивалю, в якому б показували суто українські короткометражні фільми. Тривалість перегляду фільмів не перевищує кількох годин. Постійним було і місце проведення заходу – Андріївський узвіз.

Сергій Жадан розповість про «Життя Марії» у 33 містах

Протягом березня-травня Сергій Жадан разом із президентом MERIDIAN CZERNOWITZ Святославом Померанцевим побувають у всіх обласних центрах України – від Ужгорода до Харкова, від Києва до Одеси. У кожному з міст відбудуться три заходи – виступ перед студентами місцевих університетів, прес-конференція для регіональних ЗМІ, а також дискусія-презентація книжки. Окрім того, заплановано відвідати прифронтові міста. Події відбудуться у рамках проекту «Війна та культура: діалог ворогів», який реалізується за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Фонди сільських бібліотек оновлять

Проект "100 тисяч книжок для сільських бібліотек", розпочався по всій території України. Про це повідомили в прес-службі Міністерства освіти і науки.

Варшав’яни прочитають вірші українських поетів

На моніторах у трамваях та автобусах, на постерах в метро та листівках, протягом місяця варшав’яни та гості міста зможуть ознайомлюватися із поезією трьох різних авторів із кожної країни: Польщі, Австрії, Іспанії, Чехії, Данії, Туреччини, Швейцарії, Великобританії, України та інших. Головна мета проекту, який виник у 2008 році завдяки Інституту Книги та British Council, є пропагування сучасної європейської поезії.

Сергій Жадан презентував нову книгу

Віце-президент Асоціації українських письменників, український поет, плоди праць якого одержали численні національні та міжнародні нагороди, презентував книгу"Біґ Мак. Перезавантаження". Друковане перевидання книги вмістило твори, які вже знайомі читачам та новотвори.

"The Doors" та "The Beatles" зазвучали солов’їною

Переспівати світові рок-хіти українською наважився київський гурт "Кам’яний гість". Платівка "70/80" зібрала українські версії пісень легендарних «The Beatles», «The Doors», «Queen», «Genesis», «Slade», «Pink Floyd», Gary Moore, David Bowie та «Creedence Clearwater Revival». Композиції не втрачають своєї актуальности навіть по тридцяти роках.

Вишиванка – те, що ніколи не вийде з моди.

Як би не змінювалися стилі, фасони,та кольори, вишиванка завжди в тренді. Варто сказати, що це вже далеко не та вишита сорочка, початок якої бере з 19-20 ст. (саме тоді сорочку почали носити окремо від інших елементів українського устрою).

Ювілей Нестайка святкує навіть український Google

До свого 85-річчя Всеволод Зіновійович Нестайко (30 січня — 16 серпня 2014) не дожив кілька місяців. У день його ювілею українську сторінку всесвітнього пошуковика прикрасило зображення за мотивами трилогії "Тореадори з Васюківки"

Левіафан, дракони та Альцгеймер - вручено Золоті глобуси

Голлівудська асоціація іноземної преси роздала щорічні премії у сфері кіно та телебачення Золотий глобус 2015. Церемонію називають репетицією, перед врученням головної кінонагороди США – Оскара.

Книга року BBC назвала переможців

Книгою року ВВС – 2014 став роман Софії Андрухович "Фелікс Австрія", а в номінації Дитяча книга року ВВС – 2014 перемогла книга "Дракони, вперед!" Каті Штанко. ВВС Україна також назвала Книгу десятиліття ВВС, представлену також у співпраці з культурною програмою ЄБРР, на честь десятої річниці премії. Цю нагороду отримав роман Сергія Жадана "Ворошиловград", який був Книгою року ВВС у 2010 році.

Книга рекордів Гіннеса святкує 63 річницю

«Книги рекордів Гіннеса» (зараз «Світові рекорди Гіннеса») – має найбільший тираж (після Біблії), а рекорди встановленні попередниками намагається побити ледь не кожен 10-тих мешканець землі. Вона стала настільки популярною, що з 9 листопада 2005 року в світі започаткували традицію святкувати День «Книги рекордів Гіннеса».

Суд над суддею

Нещодавно в прокат вийшов новий фільм "Суддя". Широку публіку він заманює обличчям Роберта Дауні-мол. на постері. Не ведіться!!!! Не буде тут Тоні Старка його шикарних цинічних приколів, спецефектів і всієї іншої атрибутики Роберта Дауні мол. яку ми знаємо і любимо. Буде дещо інше. Перш за все варто знати що "Суддя" ще й перша спроба режисера комедій Девіда Добкіна (Незвані гості, Шанхайські лицарі) зняти драму.

