Популярне

Як навчити дитину слухати співрозмовника?

Сучасні діти дуже енергійні, а змусити почути Вас приносить багато труднощів. Малеча не хоче слухати співрозмовника, бо вважає, що це нудно. Як навчити дітлахів слухати та розуміти співрозмовника? 

Слухання – це отримання певної інформації. Якщо ми навчимо дитину слухати, то це допоможе їй у подальшому житті розуміти краще людей, навчитись мислити, сформулювати свої установки, цінності. Слухаючи других, ми вчимося розуміти почуття, переживання інших. Якщо не навчитись слухати, то важко буде скласти стосунки з оточуючими.
Для того, щоб навчитись слухати варто:
1) Слухати співрозмовника зацікавлено, а не просто робити вигляд, що ніби слухаєте. Цікавість допоможе створити хорошу атмосферу довіри.
2) Стежте за мовою, вона має бути виразна,
3) Не ставтесь упереджено до співрозмовника,
4) Правильно розумійте висловлене, не перебільшуйте,
5) Дати можливість висловитися іншим, не перебивайте,
6) Враховуйте і різні культурні відмінності, бо ми не одні,
7) Не втрачайте основної думки певної бесіди.
Варто ці моменти дитині роз’яснювати, але краще робити це у доступній для них формі. Наприклад, дитина грається, і під час гри Ви з нею розмовляєте, задаєте ті питання які цікавлять Вас. Наприклад, чому дитину засмутив певний вчинок? Як сама вона до цього ставиться? Так Ви прививаєте до дитини почуття, розуміння певної ситуації, її ставлення до оточуючих. Для того, щоб розвинути соціальні навики батькам треба бути уважним до дітей. В майбутньому це допоможе малечі краще розбиратися в людях. 

Іннеса Свіца
Всі статті автора

Дім

Якщо ви помітили помилку, будь ласка, виділіть неправильний текст та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо, що робите нас кращими.


Коментарі

Будь ласка, не пишіть повідомлення, що містять образливі і нецензурні вислови, заклики до міжрелігійної, міжнаціональної та міжрасової ворожнечі. Такі коментарі будуть видалені.


Вибір редакції

Бер
27
У чому різниця між просеко та шампанським

Просеко та шампанське — два популярних види ігристих вин, які часто асоціюються зі святковими подіями та особливими випадками. Мають спільні характеристики, які роблять їх досить схожими, але водночас різними. Кожен напій може похвалитися власними особливостями.

Бер
18
Наукова установа в Тернополі проводить збір книг для Херсону

З нагоди відзначення 210-ї річниці з дня народження Тараса Шевченка та з метою поповнення бібліотечних фондів, формування книжкових поличок в укриттях та наповнити книжкові полиці в Херсонській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Олеся Гончара.

Лют
19
Які перспективи освіти в Україні в майбутньому?

Мати можливість планувати далі, аніж на наступні декілька місяців – це велика розкіш для середньостатистичного українця, який перебуває в режимі виживання, боротьби та невизначеності. Але є багато соціальних сфер, які під впливом війни починають змінюватися вже сьогодні. І чи будемо ми готові до нових реалій, коли ці зміни заведуть нас у глухий кут і вимагатимуть термінових реформ? Наприклад, яким ви бачите майбутнє української освіти, яка напряму залежить від народжуваності дітей? В 2000-х роках ми досягли відносної стабільності у своєму економічному та політичному розвитку. Саме завдяки цьому внормувалося і питання народжуваності. З ростом рівня життя зросла і народжуваність, яка в 2012 році досягла позначки в 520 тисяч немовлят.

Реклама

НОВІ КОМЕНТАРІ


parkovka.ua

Зроблено web-студією