Публікацію інтернетного медвидання, що радить не вживати певні продукти, які нібито викликають онкозахворювання, розкритикувала досвідчений хімік.
Відома українська дитяча письменниця та хімік за фахом Юлія Смаль на своїй сторінці у "Фейсбуці" назвала цю статтю безграмотною. "Який безграмотний брєд ця стаття. Це називається, коли в школі хімію на самокрутки пустив, а перевірити, що пишеш - мозгів нема. А люде поширюють. Людям лиш би страх страшніший, щоб нерви полоскотати", - написала вона.
"Не їжте цукрів і підсолоджувачів, бо вони (а зокрема, фруктоза) - це поживне середовище для ракових клітин. Заміняйте цукор медом. Обоже. Все в купі, і все таке прекрасне. Рівень чистої фруктози в меді, скажімо, рівно такий же, яким би він був би в чистому рафінованому буряковому цукрі, якщо його гідролізувати. А в підсолоджувачах цукрів взагалі нема. Вони не можуть впливати на рівень інсуліну, оскільки їхня солодкість не пов’язана з вуглеводами. Тому, власне, вони і називаються ще "цукрозамінники". І, взагалі, не ясно, чого боятися, зростання рівня інсуліну чи поживного середовища для ракових клітин? Більше, більше страху наганяємо на квадратний сантиметр брєда.
"Не їжте гідрогенізованих жирів, а точніше трансжирів". Товчеш, товчеш - одні двойки. Трансижирів в нашому світі найбільше в коров’ячому молоці і продуктах його переробки (та й то тому, що вона вегетаріанка і їсть багато рослинної їжі). Трансижрами, по хорошому, можуть бути лише ненасичені рослинні жири (після певних маніпуляцій), гідрогенізований жир (сиріч, маргарин) - не містить трансділянок, оскільки тому й гідрогенізований, то ні цис-, ні транс-ізомерів не утворює.
Ну, і чисто бонусом. "Рафінірованая бєлая мука нє содєржит пітатєльних вєщєств". Ну, як. Гм. Чисті, рафіновані вуглеводи для організму - просто довершене "пітатєльне вєщєство", калорій там.... закачаєшся. На тому базується виробництво енергетичних батончиків, в які треба закачати максимальну кількість легкозасвоюваних вуглеводів - крохмалю і цукру. А глюкозу - найчистішу, найрафінованішу поживну речовину, капають усім стражденним, післяопераційним і коматозним. Вуглеводний удар підніме на ноги навіть давно голодаючого, а якщо раптом у вас крутиться голова і слабкість на фоні виснаження, з’їжте цукерку, а, краще - дві, і запийте ще солодким чаєм (я собі лише уявила цю кількістю цукру, а мені вже отево злиплось)".
Тож, певно, до парад фахівця варто прислухатись. Перш за все, не треба читати в інтернеті так звані вірусні поширення. І солоденького всім! Їжте цукру, скільки заманеться, не бійтесь, не злипниться! Й будьте здорові!
Петро Олійник
Всі статті автора
Якщо ви помітили помилку, будь ласка, виділіть неправильний текст та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо, що робите нас кращими.
Будь ласка, не пишіть повідомлення, що містять образливі і нецензурні вислови, заклики до міжрелігійної, міжнаціональної та міжрасової ворожнечі. Такі коментарі будуть видалені.
система комментування CACKLEСтаном на 22 квітня в Тернопільській області лабораторно підтверджено 64021 випадок інфікування COVID-19.
Жителі Тернополя можуть повідомити про проблеми які їх турбують та проблеми у громаді, залелефонувавши на "гарячу лінію" міської ради, дзвінок на даний номер є безкоштовним.
Кабмін продовжив режим надзвичайної ситуації через пандемію коронавірусу в Україні до 30 червня.
В результаті дотримання карантинних обмежень жителями міста, у Тернополі знижується кількість хворих на COVID-19 та збільшується число осіб , що одужують.
Станом на 21 квітня в Тернопільській області лабораторно підтверджено 63664 випадки інфікування COVID-19.