Популярне

Бережемо очі від втрати зору

Якщо Ви проводите багато часу за комп’ютером або Ваша робота безпосередньо з ним пов’язана – необхідно знати народні засоби, які «тримають  у формі» зорові аналізатори.

Чай з медом щодня, переконані лікарі, – запорука відмінного зору. Саме бджолиний продукт допомагає його любителям захистити свої очі від навантаження та шкідливого впливу рідкокристалічного монітора. Особливою користю відрізняється чашечка чаю з буркуновим або липовим медом. Такий напій не тільки допомагає захистити очі, але й розслабляє їх, знімає втому.

Не слід забувати і про перерву. Як стверджують фахівці, відпочинок потрібно робити після кожної години користування комп’ютером. Пауза повинна тривати не менше двадцяти хвилин, щоб очі адаптувалися до нового світла, звикли бачити живе зображення. Для цього потрібно підійти до вікна, на склі знайти точку, в яку будете дивитися і повторювати вправу: 10 секунд дивитеся на точку на склі, 10 секунд – кудись углиб через вікно, знайдіть собі дальній об’єкт (наприклад, дерево). При цьому не крутіть очима, змінним повинно бути тільки фокусування.

Відстань між Вами та монітором повинна складати не менше 60 см. В ідеальному варіанті, екран комп’ютера повинен знаходитися дещо вище рівня очей. Не забувайте також про освітлення, це важливо. Природнє світло повинне падати на робоче місце з лівого боку. 

Можете придбати собі в аптеці недорогий комплекс вітамінів. Вам потрібні А, В2, Е, С та кальцій. Вони дуже корисні для очей. Якщо Ви не маєте бажання вживати штучні препарати, включіть до раціону сир, чорницю та рибу. Для гостроти зору відмінним продуктом є морква.

Що ж до буркунового меду, про який згадувалося вище. То він, окрім допомоги при  офтальмологічній профілактиці, корисний також при захворюванні органів дихання, ГРЗ, головного болю та безсоння.  Натомість липовий мед регулює роботу серця, а також приводить в норму нервову систему і психологічний стан людини: знімає стрес, довготривале напруження, затяжну депресію, а також покращує обмін речовин.
 

Ольга Рогацька
Всі статті автора

Здоров`я

Якщо ви помітили помилку, будь ласка, виділіть неправильний текст та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо, що робите нас кращими.


Коментарі

Будь ласка, не пишіть повідомлення, що містять образливі і нецензурні вислови, заклики до міжрелігійної, міжнаціональної та міжрасової ворожнечі. Такі коментарі будуть видалені.


Вибір редакції

Бер
27
У чому різниця між просеко та шампанським

Просеко та шампанське — два популярних види ігристих вин, які часто асоціюються зі святковими подіями та особливими випадками. Мають спільні характеристики, які роблять їх досить схожими, але водночас різними. Кожен напій може похвалитися власними особливостями.

Бер
18
Наукова установа в Тернополі проводить збір книг для Херсону

З нагоди відзначення 210-ї річниці з дня народження Тараса Шевченка та з метою поповнення бібліотечних фондів, формування книжкових поличок в укриттях та наповнити книжкові полиці в Херсонській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Олеся Гончара.

Лют
19
Які перспективи освіти в Україні в майбутньому?

Мати можливість планувати далі, аніж на наступні декілька місяців – це велика розкіш для середньостатистичного українця, який перебуває в режимі виживання, боротьби та невизначеності. Але є багато соціальних сфер, які під впливом війни починають змінюватися вже сьогодні. І чи будемо ми готові до нових реалій, коли ці зміни заведуть нас у глухий кут і вимагатимуть термінових реформ? Наприклад, яким ви бачите майбутнє української освіти, яка напряму залежить від народжуваності дітей? В 2000-х роках ми досягли відносної стабільності у своєму економічному та політичному розвитку. Саме завдяки цьому внормувалося і питання народжуваності. З ростом рівня життя зросла і народжуваність, яка в 2012 році досягла позначки в 520 тисяч немовлят.

Реклама

НОВІ КОМЕНТАРІ


parkovka.ua

Зроблено web-студією