Український фільм Олеся Саніна "Поводир" висунутого на премію "Оскар"

Велика подія в українському кіно! «Поводир» - фільм, який повинен подивитися кожен! Оскарівський комітет України вибрав історичну драму "Поводир" режисера Олеся Саніна, для представлення України в 2014 році на 87-й церемонії вручення премії "Оскар" в номінації «Кращий фільм іноземною мовою».

Pianoбой записує новий альбом

Про це гурт повідомив на своїй офіційній сторінці у Фейсбуці. Останній на сьогодні альбом "Не прекращай мечтать" вийшов торік, перша платівка "Простые вещи" —- в 2012.

У Львові представили документальний фільм про Грицька Чубая

Завершувати Форум видавців заходами, присвяченими пам’яті Грицька Чубая, здається, стає доброю традицією. Торік усе завершилося масштабною презентацією "П’ятикнижжя" в театрі ім. М. Заньковецької, цього року в "Грушевський Cinema Jazz" представлено документальний фільм Олександра Фразе-Фразенка "Чубай". Фільм створено на основі інтерв’ю близьких і знайомих поета.

Визначено найкращі книжки Форуму видавців

Гран-прі книжкової премії «Найкраща книга Форуму видавців – 2014» отримала книга Сто загадок Симфосія. Переклад з латинської, коментарі-есеї Андрія Содомори (видавництво «Срібне слово»).

Українці не читають, але читати люблять

Про це свідчать результати недавнього дослідження у рамках проекту Book platform. 77,7% опитаних стверджують, що люблять читати, проте 42,1% не читали нічого довшого за 100 сторінок протягом останнього року. Майже 12% же не читають взагалі. Частка українців-нечитачів — 42% — вдвічі більша, ніж у США. У Росії відповідний показник становить 46%, у Великій Британії — 34%.

Google святкує День народження Марії Заньковецької

4 серпня виповнюється 160 років з Дня народження визначної української акторки Марії Костянтинівни Заньковецької (Адасовської). Творчий псевдонім вона взяла на честь рідного села Заньки.

Фестиваль «Ту Стань» цьогоріч змінює формат

Зважаючи на неоголошену війну Росії проти України, змінено формат фестивалю «Ту Стань!», який щорічно організовують у селі Урич Сколівського району на Львівщині.

Вибір редакції

Бер
18
Наукова установа в Тернополі проводить збір книг для Херсону

З нагоди відзначення 210-ї річниці з дня народження Тараса Шевченка та з метою поповнення бібліотечних фондів, формування книжкових поличок в укриттях та наповнити книжкові полиці в Херсонській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Олеся Гончара.

Лют
19
Які перспективи освіти в Україні в майбутньому?

Мати можливість планувати далі, аніж на наступні декілька місяців – це велика розкіш для середньостатистичного українця, який перебуває в режимі виживання, боротьби та невизначеності. Але є багато соціальних сфер, які під впливом війни починають змінюватися вже сьогодні. І чи будемо ми готові до нових реалій, коли ці зміни заведуть нас у глухий кут і вимагатимуть термінових реформ? Наприклад, яким ви бачите майбутнє української освіти, яка напряму залежить від народжуваності дітей? В 2000-х роках ми досягли відносної стабільності у своєму економічному та політичному розвитку. Саме завдяки цьому внормувалося і питання народжуваності. З ростом рівня життя зросла і народжуваність, яка в 2012 році досягла позначки в 520 тисяч немовлят.

Чер
12
Знайшовши якість і захист: де купити найкращі плівки для ламінування

Чи часто ви знаходите себе у пошуку ідеального рішення для збереження і захисту ваших важливих документів та фотографій? Ламінування є надійним способом зберегти документи від зносу, забруднень та вологості. Якщо ви шукаєте найвищу якість плівок для ламінування, то ви потрапили за адресою! У цій статті ми розкажемо вам про найкращі місця, де можна придбати плівки для ламінування, які гарантовано забезпечать вам бездоганний результат.

Реклама

НОВІ КОМЕНТАРІ


parkovka.ua

Зроблено web-студією