Все частіше в інтернеті появляють дискусії на теми охорони здоров’я та реформи щодо її фінансування. Міністерство охорони здоров’я на своєму сайті опублікувало статтю, щодо основних напрямків над якими вони будуть працювати протягом наступних трьох років у медичній галузі. На даний час, кожний із них має вже законодавче підґрунтя та покрокові дії для подальшої реалізації.
Першочерговим напрямком є впровадження нової моделі щодо фінансування для первинної медичної допомоги. Зважаючи на це готуються в першу чергу зміни до бюджету оплати послуг у даному напрямку, але також розробляється нормативне підґрунтя, яке визначає основні завдання лікаря, правила надання первинної допомоги та відповідне її оснащення. Створення правових основ для цього є важливим етапом, як відзначає Міністерство охорони здоров’я, та на даному етапі над ним працюють. Ще одним нововведенням є бажання створити єдиного замовника медичних послуг, який буде національним. На їхній погляд це буде створений при МОЗ Департамент, який з часом стане центральним органом виконавчої влади. Крім цього, похвальним є бажання Міністерства охорони здоров’я автоматизувати обмін медичного спілкування та ввести єдину електронну систему реєстрації усіх медичних структур та усіх пацієнтів на первинному рівні. Для вторинної та третинної медичної допомоги планується впровадитися також нова модель фінансування, проте це буде наступним кроком та очікувати його варто у 2019-2020 роках.
Ще одним напрямком розвитку сучасної медицини є розвиток госпітальних округів, для цього вже є розробка та затвердження інвестиційної програми. Також МОЗ нам обіцяє ввести методи розрахунків, які будуть чітко відзначати граничну ціну ліків, які відшкодовуються та обсяг їхньої вартості.
Досить багато смілих обіцянок із сторони Міністерства охорони здоров’я, проте вони є не досить складні у виконанні. Будемо чекати на результати, адже плани повинні реалізуватися на практиці.
Марійка Міньковська
Всі статті автора
Якщо ви помітили помилку, будь ласка, виділіть неправильний текст та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо, що робите нас кращими.
Будь ласка, не пишіть повідомлення, що містять образливі і нецензурні вислови, заклики до міжрелігійної, міжнаціональної та міжрасової ворожнечі. Такі коментарі будуть видалені.
система комментування CACKLEСтаном на 22 квітня в Тернопільській області лабораторно підтверджено 64021 випадок інфікування COVID-19.
Жителі Тернополя можуть повідомити про проблеми які їх турбують та проблеми у громаді, залелефонувавши на "гарячу лінію" міської ради, дзвінок на даний номер є безкоштовним.
Кабмін продовжив режим надзвичайної ситуації через пандемію коронавірусу в Україні до 30 червня.
В результаті дотримання карантинних обмежень жителями міста, у Тернополі знижується кількість хворих на COVID-19 та збільшується число осіб , що одужують.
Станом на 21 квітня в Тернопільській області лабораторно підтверджено 63664 випадки інфікування COVID-19.